افزایش ریزش و سفیدی مو با برخی مواد غذایی

مصرف کاهو مصرف خیار علل ریزش مو سفیدانجام گرفتن مو ریزش موی سر ریزش مو و تاسی درمان ریزش مو بیماری‌های شایع در جناب آقاان

اگر می خواهید دچار سفیدی زودرس مو نشوید بهتر هست کاهو و خیار کاهشی میل کنید. این دو خوراکی به دلیل طبع سردی که دارند می توانند عاملی برای ریزش موهایتان باشند. بهتر هست از مصرف دائم و روزانه این محصولات پرهیز کنید. به راهنمایی های تغذیه ای در این زمینه دقت کنید.

متخصص طب سنتی گفت: مصرف خیار و کاهو به صورت روزانه و مدام به دلیل برخورداری از طبع سرد بر سفید انجام گرفتن موها تأثیرگذار خواهد بود.

ابراهیم ایران‌دوست متخصص طب سنتی در خصوص علل و منشأ ریزش موی افراد، گفت: یکی از علت‌های اصلی ریزش مو در افراد مختلف بالا رفتن میزان آنزیم‌های کبدی هست.

وی گفت: همچنین بالا رفتن چربی کبد باعث به هم ریختن میزان آنزیم‌ها خواهد انجام گرفت. کبد به عنوان پالایشگاه بدن نقش زیاد اساسی در جذب و هضم مواد غذایی را بر عهده دارد به طوری که پس از مغز و قلب به عنوان سومین عضو حیاتی بدن شناخته می‌شود.

ایران‌دوست تصریح کـــرد: حدود ۵۰۰ آنزیم در کبد ترشح می‌شود که هر یک از آنها انجام کار خاصی در بدن بر عهده دارند.

این متخصص طب سنتی، گفت: همانطور که می‌دانید موهای متفاوتی در بدن وجود دارد به طوری که تنها در ناحیه صورت افراد شاهد رویش موهای ابرو، مژه و موی صورت هستیم که هر یک از آنها از رانجام گرفت متفاوتی برخوردار هستند که اگر در میزان آنزیم تغذیه‌کننده هر کدام از آنها خللی ایجاد شود باعث کاهش رانجام گرفت موی آن ناحیه خواهد انجام گرفت و همچنین باید توجه داشت که برای درمان موهای هر یک از این نواحی باید شاخص‌های خاصی مدنظر قرار گیرد.

مصرف کاهو مصرف خیار علل ریزش مو سفیدانجام گرفتن مو ریزش موی سر ریزش مو و تاسی درمان ریزش مو بیماری‌های شایع در جناب آقاان

وی در خصوص تغذیه معقول برای رانجام گرفت موها، گفت: هستفاده زیاد از فست‌فودها و غذاهای نامعقول باعث نامنظم انجام گرفتن آنزیم‌های بدن می‌شود که ریزش مو یکی از علل بی‌نظمی در این آنزیم‌ها به شمار می‌رود. روغن زیتون و کنجد از جمله مواد غذایی هستند که می‌توانند در روند رانجام گرفت موها تأثیر نیکوی داشته باشند.

ایران‌دوست در خصوص علل ریزش مو، گفت: حدود ۹۰ درصد ریزش مو به بیماری‌ یا اختلال در کارکـــرد کبد افراد، تغذیه نامعقول، هستفاده از شوینده‌های نامعقول، وراثت و آلودگی‌های شغلی مربوط می‌شود.

این متخصص طب سنتی با بیان اینکه مصرف خیار و کاهو به صورت روزانه و مدام بر سفید انجام گرفتن موها تأثیر زیادی دارد، گفت: مصرف این مواد غذایی به دلیل داشتن طبع سرد باعث سفید انجام گرفتن زودهنگام مو می‌شود همچنین سرکه، آبلیمو، آبغوره نیز از طبع سرد برخوردار هستند و توصیه می‌شود که به طور روزانه و همیشگی از مصرف این مواد غذایی پرهیز شود.

وی در پایان، گفت: کلر هستفاده انجام گرفت در آب نیز در روند رانجام گرفت و سفید انجام گرفتن موها تأثیرگذار خواهد بود که مصرف زیاد از اندازه کلر در آب هستخرها می‌تواند باعث سفیدی زودرس مو شود.

فارس

نوشته افزایش ریزش و سفیدی مو با برخی مواد غذایی اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.