اصول نگهداری و مراقبت از پوست در پاییز

هوای پاییزی مراقبت های پاییزی مراقبت پوستي معقول فصل پاییز سلامت پوست زیبایی پوست خشکی پوست

اگر می خواهید در فصل پاییز پوستی شاداب و با طراوت داشته باشید و مانع خشکی پوست خود شوید پیشنهاد می کنیم با روش های ساده خانگی در این زمینه آشنا شوید. سعی کنید از کرم های مرطوب کننده و محصولات آبرسان برای پوست افزایش هستفاده کنید.

ما تن و جان خود را براي بهار گشوده و پذيرا مي كنيم و مي گذاريم كه نسيم هاي آن بر ما بوخانومد، زيرا كه بسيار شنيده ايم و نيز تجربه كرده ايم كه باد بهاري هر چه با طبيعت بكند ، با جسم و جان ما نيز خواهد كرد.

به اين ترتيب ، در پاييز نيز بايد حواس مان به نسيم هايي كه با وزش شان برگ درختان، شادابي و سرسبزي خود را از دست مي دهند ، باانجام گرفت. دلیل كه نسيم ها و بادها پاييزي با تن ما هم همان كاري را مي كند كه تن درختان. برگ هاي هزار رنگ پاييز در نهايت از شاخه ها فرو مي افتند و به خش خش هايي در زير پاي رهگذران تبديل مي شوند. اما قرار نيست در اين دگرگوني و رنگ به رنگ انجام گرفتن ، ما نيزهمان اتفاق را تجربه كنيم. ما در عين لذت بردن از ويژگي هاي خاص پاييز برگ ريز هزار رنگ، بايد حواس مان به پوست و مراقبت هاي ويژه ي آن باانجام گرفت.

هوای پاییزی مراقبت های پاییزی مراقبت پوستي معقول فصل پاییز سلامت پوست زیبایی پوست خشکی پوست

اين روزها ما از فصلي كه در آن پوست گرما و نيز تابش نور خورشيد را تحمل كرده ، وارد فصلي مي شويم كه هوا در آن كم كم رو به سردي و خشكي مي شود. و مراقبت هاي پوست و مو در اين فصل بستگي بسيار نزديكي با ميزان خشكي پوست و موي ما دارد. ممكن هست در طول تابستان با رفتن به هستخرها و قرار گرفتن در معرض آب سرشار از كلر هستخر، حسابي پوست خود را خشك و آماده ي آسيب كرده باشيم. و يا اين كه پوست ما كلا خشك هست و مستعد حساسيت هاي خاص اين فصل. پس لازم هست ابتدا مشخص كنيد كه پوست شما خشك هست ، چرب هست يا معمولي . در اين صورت بهتر مي توانيد نوع مراقبت معقول با پوست خود را انتخاب كنيد.

نخستين گام براي آغاز يك مراقبت پوستي معقول، انجام لايه برداري هست. با لايه برداري ازپوستي كه تابستان و گرما و تابش خورشيد را تجربه كرده ، پوست آماده ي پذيرش تغيير و تغییرات فصل جديد مي شود. براي لايه برداري هم بهتر هست از مواد طبيعي هستفاده كنيد كه در ضمن كمك به پوست اندازي ، آسيب و عوارض كمتري دارد. بهتر هست براي لايه‌برداري از يک اسکراب فيزيکي(مثل ليف يا هر اسکرابي که داراي دانه‌هاي کروي شکل هست) هستفاده كنيد. همين طور مي‌توانيد شامپو بدن خود را با شکر، نمک يا آرد جو مخلوط کـــرده و در حمام بدن‌تان را با آن ماساژ دهيد، درلايه برداري ها حتما به زانوها و آرنج ها توجه ويژه اي داشته باشيد، چون اين نواحي مستعد جمع انجام گرفتن و پوست آقاه و به قول معروف كَبَره بستن هست. در لايه‌برداري براي لطافت پوست ، از ميوه هايي كه انواع اسيدهاي ميوه (مثل آلفاهيدروکسي اسيد) دارند هستفاده كنيد.

هوای پاییزی مراقبت های پاییزی مراقبت پوستي معقول فصل پاییز سلامت پوست زیبایی پوست خشکی پوست

حتما شنيده ايد كه دست ها افشا كننده ي سن و سال و نيز بيماري ها هستند. به نظر مي رسد خيلي طبيعي باانجام گرفت كه ما به دست هاي مان بيشتر اهميت بدهيم و آن ها سالم و زيبا نگه داريم. دست هاي ما در پایان فصول در معرض انواع مواد شيميايي قرار مي گيرد؛ شامپوها ، صابون ها، مواد سفيد كننده و وشوينده ها، مواد شيميايي كه در تعمير اتومبيل هستفاده مي شود، انواع رنگ ها و نيز گرد وغبار موجود در محيط و هوا. بنابراين دست ما در هر فصلي به چربي و رطوبت نياز دارد. اين نياز در فصول سرد سال بيشتر هست. براي چرب و مرطوب نگه داشتن دست ها هم معقول تر هست كه از مواد طبيعي هستفاده كنيد. در اين ميان روغن هاي مختلفي هستند كه هم چرب كننده اند و هم رطوبت رسان.

روزي دو باراز روغن کالاندولا (گل هميشه بهار) هستفاده کنيد. با تركيب مقدار متواخانومي از روغن كاندولا ، روغن اكاليپتوس ، روغن نعنا و روغن آلوئه ورا ، مي توانيد براي خودتان يك كرم طبيعي درست كنيد.

اين كرم به نیکوي و به سرعت جذب پوست مي شود و آن را تغذيه مي كند. مي توانيد شب ها قبل از خواب از اين تركيب هستفاده كنيد و تعداد دقيقه اي پوست دست تان را با آم ماساژ دهيد. بعد از هر بار حمام و پس از هر شست و شو ، زمان بسيار معقولي هست براي مرطوب و چرب كردن پوست. به صورت حتم بهتر آن هست كه در اين فصل از ميزان هستحمام كم كنيد. شستن پوست به دفعات و نيز با مواد شيميايي آن را مستعد پوسته پوسته انجام گرفتن و خشكي مي كند.

يكي از بهترين روش هاي آبرساني براي پوست بخور دادن هست. تایمي فضاي محيط خانومدگي و كار شما ، به اندازه ي كافي رطوبت داشته باانجام گرفت مجبور نيستيد از كرم مرطوب كننده هستفاده كنيد و با مي توانيد ميزان هستفاده از آن را به حداق برسانيد. روش معقول ديگر، نوشيدن آب هست و ميزان روزانه ي آن بستگي به خودتان دارد ، احتمالا مي توانيد تشخيص دهيد كه در روز بدن شما چه قدر آب نياز دارد. خود را مجبور و محدود به آن هشت ليوان معروف نكنيد. هر بدني ، بنا به ويژگي هاي خود به ميزان متفاوتي از آب نياز دارد.

هستفاده از سيب زميني ، سيب ، آناناس و خرمالو ، به عنوان ماسك ، به پوست شما طراوت ولطافت لازم را مي بخانجام گرفت. به آرامي و آسودگي دراز بكشيد، پوست خود را رها و از انقباض خارج كنيد و ورقه هاي ميوه را روي آن بگذاريد. اجازه بدهيد ايم ورقه هاي ميوه رطوبت و ويتامين هاي مورد نياز پوست را به آن برساند.

اگر هيچ كدام از اين روش ها از خشكي پوست شما كم نكرد، بهتر آن هست كه به يك پزشك مراجعه كنيد. دلیل كه خشكي پوست گاهي علت هاي متابوليكي دارد كه بايد بررسي شود .

روخانومامه آفرینش

نوشته اصول نگهداری و مراقبت از پوست در پاییز اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.