بارداری و رابطه جنسی – تعاون پرتال

در بدن خانوم در دوران بارداری تغییرات زیاد جسمی و روحی ایجاد می­ شود. میل جنسی و قوای جنسی از این امر مستثنی نیست، و زیاد طبیعی هست که در دوران بارداری میل جنسی افول کند. اگرچه هیچ قوانین سفت و دشواری وجود ندارد و هر بارداری منحصر به فرد هست. اما برخی احتمالات شامل ،میل جنسی در دوران بارداری می ­شود.

درک میل جنسی

میل جنسی یک تمایل ذاتی شخصی برای داشتن رابطۀ جنسی را توصیف می­ شود. در یک گونه حیوان میل جنسی در جفت یابی، جفت گیری و نگهداری از فرخانومد تعریف می ­شود. میل جنسی در درجۀ نخست هورمون آزاد انجام گرفته هست و عوامل هیجانی و خارجی می ­تواند روی آن تأثیر بگذارد.

نوسانات

این طبیعی هست که جریان جنسی هر روز نوسان داشته باانجام گرفت. و در دوران بارداری ضعیف و ضعیفتر شود. جریان جنسی در افراد و حتی در بارداری ­ها با هم متفاوت هست.

افزایش جریان جنسی

زیادی از خانومان چشم انداز مثبتی در میل جنسی خود در طول ۳ ماه دوم بارداری تجربه می­ کنند. اغلب تغییرات هورمونی می­ تواند انرژی تازه ایجاد کند.

از نظر فیزیولوژیک ، بدن یک خانوم تولید مایعات افزایش و افزایش دارد تا نیازهای کودکش را برطرف کند. خون افزایشی از سینه­ ها و ناحیۀ واژنی می ­گذرد که می ­تواند باعث افزایش تحریک شود. حرف­ های عاطفی، احساس عاشقانۀ افزایشی به خانومان می­ دهد که نگرانی ­های باردار انجام گرفتن و تحمّل بارداری را کاهش می­ کند. به لطف بارداری منحنی های جدیدی در این دوران در بدن خود مشاهده می­ کنید.

کاهش جنسی

تغییرات هورمونی سریع در سه ماه نخست زیادی از خانومان را زیاد خسته می­ کند. و یا جسم­شان را بیمار می ­کند. در سه ماهۀ سوم با افزایش وخانوم حس ناآسوده کننده دارد و زیادی از کارها از دستش بر نمی ­آید و میل جنسی کاهش می­ یابد. برخی خانومان پس از مقاربت یا بعد آن درد شکمی طبیعی دارند که اگرچه بی ضرر هست خانوم را به رابطۀ جنسی بی­ میل می­ کند.

مدیریت جنسی در دوران بارداری

در طول بارداری حیاتی هست که رابطه برقرار بماند به طوری که هر دو طرف خوهسته ­ها و نگرانی­ های یکدیگر را از نظر جنسی درک کنند. هرگونه نگرانی خود را به یک ماما بگویید تا آنها را آرام کند. همچنین پوزیشن ­های جنسی جدیدی ابداع انجام گرفته هست که رابطۀ جنسی به خصوص در سه ماهۀ سوم را آسوده تر می­ کند.


ترجمه انجام گرفته از وبسایت: www.livestrong.com

نوشته بارداری و رابطه جنسی – تعاون پرتال اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.