اثرات مثبت سرکه سیب روی زیبایی

نادیا زکالوند

 

اثرات سرکه سیب روی کاهش وخانوم و سرعت بخشیدن به آن و همچنین درمان زیادی از بیماری ها مشخص انجام گرفته هست اما تاکنون کسی به اثرات آرایشی و زیبایی آن توجه ای نکـــرده هست.

سطح پوست بدن مان به طور طبیعی اندکی اسیدی هست اما افزایش صابون هایی که هستفاده می کنیم، موجب قلیایی انجام گرفتن آن می شود.

این وضعیت باعث می شود که زیادی از باکتری ها و بیماری های دیگر به پوست مان هجوم بیاورند.

اما سرکه سیب کمک می کند که پوست ویژگی های محافظتی خود را گیمابد و شاداب و زیبا به نظر رسد.

در ادامه به برخی از کاربردهای سرکه سیب در زیبایی اشاره انجام گرفته هست.

در حمام

یکی از رایج ترین هستفاده از سرکه سیب، زمانی هست که در حمام هستید.

از آنجایی که سرکه سیب می تواند سطح طبیعی pH پوست را تنظیم کند، افزایش آقام از این سرکه، هنگام حمام هستفاده می کنند.

یک فنجان سرکه سیب را با یک قاشق غذاخوری خانومجبیل مخلوط کنید یا اینکه یک فنجان سرکه سیب را با ۳ فنجان نمک کوشر مخلوط کنید (نمک کوشر کاهش از نمک معمولی لطیف هست. دانه ‌های درشت ‌تر آن به صورت منظم به یکدیگر پیوند نمی‌ خورند بنابراین زبرتر هست و تعدادان متراکم نیست).

سپس هر کدام از محلول های آماده انجام گرفته مورد نظرتان را به درون وان آب گرم حمام ریخته و به مدت نیم ساعت درون آن بمانید.

پس از آن بدن تان را با آب معمولی بشویید. پس از مدتی که این کار را انجام دادید، متوجه پاک کنندگی حیرت انگیز آن خواهید انجام گرفت.

مراقبت از پوست صورت

سرکه سیب می تواند با از بین بردن سلول های آقاه پوست به بازسازی پوست بدن و به ویژه صورت تان بپردازد.

همچنین می تواند از ابتلا به آکنه و لکه های پوستی پیشگیری کند. می توانید نصف فنجان را درون کاسه پر از آب داغ ریخته و صورت تان را با بخار حاصل از آب داغ و سرکه، بخور دهید.

سپس با پارچه ای تمیز، چربی ها و آلودگی های روی پوست تان را پاک کنید. بعد از آن برای بستن منافذ باز پوست، صورت تان را با آب سرد بشویید.

همچنین می توانید سرکه سیب را با خاک رس درمانی- هر دو به یک اندازه- مخلوط کنید و ماسک به دست آمده که ویژگی سم زدایی دارد را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی صورت تان بگذارید و سپس با آب گرم بشویید.

مراقبت از موها

سرکه سیب به آسودهی می تواند موهای شپش زده را درمان کند. روی موهای خشک آلوده به شپش، سرکه سیب بریزید به طوری که همه جای آن را بپوشاند.

سپس بگذارید، سرکه روی موها خشک شود. بدین ترتیب ماده چسبناکی که باعث می شود تخم شپش ها به ساقه مو بچسبند، حل انجام گرفته و این تخم ها از ساقه های مو جدا شوند.

سپس به پایان موهای سر روغن زیتون بمالید و بدین ترتیب می توانید به آسودهی باقی شپش ها و تخم های آقاه را از مو پاک کنید. پس از این کار موها را شسته و نرم کننده بخانومید.

همچنین می توانید از سرکه سیب به عنوان یک شستشوکننده طبیعی هستفاده کنید.

یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را با دو فنجان آب سرد مخلوط کـــرده و پس از شامپو، موهایتان را با محلول آماده انجام گرفته بشویید.

بدین ترتیب موهایتان درخشان خواهد انجام گرفت و موهای صدمه دیده، بازسازی می شوند.

در ضمن سرکه سیب می تواند باکتری هایی که موجب شوره سر می شوند را از بین ببرند.

فقط یک چهارم فنجان سرکه را به ۴ فنجان آب گرم اضافه کنید و پس از اینکه موهایتان را با شامپو شستید، با آن موهایتان را آبکشی کنید.

زیبایی پاها

سرکه سیب برای پایان قسمت های بدن، از سر گرفته تا نوک پا، زیاد مفید هست و می تواند اثرات زیبایی بخش داشته باانجام گرفت.

بنابراین بهتر هست در هستفاده از آن برای پاهایتان هم غفلت نکنید. از سرکه سیب می توان برای درمان پینه و میخچه هستفاده کـــرد.

همچنین بوی بد پا و خستگی آن را نیز برطرف کـــرد. برای برطرف کـــردن خستگی پاها، یک چهارم آب گرم را به یک دوم فنجان سرکه سیب بیفزایید و روزی یکبار پاهایتان را به مدت ۱۰ دقیقه درون آن قرار دهید.

خاصیت اسیدیته سرکه سیب پایان باکتری های موجود در پاها را که باعث بدبویی هستند و همچنین قارچ های ایجادکننده بیماری قارچی پای ورزشکاران را از بین می برد.

برای از بین بردن پینه ها و میخچه ها باید غلظت سرکه سیب را در محلولی که آماده می کنید، افزایش دهید و پایتان را حداقل نیم ساعت درون محلول بگذارید.

سپس پایتان را از محلول بیرون آورده و بگذارید خشک شود و با سنگ پا به روی پینه ها و میخچه ها بکشید. بدین ترتیب آنها از بین می روند.

گاهی ممکن هست مجبور شوید، مدتی این کار را انجام دهید تا پاهایتان تکمیلا درمان شوند.

کسانی که از لاک ناخن هستفاده می کنند، بهتر هست ناخن های شان را قبل از لاک زدن، با سرکه سیب تکمیلا تمیز کنند.

سرکه سیب پایان چربی های به جا مانده از کرم ها را از بین می برد و باعث می شود، لاک روی ناخن تان دوام افزایشی داشته باانجام گرفت.

همچنین سرکه سیب سلامتی ناخن و پوستک های ناخن را بهبود می بخانجام گرفت.

سرکه سیب علاوه بر درمان های زیبایی فوق می تواند رگ های واریسی ناشی از مسن انجام گرفتن را از بین ببرد.

برای این کار حوله یا پارچه ای تمیز را آغشته به سرکه سیب نمایید و دور پاهایتان بپیچید.

سپس پاها را از سطح زمین کمی بلند کنید و به همان حال به مدت نیم ساعت باقی بمانید.

پس از مدتی، رگ های واریسی تا حد زیادی بهبود پیدا می کنند.

بهداشت دهانی

برای خوشبو انجام گرفتن و پاکسازی باکتری های دهان می توانید از محلول سرکه سیب هستفاده کنید.

یک چهارم فنجان روغن نارگیل ذوب و سپس خنک انجام گرفته را با یک قاشق غذاخوری سرکه و همچنین یک قاشق غذاخوری لیموترش مخلوط کنید.

سپس از این محلول برای تمیز کـــردن دهان تان هستفاده نمایید. بهترین زمان برای هستفاده از این محلول، شب ها قبل از خواب هست.

 

نوشته اثرات مثبت سرکه سیب روی زیبایی اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.