بروز مشکلات کبدی با مصرف داروی معده

مصرف دارو کاهش اسید معده عوارض انواع داروها داروی اسید معده داروها آسیب به کبد با دارو

 

اگر جزو افرادی هستید که از داروهای مربوط به ریفلاکس اسید معده مصرف می کنید بهتر هست بدانید در معرض انواع عارضه های کبدی قرار دارید. بیماری های مزمن کبدی با این قبیل داروها تانجام گرفتید خواهند انجام گرفت. نتایج بررسی متخصصان آمریکایی حاکی از تاثیرگذاری این داروها بر افزایش التهاب کبد می باانجام گرفت.

در این بررسی آمده هست داروهای کاهنده ریفلاکس اسید معده موجب تقویت نوعی از باکتری روده می‌شوند که با بیماری مزمن کبد مرتبط هست.

داروهای مهارکننده‌ پروتون پمپ برای کاهش تولید اسید معده در طولانی مدت تجویز می‌شود.

در این بررسی متخصصان آمریکایی دریافتند مصرف داروهای مهار کننده پروتون پمپ می‌تواند در ابتلای افراد به بیماری کبدی نقش داشته باانجام گرفت.

متخصص ارانجام گرفت این مطالعه از دانشگاه کالیفرنیا گفت: معده ما اسیدی برای از بین بردن میکروب‌ها تولید می‌کند و مصرف دارو برای جلوگیری از ترشح اسید معده می‌تواند ساختار میکروبیوم روده را تغییر دهد.

مصرف دارو کاهش اسید معده عوارض انواع داروها داروی اسید معده داروها آسیب به کبد با دارو

همچنین عدم حضور اسید معده رانجام گرفت باکتری Enterococcus را در روده‌ها افزایش داده و به کبد منتقل می‌کند که التهاب را تانجام گرفتید کـــرده و بیماری مزمن کبدی را وخیم‌تر می‌سازد.

به گرازش از مدیکال نیوز تودی، در این بررسی که روی تعدادی موش آزمایشگاهی انجام گرفت مشخص انجام گرفت در موش‌هایی که از مهار کننده‌های پروتون پمپ مصرف کـــرده بودند تعداد باکتری‌های Enterococcus که با التهاب کبد مرتبط هست افزایش بوده هست.

ایسنا

نوشته بروز مشکلات کبدی با مصرف داروی معده اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.