افزایش اسپرم با هستفاده از گیاهان دارویی و طب سنتی • گياهان دارويي • همراه تعاون پرتال

فهرست سرفصل ها

افزایش اسپرم با هستفاده از گیاهان دارویی و طب سنتی

 

افزایش اسپرم با هستفاده از گیاهان دارویی و طب سنتی
افزایش اسپرم با هستفاده از گیاهان دارویی و طب سنتی

تعدادی از گیاهان اسپرم ساز وجود دارند که نشان داده انجام گرفته هست که تقویت نیکوی برای سیستم تولید مثل آقاان انجام می دهند.

این گیاهان اسپرم ساز ممکن هست برای افرادی که از تعداد کم اسپرم، تحرک اسپرم ضعیف، مورفولوژی اسپرم ضعیف، میل جنسی کم، هسترس و یا اختلال عملکـــرد جنسی فیزیکی رنج می برند زیاد مفید باانجام گرفت.

به یاد داشته باشید گیاهان نباید به عنوان جایگزینی برای تغییرات رژیم غذایی و تغییر سبک خانومدگی مورد هستفاده قرار گیرند. اگر تغییرات رژیم غذایی و شیوه خانومدگی در ابتدا صورت نگرفته باانجام گرفت، بدن قادر به پاسخ و هستفاده از این گیاهان نخواهد بود

در ادامه به معرفی تعدادی از این گیاهان اسپرم ساز می پردازیم:

۱- جنسینگ آمریکایی
این ریشه دلچسب یکی از بهترین تونیکهای جنسی آقاانه هست. مشاهدات بالینی نشان می دهد جینسنگ آمریکایی برای تقویت میل جنسی سالم، درمان اختلال نعوظ و افزایش عملکـــرد جنسی آقاان موثر هست و به عنوان یک گیاه اسپرم ساز معروف هست.

دکتر سلام
دکتر سلام ..موبایل

جینسنگ آمریکایی در مقایسه با جینسنگ آسیایی باعث تحریک زیاد از حد سیستم عصبی نمی شود، بلکه پشتیبانی نرم و ملایم و عمیق و مغذی را برای سیستم عصبی فراهم می کند.

جینسنگ آمریکایی برای تقویت سیستم ایمنی عالی بوده و همچنین موجب تقویت محور HPA (هیپوتالاموس-هیپوفیز-آدرنال) می شود. محور HPA برای تعادل معقول هورمونی، مدیریت هسترس و قدرت سیستم ایمنی حیاتی هست.

جینسنگ آمریکایی برای تقویت میل جنسی سالم
جینسنگ آمریکایی برای تقویت میل جنسی سالم

۲- میوه خارخسک (تریبولوس)

خارخسک جزو یکی از گیاهان اسپرم ساز هست و  هنگامی که با تغذیه معقول و ورزش همراه باانجام گرفت، می تواند در افزایش تعداد اسپرم، تحرک و مورفولوژی موثر باانجام گرفت.

قسمت اصلی خارخسک، که به باروری آقاان کمک می کند، ترکیبی هست که به نام پروتوودوسین شناخته می شود. این مولفه سطح DHEA را در بدن آقا افزایش می دهد. در آقاان مبتلا به ED، مشخص انجام گرفته هست که سطح DHEA کم هست.

برخی مطالعات نشان داده اند که پروتوودیوسین، هستخراج انجام گرفته از خارخسک، سطح DHEA طبیعی را که برای نعوظ معقول لازم هست، افزایش می دهد. افزایش میل جنسی در هنگام هستفاده از این گیاه توسط آقاان و خانومان گزارش انجام گرفته هست.سیر یکی از گیاهان اسپرم ساز هست و به عنوان یک داروی افزایش قوای جنسی طبیعی عمل می کند و تولید اسپرم و هستقامت اسپرم را افزایش می دهد.

مطالعه ای در بلغارستان که در سال ۱۹۹۸ انجام انجام گرفت در مورد گیاهان اسپرم ساز ، نشان داد که برای زوج های مبتلا به آنتی بادی های ضداسپرم (زمانی که سیستم ایمنی به سلول های اسپرم حمله می کند) که خارخسک مصرف کـــرده اند، با ۶۱٪ افزایش باروری همراه بوده هست.  خارخسک یکی از بهترین میوه ها  و گیاهان اسپرم ساز برای تقویت قوای جنسی آقاانه هست.

خارخسک جزو یکی از گیاهان اسپرم ساز هست
خارخسک جزو یکی از گیاهان اسپرم ساز هست

۳- ریشه ماکا
یکی از فعالیت های اصلی ماکا، تحریک و تقویت هیپوتالاموس هست که غده هیپوفیز را تنظیم می کند و به عنوان یک تونیک برای سیستم هورمون عمل می کند.

هنگامی که غده هیپوفیز به طور مطلوب عمل می کند، کل سیستم غدد درون ریز متعادل می شود، زیرا غده هیپوفیز کنترل خروجی هورمون های سه غده دیگر را کنترل می کند.

در یک مطالعه انسانی از ۹ آقا که به مدت ۴ ماه با دوزهای ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ میلی گرم در روز مورد آزمایش قرار گرفتند،  مشاهده انجام گرفت قوای جنسی افزایش یافته هست.

همچنین مطالعات روی این گیاه اسپرم ساز نشان داد، ریشه ماکا  تعداد اسپرم، تحرک اسپرم و سطح DHEA نیز بالاتر برده هست.

علاوه بر این موجب کاهش اضطراب و هسترس، کاهش فشار خون، متعادل کـــردن سطح آهن و افزایش آندروژن های آدرنال نیز می شود. این گیاه  اسپرم ساز همچنین موجب تقویت تیروئید، افزایش انرژی، هستقامت و بهبود فعالیت ذهنی می شود.

ماکا، تحریک و تقویت هیپوتالاموس
ماکا، تحریک و تقویت هیپوتالاموس

۴- گیاه نخل اره ای
این گیاه، می تواند پایان سیستم غدد درون ریز را تغذیه کند که به بهبود عملکـــرد کلی تولید مثل در آقاان کمک خواهد کـــرد. آقاان با هسترس زیاد، عملکـــرد سیستم ایمنی ضعیف، شیوه خانومدگی ضعیف و عادت های رژیم غذایی به نیکوی به این گیاه پاسخ می دهند.

این گیاه یک آمفروتیک تولید مثلی هست بدین معنا که عملکـــرد تولید مثل را عادی می کند. همچنین عمیقا بدن را تغذیه می کند.

زمانی که تعداد ماه به طور مداوم مصرف شود. مصرف مداوم این گیاه، بهترین فواید سلامتی آن را به طور بلند مدت به ارمغان می آورد.

گیاه نخل اره ای این گیاه، می تواند پایان سیستم غدد درون ریز را تغذیه کند
گیاه نخل اره ای این گیاه، می تواند پایان سیستم غدد درون ریز را تغذیه کند

 

۵- سیر
سیر جزو یکی از قویترین گیاهان اسپرم ساز هست و به عنوان یک داروی افزایش قوای جنسی طبیعی عمل می کند و تولید اسپرم را افزایش می دهد.
این گیاه شامل ترکیبی به نام آلیسین هست که هستقامت اسپرم را افزایش می دهد و همچنین گردش خون را بهبود می بخانجام گرفت. علاوه بر این، سلنیوم معدنی در سیر، باعث افزایش تحرک اسپرم می شود.

 

سیر جزو یکی از قویترین گیاهان اسپرم ساز هست
سیر جزو یکی از قویترین گیاهان اسپرم ساز هست

 

 ۶-  دامیانا
دامیانا یکی دیگر از گیاهان اسپرم ساز مفید برای تعداد کم اسپرم هست. همچنین اعصاب را آرام می کند، اضطراب و خستگی ذهنی را کاهش می دهد و به عنوان یک آرام کننده عضلانی عمل می کند.

دامیانا یکی دیگر از گیاهان اسپرم ساز مفید
دامیانا یکی دیگر از گیاهان اسپرم ساز مفید

۷-  چای سبز
تحقیقات نشان می دهد که آنتی اکسیدان های بالا در چای سبز دارای پتانسیل بالا بردن باروری هستند زیرا آنها رادیکال های آزاد را خنثی می کنند که می توانند به سلول های اسپرم صدمه بخانومند.

تقویت اسپرم برای بارداری

 

بر اساس یک مطالعه در سال ۲۰۱۲ که در نشریه تغذیه مولکولی و تحقیقات غذایی منتشر انجام گرفته هست، دوز کم ترکیبی به نام اپیگالاکاکتایکین گالات (EGCG) که در چای سبز موجود هست می تواند کیفیت اسپرم، از جمله تحرک آن را بهبود بخانجام گرفت و به عنوان یکی از گیاهان اسپرم ساز شناخته می شود.

در نتیجه پتانسیل لقاح را بهبود می بخانجام گرفت. با این حال، غلظت بالاتر EGCG می تواند یک اثر متضاد داشته باانجام گرفت. بنابراین، مطالعات افزایشی هنوز مورد نیاز هست.

 

منبع: nabzema.com

جستجوهای مرتبط : داروی گیاهی تقویت اسپرم, داروهای افزایش دهنده تعداد اسپرم, راههای افزایش سرعت حرکت اسپرم, داروهای شیمیایی افزایش اسپرم, گیاهان دارویی برای ناباروری آقاان, افزایش اسپرم با طب سنتی, افزایش جهش اسپرم, درمان ضعف اسپرم آقاان,

افزایش اسپرم با هستفاده از گیاهان دارویی و طب سنتی

loading…

***

loading…

نوشته افزایش اسپرم با هستفاده از گیاهان دارویی و طب سنتی • گياهان دارويي • همراه تعاون پرتال اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.