آیا بارداری از روی لباس زیر هم ممکن هست؟

جلوگیری از بارداری پیشگیری از بارداری بارداری از روی لباس زیر بارداری از روی شورت بارداری باردار انجام گرفتن از روی لباس باردار انجام گرفتن از راه دهان

امروزه روش های زیاد زیادی برای جلوگیری از بارداری وجود دارد و در هر زمان از جمله قبل از نزدیکی و یا بعد از نزدیکی می توان از آنها هستفاده نمود. یکی از رایج ترین سوالات در رابطه با بارداری این هست که آیا بارداری از روی لباس زیر مانند شورت هم امکان پذیر هست یا خیر؟ در ادامه به بررسی این موضوع و پاسخ به اینگونه سوالات خواهیم پرداخت. با دکتر سلام همراه باشید.

با توجه به اینکه اسپرم در هوای آزاد، روی سطوح یا پارچه در عرض تعداد دقیقه از بین می‌رود احتمالل بارداری از روی لباس زیاد ضعیف هست.
احتمال بارداری با شرایط خاص از بحث برانگیزترین مسائلی هست که این روزها بین زوج‌های جوان ایجادد انجام گرفته هست. آگاهی از فرایند بارداری و شرایط خانومده ماندن اسپرم می‌تواند از نگرانی و خیال پردازی برخی از دختران و پسران جوان بکاهد.

فرایند باروری چگونه هست؟

فرایند باروری از برهم‌ کنش‌ های پیچیده‌ای بین تخمک و اسپرم تشکیل می‌شود که بیوشیمی، ایجاد پیوند و فعال‌سازی گیرنده‌های مولکولی روی سر اسپرم و تخمک را دربرمی‌گیرد. تخمک آزادانجام گرفته به سمت لوله‌های فالوپ حرکت می‌کند و در آنجا توسط یک اسپرم بارور خواهد انجام گرفت.

زمانی که آقا ارضا می‌شود ۴۰ تا ۱۵۰ میلیون اسپرم در مایع منی وجود دارد. اسپرم در دستگاه تناسلی خانوم رو به بالا شنا کـــرده و به سمت لوله‌های فالوپ می‌رود. زمانی که اسپرم به تخمک می‌رسد متغیر هست – برخی اسپرم‌ها ممکن هست در عرض نیم ساعت به دنبال برسند و برای برخی دیگر این راه شاید تعداد روز زمان ببرد. اسپرم می‌تواند برای ۴۸ تا ۷۲ ساعت در بدن خانوم خانومده بماند. از میلیون‌ها اسپرم تنها تعداد صد عدد می‌توانند به تخمک نزدیک شوند.

لقاح حدود ۲۴ ساعت طول می‌کانجام گرفت. زمانی که اسپرم به داخل تخمک نفوذ پیدا کـــرد سطح تخمک تغییر می‌کند و مانع ورود اسپرم‌های دیگر می‌شود. لقاح ساختار ژنتیکی نوزاد (اینکه دختر یا پسر باانجام گرفت) را تکمیل می‌کند.

تخمک گذاری به زمانی نقل کرد می شود که یک تخمک (یا در برخی موارد نادر افزایش از یک تخمک) از تخمدان آزاد می شود و این زمان را “دوره باروری” در سیکل قاعدگی خانومان می نامند. هر ماه، یک تخمک در درون تخمدان یک خانم به بلوغ می رسد. هنگامی که اندازه آن به حد معینی رسید، تخمک از تخمدان آزاد انجام گرفته و از طریق لوله های فالوپ (لوله های رحمی)، به طرف رحم حرکت می کند.

جلوگیری از بارداری پیشگیری از بارداری بارداری از روی لباس زیر بارداری از روی شورت بارداری باردار انجام گرفتن از روی لباس باردار انجام گرفتن از راه دهان

برای تشخیص زمان تقریبی تخم‌گذاری می‌توانید از نکات زیر هستفاده کنید:

يك دوره قاعدگي از نخستين روز شروع قاعدگي تا نخستين روز قاعدگي بعدی می باانجام گرفت.
يك دوره قاعدگي به طور معمول ۲۸ تا ۳۲ روز طول مي‌كانجام گرفت، اما ممكن هست كوتاه‌تر يا طولاني تر باانجام گرفت.
زمان تخمك‌گذاري با محاسبه‌كردن نيمه دوره قاعدگي تعيين مي‌شود.
تخمك‌گذاري معمولا بين روز ۱۱ تا ۲۱ پس از شروع دوره قاعدگي رخ مي‌دهد.
زمان تخمك‌گذاري را همچنين مي‌توانيد با حساب‌ كردن ۱۲ تا ۱۶ روز پيش از نخستين دوره قاعدگي بعدي همم به دست آوريد.

سلول‌ها شروع به تقسیم می‌کنند

زمانی که تخمک بارور انجام گرفت فرآیند سریع تقسیم شروع می‌شود. تخمک بارورانجام گرفته لوله‌های فالوپ را ترک کـــرده و ۳ تا ۴ روز پس از لقاح وارد رحم می‌شود.

هورمون‌های بارداری

هورمونی به نام هاش سی جی (HCG) توسط سلول‌هایی که در نهایت جفت را می‌ساخانومد ترشح می‌شود. این هورمون حدود یک هفته پس از لقاح در خون مادر وجود دارد و تشخیص بارداری از طریق آزمایش خون یا ادرار ممکن هست.

برای پاسخ به زیادی سوالات در مورد احتمال بارداری از روی لباس دانستن اینکه شرایط خانومده ماندن و باروری اسپرم چقدر هست ضروری هست. برخی کارشناسان می‌گویند اگر لباس تکمیلا آغشته به اسپرم شود و با واژن خانم در تماس قرار گیرد، احتمال زیاد ضعیفی برای باردار انجام گرفتن وجود دارد. تاکنون بررسی‌های دقیق و خاصی در این باره انجام نانجام گرفته هست. اگر چه این احتمال اندک هست.

 

اسپرم – مایع منی

جلوگیری از بارداری پیشگیری از بارداری بارداری از روی لباس زیر بارداری از روی شورت بارداری باردار انجام گرفتن از روی لباس باردار انجام گرفتن از راه دهان

شرایط خانومده ماندن اسپرم

اسپرم‌ها می‌توانند با توجه به محیطی که در آن قرار گرفته‌اند، از تعداد دقیقه تا تعداد روز خانومده بمانند.
اسپرم‌ها با قرار گرفتن در معرض هوای آزاد، روی سطوح یا پارچه سرد، در عرض تعداد دقیقه از بین می‌روند.. (اسپرم روی یک سطح خشک، مانند لباس یا تختخواب می‌میرد ولی در آب مثلا در آب گرم وان، احتمالا برای مدت طولانی‌تری خانومده خواهد ماند، زیرا در محیط‌های مرطوب و گرم افزایش خانومده می‌ماند ولی احتمال اینکه اسپرم موجود در آب وان به دستگاه تناسلی خانومانه راه یابد و او را باردار کند، زیاد اندک هست.)
در یک فضای بسته و تمیز و با دمای بدن، اسپرم‌ها معمولا ۴ تا ۶ ساعت یا افزایش دوام می‌آورند.
اسپرم را می‌توان در دمای زیاد پایین منجمد کـــرد (اما نه در یخچال) و بدین ترتیب تا سال‌ها خانومدهه می‌ماند.
اسپرم می‌تواند تعدادین ساعت در واژن خانومده بماند.
افزایش اسپرم‌ها طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت در گردنه‌ی رحم می‌میرند اما برخی از آن‌ها ۴ یا ۵ روز خانومدهه می‌مانند.
برخی از اسپرم‌ها تا تعداد روز در لوله‌ی فالوپ دوام می‌آورند.

نتیجه گیری

با توجه به مطالب نقل کرد انجام گرفته فرایند بارداری، فرایندی هست که به سادگی انجام نانجام گرفته و بایستی مراحل زیادی طی شود تا اسپرم به مرحله لقاح و بارداری برسد بنابراین، احتمال اینکه اسپرم بتواند از روی لباس زیر (شورت) خانومده خود را به آلت تناسلی خانوم برساند و دیگر مراحل را طی کند زیاد ضعیف می‌باانجام گرفت. تاخیر در زمان قاعدگی بانوان پس از رابطه جنسی محافظت نانجام گرفته افزایش ناشی از نگرانی درباره احتمال بارداری هست.

منبع: ستاره

نوشته آیا بارداری از روی لباس زیر هم ممکن هست؟ اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.