امواج موبایل چه تاثیری بر سلامتی بدن دارد؟

گوشی

در جدیدترین تحقیقاتی که توسط انجمن سلامت عمومی کالیفرنیا در خصوص تاثیرات امواج موبایل بر سلامت بدن شده هست، به این این موضوع پی برده اند که مخاطبان نباید گوشی همراه خود را در نزدیکی بدن قرار دهند تا مضرات تشعشعات موبایل به حداقل برسد. در این مقاله از دکتر سلام به تاثیرات امواج موبایل بر سلامتی بدن پرداخته ایم. با ما همراه شوید.

از آنجایی که همواره تشعشعات و امواج حاصل از گوشی‌های موبایل بر سر زبان‌ههست و آمار و ارقام ضد و نقیضی هم در این خصوص منتشر انجام گرفته هست، پژوهش‌های زیادی بارها و بارها انجام انجام گرفته هست تا نتایج دقیق‌تری را درباره تاثیر موبایل بر سلامتی جسمی مخاطبان اعلام کنند.

در تازه‌ترین پژوهشی که توسط انجمن سلامت عمومی کالیفرنیا شده، به مخاطبان هانجام گرفتار داده انجام گرفته هست که گوشی همراه خود را حتی‌الامکان از خود دور نگه دارند. پژوهشگران در تشریح این موضوع عنوان کـــردند که مخاطبان هنگام خوابیدن بایستی موبایل را به اندازه حدود یک متر از خود قرار دهند و یا به هنگام خروج از منزل، آن را در جیب شلوار یا لباس خود نگذاشته و بجای آن، داخل کیف خود قرار دهند.

به عبارتی دیگر، مخاطبان به منظور جلوگیری از آسیب‌های وارده از سوی گوشی‌های موبایل و تاثیرات منفی بر سلامت جسمی باید همواره فاصله معقولی را بین گوشی و بدن خود ایجاد کنند.

زیادی از اساتید دانشگاه در سراسرجهان همواره اعلام کـــرده اند که پژوهش های انجام انجام گرفته تا به حال خطرات و تهدیدات موبایل بر سلامت جسمی مخاطبان و آقام را دست کم گرفته اند دلیلکه خطر و تاثیرات منفی پرتوهای موبایل بر بدن منطقهوندان زیاد افزایش از آن چیزی هست که تابحال نقل کرد انجام گرفته هست.

زیادی از آنها بر این باورند که پژوهش‌های انجام انجام گرفته تاکنون توسط غول های تکنولوژی و به دلایل اقتصادی سانسور انجام گرفته‌اند دلیل که اگر آقام از آثار مخرب و منفی آنها بر سلامت بدن خود مطلع شوند، ممکن هست آمار و نرخ فروش گوشی های همراه به انجام گرفتت کاهش یافته و به عبارتی دیگر، شرکت های ساخانومده گوشی های همراه ورشکسته شوند.

پس از همه این ادعاها، انجمن سلامت عمومی کالیفرنیا برای تعدادمین بار به آزمایش و تحقیقات خود ادامه داد و در آخرین اعلام نتایج خود، عنوان کـــرده هست که هستفاده از موبایل در نزدیکی بدن می تواند موجب بیماری های مختلفی همچون سردرد، رانجام گرفت و ایجاد تومور در بدن، کاهش یا توقف عملکـــرد سیستم تولید مثل خانومان و آقاان، مشکل حافظه، ریزش مو و یا مشکل در خواب شود.

گوشی

به صورت حتم لازم به ذکر هست که همه این اتفاقات زیاد تدریجی و آهسته در درون بدن اتفاق می افتد به گونه ای که هیچ کس قادر نیست روند تاثیرات منفی را به وضوح در خود یا دیگران مشاهده کند و علت آنکه نتایج پژوهش های مختلف در سراسر جهان متفاوت هست هم می تواند به خاطر همین موضوع باانجام گرفت.

هر کدام از عوارض مذکور با توجه به شرایط بدنی افراد و میزان قدرت و واکنش سیستم ایمنی بدن آنها به امواج و تشعشعات موبایل نیز متفاوت هست اما به طور کلی احتمال مبتلا انجام گرفتن به همه این عوارض برای مخاطبانی که در طول روز از گوشی‌های همراه هستفاده می کنند و اغلب آن را در نزدیکی بدن خود قرار می دهند، وجود دارد.

در آخر، این انجمن به مخاطبان پیشنهاد می دهد که تا جایی که ممکن هست گوشی خود را از بدن دور نگه دارند. بدین ترتیب، به هنگام خواب، آن را خاموش کـــرده و در فاصله نسبتا زیادی از خود قرار دهند. به هنگام پیاده‌روی یا خروج از منزل، گوشی همراه خود را در درون جیب لباس خود نگذارند. هنگام مکالمه، گوشی را کنار سر و گوش خود قرار ندهند و بجای آن از هندزفری برای صحبت کـــردن با افراد هستفاده کنند.

به طور کلی، پژوهشگران این انجمن توصیه “گوشی را به اندازه یک دست از خود دور کن” را به مخاطبان پیشنهاد می دهند و خاطر نشان می کنند که حذف کلی تکنولوژی و هستفاده از گوشی‌های همراه به هیچ وجه قابل اجرا و ممکن نیست ولی باید مخاطبان به منظور کاهش تاثیرات منفی آن بر بدن خود تلاش کنند.

منبع: ایسنا

نوشته امواج موبایل چه تاثیری بر سلامتی بدن دارد؟ اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.