برای لاغری و کاهش وخانوم تخم مرغ بخورید!

برای لاغری و کاهش وخانوم تخم مرغ بخورید!

امروزه افراد زیاد زیادی از داشتن اضافه وخانوم و چاقی رنج می برند. روش های مختلفی برای کاهش وخانوم وجود دارد اما اغلب این روش ها عوارضی را برای فرد در پی خواهد داشت. اما هستفاده از یک روش علمی می تواند هم نتیجه مطلوب تری را به بار آورد و هم اینکه کاهشین میزان عوارض را متوجه شما سازد. در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

لاغری و تناسب اندام برای حفظ سلامت بدن زیاد ضروری هست و می‌توانید با تغییراتی هرتعداد کوچک در حیاتیترین وعده غذایی خود به آن دست یابید.
محققان دانشگاه ایالتی لوئیزیانا در آمریکا به تازگی دریافتند با اضافه کـــردن دو عدد تخم مرغ تکمیل به وعده صبحانه افراد می‌توانند در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه به وخانوم ایده آل خود دست یابند.
کارشناسان این نتایج را با بررسی بر روی دو گروه داوطلب و قرار دادن دو عدد تخم مرغ به عنوان وعده صبحانه برای یک گروه و یک دونات شکلاتی برای گروه دیگر بدست آورده اند.

افرادی که به مدت دو هفته هر روزصبح تخم مرغ مصرف کـــرده اند تا ۲۵ درصد افزایش از سایرین وخانوم کم کـــرده اند.

کارشناسان اعتقاد دارند اثر لاغر کنندگی تخم مرغ به خاطر وجود مقادیر بالای پروتئین در ترکیب آن هست که باعث سیر کنندگی به مدت زیاد می‌شود و در نتیجه کاهش فرد نیاز به خوردن مواد غذایی در طول روز بویژه بین زمان صبحانه تا نهار پیدا می‌کند.

براساس تحقیقات افزایشین زمانی که فرد دچار چاقی و اضافه وخانوم می‌شود بین بازه صبحانه تا نهار هست که خوردن انواع تنقلات باعث گرسنگی افزایش و چاقی به دنبال آن می‌شود.

افراد می‌توانند تخم مرغ را به صورت پخته، بخار پز یا نیمرو و غذا‌های تهیه انجام گرفته از آن مانند املت یا پنکیک نیز درست کـــرده و برای اثر گذاری افزایش به همراه سبزجاتی، چون اسفناج، کلم بروکلی، نان حاوی دانه‌های روغنی و آب میوه طبیعی مصرف کنند و پس از مدتی از تغذیه به این شیوه کاهش وخانوم وتناسب اندام را در خود مشاهده کنند.

کارشناسان بدترین نوع خوراکی برای وعده صبحانه را انواع کیک، شیرینی وبیسکوئیت می‌دانند که باعث تحریک اشتها و تمایل انجام گرفتید به خوردن انواع خوراکی‌ها می‌شود.

همچنین در این نوع خوراکی‌ها انواع چربی‌های اشباع وجود دارد که می‌تواند در طولانی مدت باعث ابتلای فرد به انواع بیماری‌های قلبی عروقی، سکته مغزی، دیابت، چربی و فشار خون شود.

براساس تحقیقات تخم مرغ تنها ۷۸ کالری دارد، ولی حاوی مواد زیاد مغذی بویژه در زرده تخم مرغ هست.

تخم مرغ همچنین باعث افزایش سوخت و ساز بدن و ترمیم بافت‌های آسیب دیده بدن می‌شود و به این ترتیب فرد با انرژی افزایشی به انجام کار‌های روزانه خود می‌پردازد و کاهش تمایل به خوردن غذا پیدا می‌کند.

تخم مرغ حاوی مواد سرکوب کننده قند خون هست و افرادی که به طور مرتب از این ماده مغذی هستفاده می‌کنند کاهش مبتلا به بیماری دیابت می‌شوند، همچنین تحقیقات جدید نشان داده هست که کلسترول موجود در تخم مرغ مضر نیست و باعث بالا رفتن چربی خون نمی‌شود.

منبع:  افتاب

نوشته برای لاغری و کاهش وخانوم تخم مرغ بخورید! اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.