ابداًح افتادگی پلک با روش های خانگی

نازیبایی پلک پایین درمان افتادگی پلک پیشگیری از افتادگی پلک افتادگی پلک از بین رفتن بخش‌های زائد پلک

با افزایش سن افتادگی پلک ها نمایان می شوند، برخی افراد برای درمان افتادگی پلک، خود را به تیغ جراحی میسپارند که عوارض جانبی مخصوص به خود را دارد. می توان با روش های ساده و خانگی نیز این عارضه را درمان کـــرد و به جوانسازی پلک ها و اطراف چشم خود پرداخت.

بی شک افزایش سن باعث تغییراتی در بدن می‌شود. نشانه‌های این تغییرات گاه بآسودهی قابل تشخیص نیست اما گاهی هم نشانه‌های قدم گذاشتن به سنین سالمندی به وضوح در ظاهر آدمی نمایان می‌شود.

شل انجام گرفتن پوست یکی از این تغییرات هست که با نشانه‌هایی مانند افتادگی پلک و چین و چروک اطراف چشم بآسودهی قابل تشخیص هست. این عارضه که زیبایی چهره فرد را تحت تأثیر قرار می‌دهد قابل ابداًح هست اما بهتر هست قبل از اینکه صورت خود را به دست جراحان بسپارید با راه‌های جوان سازی پلک‌ها و اطراف چشم آشنا شوید.
دکتر اکبر بیات  می‌گوید: افتادگی پلک به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد. گاهی این عارضه مادرزادی هست و گاهی هم آسیب عصب‌های پلک براثر حوادث به افتادگی پلک منجر می‌شود. اما یکی از رایج‌ترین دلایل افتادگی پلک افزایش سن و پیری هست که در افزایش افراد با شل انجام گرفتن پوست صورت و به‌دنبال آن شل انجام گرفتن پوست پلک و ایجاد چین‌های زیاد در اطراف چشم همراه هست.

این جراح سر و گردن با اشاره به سایر نشانه‌های شل انجام گرفتن پوست صورت می‌افزاید: افتادگی ابروها، کم انجام گرفتن چربی زیرچشم و افتادگی گونه نیز از دیگر نشانه‌های پیری صورت هست که می‌توان آنها را ابداًح کـــرد.

نازیبایی پلک پایین درمان افتادگی پلک پیشگیری از افتادگی پلک افتادگی پلک از بین رفتن بخش‌های زائد پلک

وی تأکید می‌کند: افتادگی پلک درجات مختلفی دارد گاهی افتادگی آن قدر کم هست که با دقت زیاد قابل تشخیص هست اما گاهی هم مشکل آن قدر جدی هست که پلک آقامک چشم را می‌پوشاند و علاوه بر تغییر در ظاهر، برای دید بیمار هم مشکل ایجاد می‌کند.
دکتر بیات بر این باور هست که برداشتن پوست اضافه بهترین راه ابداًح افتادگی پلک هست اما باید دانست که مشکل در چه درجه‌ای از جدیت قرار دارد. متأسفانه زیادی از افرادی که برای انجام عمل جراحی اصرار می‌کنند مشکل زیاد جدی ندارند و می‌توانند با درمان‌های دیگر از جراحی‌های غیرضروری اجتناب کنند.
عضو آکادمی جراحی پلهستیک صورت اروپا در ادامه خاطرنشان می‌کند: تشخیص درست دلیل افتادگی پلک زیاد اهمیت دارد. برای مثال گاهی در یک معاینه ساده مشخص می‌شود که افتادگی پلک بیمار واقعی نیست و عامل دیگری مانند افتادگی ابرو باعث انجام گرفته که بیمار احساس کند دچار افتادگی پلک انجام گرفته هست.

در چنین موردی با راهکاری به مراتب ساده‌تر می‌توان به نتیجه مطلوب و مورد نظر بیمار رسید. گاهی هم مشاهده می‌شود چین و چروک‌های عمیق و حتی خفیف اطراف چشم شرایطی را ایجاد می‌کنند که افتادگی ناچیز پلک زیاد انجام گرفتید‌تر به نظر برسد. در چنین مواردی می‌توان با روش‌های غیرتهاجمی مانند هستفاده از بوتاکس عمل جوان سازی اطراف چشم را به گونه‌ای انجام داد که بیمار بی‌نیاز از عمل جراحی تهاجمی، زیبایی خود را به دست بیاورد.

دکتر بیات معتقد هست قبل از جوان سازی پلک پایین هم بهتر هست امکان ابداًح این عارضه را از راه‌های غیرجراحی بررسی کـــرد. برای مثال افزایش گودی زیر چشم یا همان ناودان اشکی در نازیبایی پلک پایین مؤثر هست. از این‌رو می‌توان با تزریق چربی یا ژل، گودی زیر چشم‌ها را کم کـــرده و زیبایی و جوانی را به پلک‌های پایین چشم بازگرداند. از سوی دیگر بهتر هست قبل از انجام برخی درمان‌های زیبایی همه جوانب را درنظر بگیرید.
برای مثال اگر تمایل به برجسته‌سازی گونه هایتان دارید، بهتر هست در این کار افراط نکنید زیرا هرگونه افراط در این زمینه می‌تواند چشم‌ها را نازیبا نشان دهد. وی در خاتمه توصیه می‌کند: هرگز برای انجام عمل‌های جراحی زیبایی اصرار نکنید و به پیشنهادهای غیرجراحی پزشک حاذقی که انتخاب کـــرده اید
اعتماد کنید.

ایران

نوشته ابداًح افتادگی پلک با روش های خانگی اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.