بررسی زیاد فعالی در رده های سنی بالا

تشخیصADHD زیاد فعالی در کودکان زیاد فعالی بی ثباتی حرکت ADHD اختلال ADHD ADHD

تشخیص زیاد فعالی نیازمند آشنایی با علائم و نشانه های این بیماری هست. اگر می خواهید این بیماری را به موقع درمان کنید باید در رفتارهای فرخانومدتان به دنبال علائم این بیماری روحی و روانی باشید. گاهی اختلال زیاد فعالی در نوجوانان هم دیده می شود و می تواند با بی توجهی و پرتحرکی آن ها همراه باانجام گرفت.

آیا فرخانومد شما بی ثباتی حرکت دارد ؟ آیا او بی وقفه صحبت می کند ؟ یا مشکل تمرکز دارید و افکار پوچ را ترجیح میدهید ؟

پس کودک شما ممکن هست دچار اختلال زیاد فعالی کمبود توجه (ADHD) باانجام گرفت.

والدین برای داشتن فرخانومدانی سالم باید علاوه بر نیازهای جسمی کودکان ، علائم اختلالات روحی روانی را نیز بشناسند. زیاد فعالی یک نمونه از مشکلات روحی روانی هست که باید مانند پایان مشکلات جسمی و روانی تحت درمان قرار بگیرد.

در این مقاله سن تشخیص و درمان زیاد فعالی را به شما خواهیم گفت. پس با ما همراه باشید تا با ADHD یا زیاد فعالی در کودکان و بزرگسالان افزایش آشنا شوید.

,
ADHD یا زیاد فعالی در کودکان و بزرگسالان

طبق نقل کرد موسسه ملی سلامت روان (NIMH) ، زیاد فعالی اغلب بین سن ۳ تا ۶ سالگی شروع می شود. ADHD تنها به دوران کودکی محدود نمی شود و ممکن هست در طول سالهای نوجوانی و بزرگسالی ادامه یابد.

سه نوع ADHD وجود دارد :

بی توجهی ( داشتن مشکل در تمرکز، درک تعلیم ها و اپایان وظایف )
پرتحرکی/ تکانشی ( مداوم در حال حرکت ، صحبت کـــردن زیاد از حد و قطع کـــردن صحبت دیگران هست )
ترکیبی ( علائم هر دو نوع یعنی عدم توجه و زیاد فعالی – تکانشی را دارد )

تشخیص ADHD

مطالعات نشان می دهد که تعداد کودکانی که مبتلا به ADHD تشخیص داده می شوند ، همچنان افزایش می یابد. به نقل کرد مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) ، حدود ۱۱ درصد از کودکان ۴ تا ۱۷ ساله ( ۴/۶ میلیون کودک ) مبتلا به ADHD تشخیص داده انجام گرفته اند که از۸/۷ درصد در سال ۲۰۰۳ به ۱۱ درصد در سال ۲۰۱۱ افزایش یافته هست. Tiffany R. Farchione M.D روانپزشک کودک که داروها را در سازمان غذا و داروی ایالات متحده ( FDA ) برای درمان ADHD بررسی می کند ، می گوید افزایش تشخیص ADHDممکن هست به دلیل آگاهی عموم آقام نسبت به اختلال و بیماری های روانپزشکی باانجام گرفت.
به نظر میرسد که این اختلال در پسرها (۲/۱۳٪) زیاد از دخترها (۶/۵٪) وجود داشته باانجام گرفت. Farchione می گوید : پسران همچنین احتمال افزایشی دارند که نوع پرتحرکی/ تکانشی را داشته باشند که ساده تر از نوع بی توجهی تشخیص داده می شود.
اگر فکر می کنید فرخانومدتان ممکن هست ADHD داشته باانجام گرفت ، به پزشک خانواده یا متخصص اطفال مراجعه کنید. بینایی ، شنوایی و هر چیز دیگری که ممکن هست به نا آرامی کودک منجر شود نیز باید مورد بررسی قرار گیرد. پزشک ممکن هست ADHD را تشخیص دهد یا فرخانومد شما را برای ارزیابی به یک متخصص سلامت روان ارجاع دهد.

تشخیصADHD زیاد فعالی در کودکان زیاد فعالی بی ثباتی حرکت ADHD اختلال ADHD ADHD

درمان ADHD

سازمان غذا و داروی ایالات متحده دو نوع داروی محرک عصبی و غیر محرک را برای کمک به کاهش علائم ADHD و بهبود عملکـــرد کودکان در سن ۶ سالگی تایید کـــرده هست.
Farchione می گوید برخلاف اسمشان ، محرک هایی که حاوی اشکال مختلف متیل فنیدات و آمفتامین هستند ، در واقع تاثیر آرام بخش روی کودکان مبتلا به ADHD دارند. این محرک ها سطح دوپامین مغز ( یک انتقال دهنده عصبی که باعث انگیزه ، توجه و حرکت هست ) را افزایش می دهند ، FDAهمچنین سه مورد غیر محرک را برای درمان علائم ADHD تایید کـــرده هست :
Strattera (atomoxetine) ، Intuniv (guanfacine) و Kapvay (clonidine)
این داروها جایگزین معقول برای کودکانی هست که محرک ها را به نیکوی تحمل نمی کنند. با متخصص مراقبت بهداشتی خود در مورد اینکه چه داروهایی برای کودک شما معقول هست ، صحبت کنید.
علاوه بر دارو ، بعضی از کودکان مبتلا به ADHD رفتار درمانی را برای کمک به درمان علائم و ارائه مهارت های مقابله ای اضافی دریافت می کنند. علاوه بر این ، والدین می توانند به مدارس و گروه های حمایت اجتماعی برای دریافت هشدارات و راهنمایی در مورد چگونگی مقابله با ADHD دسترسی پیدا کنند. Farchione می گوید : ” این روش نیکوی هست که با افراد مختلفی که در مرحله مدیریت اختلال زیاد فعالی هستند ، مشارکت داشته باشند. “

آزمایش اثرات دارو در کودکان کم سن و سال تر

داروهای مورد تایید FDA که در حال حاضر در بازار هست در آزمایشات بالینی برای ایمنی و اثربخشی کودکان ۶ ساله و بزرگترآزمایش انجام گرفته اند. با وجود اینکه قبلا این دارو تایید انجام گرفته هست و در بازار قرار دارد ، FDA در حال حاضر آزمایش های بالینی را برای کودکان شرکت کننده ۴ تا ۵ ساله درخوهست می کند.
او افزود ” ما می دانیم داروهای ADHD برای کودکان خردسال تجویز می شوند و ما فکر می کنیم که هشدارات حاصل از مطالعات بالینی برای این گروه سنی منتصویر کننده ایمنی و اثربخشی هست.”
اگرADHD درمان نشود می تواند عواقب جدی داشته باانجام گرفت. طبق انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان آمریکا ، کودک مبتلا ممکن هست در مدرسه از تحصیل خودعقب بماند و یا با دوستان و یا والدین درگیری داشته باانجام گرفت.
مطالعات نشان می دهد که کودکان مبتلا به اختلال ADHD درمان نانجام گرفته نسبت به افرادی که زیاد فعالی را درمان می کنند احتمال افزایشی دارد که به خود اسیب برسانند. نوجوانان درمان نانجام گرفته با ADHD افزایش احتمال دارد که به ریسک هایی مانند مصرف مواد مخدر ، نوشیدن مشروب و رانندگی پرخطر دست بخانومند. آنها نسبت به کسانی که درمان انجام گرفته اند دو برابر افزایش با وسایل نقلیه تصادف خواهند داشت.

زیاد فعالی در بزرگسالان

مطالعات نشان می دهد که حدود ۴٪ بزرگسالان ممکن هست ADHD داشته باشند. علائم ADHD در بزرگسالان همانند علائم زیاد فعالی در کودکان هست اما ممکن هست تا حدودی متفاوت باانجام گرفت. بزرگسالان مبتلا به ADHD ممکن هست در مهارت های مدیریت زمان ضعیف باشند و یا با تعداد وظیفه ای مشکل داشته باشند ، همچنین از انجام فعالیت هایی که نیازمند تمرکز مستمر هستند، اجتناب کنند.
تشخیص ADHD در بزرگسالان تنها زمانی مشخص می شود که برخی از علائم در اوایل دوران کودکی ، معمولا کاهش از ۷ سالگی وجود داشته باانجام گرفت.
Farchione می گوید: “برای برخی از بزرگسالان تشخیص ADHD می تواند احساس تسکین کند.” تشخیص زیاد فعالی به بزرگسالان اجازه می دهد تا دلایل مشکلات خود را درک کنند ، و درمان می تواند به آنها کمک کند تا به طور موثر با چالش مواجه شوند

سلامت .لایف

نوشته بررسی زیاد فعالی در رده های سنی بالا اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.