ابدومینوپلهستی یا جراحی زیبایی شکم چیست؟

مینی ابدومینوپلهستی عوارض ابدومینوپلهستی عمل جراحی آبدومینوپلهستی جراحی کوچک کـــردن شکم جراحی زیبایی شکم ابدومینوپلهستی معقول چه کسانی هست ابدومینوپلهستی تکمیل

ابدومینوپلهستی یا جراحی زیبایی شکم یکی از روش های پر طرفدار امروزی برای تناسب اندام می باانجام گرفت. چربی های اضافه شکم یکی از دغدغه های زیادی از افراد هست. وجود این چربی ها می تواند اعتماد به نفس فرد را به انجام گرفتت کاهش دهد. انجام جراحی کوچک کـــردن شکم با دنبال حذف چربی های اضافی یکی از روش هایی هست که می تواند در رفع این مشکل به افراد کمک کند. این عمل ظاهر شما را بهبود داده و باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود.

ابدومینوپلهستی چیست؟

ابدومینوپلهستی که معمولاً جراحی کوچک کـــردن شکم نامیده می‌شود، یک تکنیک جراحی زیبایی شکم هست که برای صاف‌تر و محکم‌تر کـــردن پوست شکم انجام می‌شود. در این روش، به منظور سفت کـــردن عضلات و بافت ناحیه شکم، چربی و پوست اضافی شکم برداشته می‌شود.

دو نوع روش برای کوچک کـــردن و آب کـــردن شکم وجود دارد. نوع جراحی که شما انجام خواهید داد، به مقدار پوست و چربی شکم شما بستگی دارد. جراح نوع معقول را به شما پیشنهاد می‌دهد.

ابدومینوپلهستی تکمیل: 

این روش هنگامی مورد نیاز هست که بیمار دارای ذخایر چربی زیاد از حد و نیز افتادگی لایه‌های زیرین عضلات و پوست شکم هست.

مینی ابدومینوپلهستی:

هنگامی مورد نیاز هست که بیمار دارای تون عضلانی نیکو هست، اما مقدار زیادی پوست اضافی در ناحیه شکم وجود دارد و شکم بیمار پر از چین و چروک هست.

آیا این عمل برای من معقول هست؟ 

عمل جراحی شکم یک عمل زیاد فردی هست و شما باید این عمل را با نظر خودتان انجام دهید ، نه به خاطر تمایل شخص دیگر یا برای نزدیک انجام گرفتن به یک تصویر ذهنی ایده آل. در شرایط زیر ابدومینوپلهستی برای شما عمل معقولی هست:

– از نظر فیزیکی سالم و دارای وخانوم ثابت هستید.

– انتظارات واقع گرایانه دارید.

– سیگاری نیستید.

– از حس بزرگ بودن شکم خود ناآسوده هستید.

مینی ابدومینوپلهستی عوارض ابدومینوپلهستی عمل جراحی آبدومینوپلهستی جراحی کوچک کـــردن شکم جراحی زیبایی شکم ابدومینوپلهستی معقول چه کسانی هست ابدومینوپلهستی تکمیل

مراحل روش جراحی زیبایی شکم

بسته به اینکه چه مقدار چربی و پوست اضافی باید برداشته شود و نوع عمل کوچک کـــردن شکم، جراحی شکم ممکن هست تا سه ساعت تحت بیهوشی عمومی به طول انجامد.

این عملیات با یک برش سراسری در قسمت زیر شکم (از لگن رهست تا لگن چپ) شروع می‌شود که معمولاً خط پوشش ناحیه تناسلی (خط بیکینی برای خانومان) هست. این برش برای مینی ابدومینوپلهستی شکم به میزان قابل‌ توجهی کوچکتر هست. جراح شما همچنین ممکن هست برش دوم را برای برداشتن پوست اضافی اطراف ناف، ایجاد کند.

سپس عضلات کشیده یا پاره انجام گرفته، در محل خود بخیه می‌شود. چربی اضافی نیز برداشته انجام گرفته و بافت اصلی به محل خود بخیه می‌شود. هنگامی که پایان پوست اضافی برداشته انجام گرفت، ناف شما به درستی در جای خود قرار خواهد گرفت.

پس از تکمیل از بین بردن پوست و چربی اضافی، پایان برش‌ها دوخته انجام گرفته و قسمت پایین شکم با بانداژ پانسمان می‌شود.

در عمل مینی ابدومینوپلهستی شکم، ممکن هست تنها یک برش در زیر شکم شما ایجاد شود.

نتایج جراحی

جراحی کوچک کـــردن شکم (ابدومینوپلهستی) با از بین بردن پوست شل و اضافی (که متناسب‌تر‌ با شکل بدن شما هست)، شکمتان را صاف‌تر خواهد کـــرد. تغییرات و نتایج بدست آمده از عمل زیبایی شکم ، تا زمانی دوام خواهد داشت که شما شیوه خانومدگی سالم و وخانوم معقول خود را بعد از عمل جراحی، حفظ کنید.

در عرض یک یا دو هفته بعد از عمل پیکر تراشی ، تورم به تدریج کاهش می‌یابد و شما به طور تکمیل قادر به ایستادن خواهید بود.

ممکن هست شش ماه طول بکانجام گرفت تا ناحیه شکم شما به طور تکمیل التیام یابد. سپس می‌توانید نتایج تکمیل ابدومینوپلهستی خود را ببینید. به صورت حتم این مدت زمان برای عمل مینی ابدومینوپلهستی شکم، کوتاه‌تر خواهد بود.

کدام بیمار نباید جراحی ابدومینوپلهستی شود؟

۱٫ خانمی که هنوز ممکن هست بچه دار شود بهتر هست از ترمیم بدون دوختن عضله (فقط پوست و چربی) هستفاده کند یا کلا جراحی را به بعد از زایمان هایش به تعویق بیندازد.

۲٫ فردی که می خواهد لاغر شود بهتر هست نخست به وخانوم ایده ال خود برسد و سپس برای جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلهستی اقدام کند.

۳٫ عمل جراحی آبدومینوپلهستی با ایجاد برش طولی در زیر شکم انجام می شود، که جای آن برای متداوم به جا می ماند، گرچه در اکثر بیماران این محل برش در طول ۶-۱۲ ماه به فرم قابل قبول در می آید (یک خط باریک)، در موارد نادری احتمال بروز گوشت اضافی (هایپر تروفیک اسکار) یا پهن انجام گرفتن محل برش و بد شکلی های دیگر وجود دارد اگر شما نمی توانید ریسک یک اسکار(محل برش) بد را هر تعداد کم بپذیرید بهتر هست از انجام عمل ابدومینوپلهستی خودداری کنید.

مینی ابدومینوپلهستی عوارض ابدومینوپلهستی عمل جراحی آبدومینوپلهستی جراحی کوچک کـــردن شکم جراحی زیبایی شکم ابدومینوپلهستی معقول چه کسانی هست ابدومینوپلهستی تکمیل

 عوارض احتمالی ابدومینوپلهستی یا جراحی زیبایی شکم 

– جوشگاه نامطلوب

– همانند سایر عمل های جراحی عمل جراحی ابدومینوپلهستی نیز خطرات خود را دارد. گر چه بروز عوارض در آن نادر هست اما عوارضی نظیر عفونت، خونریزی (هماتوم)، و لخته های خونی ممکن هست رخ دهد.

– تجمع مایع

– اختلال در ترمیم زخم

– از دست دادن پوست

بی حسی یا سایر تغییرات حس پوست

– مخاطرات بی هوشی

– تغییر رنگ پوست و یا تورم طولانی مدت

– مرگ بافت چربی عمقی پوست (نکروز چربی)

– جداانجام گرفتن زخم

– ناقزینگی

– محو و شلی پوست

– احساس درد و حساسیت ممکن هست تعداد هفته و گاهی تا دو سه ماه در موارد جراحی ابدومینوپلهستی بطول بیانجامد.

– ترومبوز ورید عمقی، عوارض قلبی و ریوی

– تورم طولانی مدت پاها

– آسیب عصبی

– احتمال نیاز به جراحی مجدد

– نتیجه کاهش از حد مطلوب از نظر زیبائی

نوشته ابدومینوپلهستی یا جراحی زیبایی شکم چیست؟ اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.