بلوط درختچه ای و متداوم بهار

هشدارات کلی در مورد بلوط درختچه ای و متداوم بهار – Chaparral


اسامی لاتین: Creosote Bush, Créosotier, Greasewood, Hediondilla, Jarilla, Larrea divaricata, Larrea tridentata, Larreastat, Larrea mexicana, Zygophyllum tridentatum.


این نوع بلوط یکی از انواع گیاهان می باانجام گرفت. برگهای این گیاه خاصیت دارویی دارد. ولی نگرانی هایی در مورد عوارض ناشی از مصرف این گیاه نیز وجود دارد. سازمان غذا و دارو در کانادا به دلیل احتمال ایجاد عوارض ناشی از مصرف، به مصرف کنند گان این نوع بلوط هانجام گرفتار داده هست که از مصرف این گیاه خودداری فرمایند. با وجود این هانجام گرفتارها، این نوع بلوط هنوز در ایالات متحده در دسترس می باانجام گرفت. مصرف این نوع بلوط به دلیل اینکه این گیاه یک محصول سالم طبیعی نمی باانجام گرفت توسط بهداشت کانادا مجاز شناخته نانجام گرفته هست. گاها از این نوع بلوط برای تهیه داروهای هومیوپاتی هستفاده می شود. معمولا نگرانی هایی که برای مصرف بی خطر این گیاه می باانجام گرفت، برای داروهای هومیوپاتی که از این نوع بلوط تهیه و به انجام گرفتت رقیق انجام گرفته هست، در نظر گرفته نمی شود.

این بلوط برای درمان مشکلات گوارشی مثل انقباضات و گاز های معده، اختلالات مجاری تنفسی مثل سرماخوردگی و عفونت و اختلالات مزمن پوستی پیشرونده هستفاده می شود. این گیاه همچنین در درمان سرطان، آرتروز، سل، عفونت مجاری ادراری، بیماری های مقاربتی، اختلالات سیستم عصبی مرکزی، آبله مرغان، عفونت های انگلی، چاقی و گزیدگی هستفاده می شود. بعضی از آقام این گیاه را برای سم زدایی، تقویت کننده ی بدن و تصفیه کننده ی خون هستفاده می کنند.

چگونه این بلوط در بدن عمل می کند؟

احتمالا موادی در این گیاه وجود دارد که نقش آنتی اکسیدانی در بدن دارند.


کاربردها و اثربخشی گیاه بلوط درختچه ای

شواهد کافی برای اثبات اثربخشی این گیاه در موارد زیر وجود ندارد

  • آرتروز
  • سرطان
  • بیماری های مقاربتی
  • سل
  • سرماخوردگی
  • اختلالات پوستی
  • مشکلات معدوی (انقباضات و نفخ)
  • عفونت های مجاری ریوی و ادراری
  • آبله مرغان

برای اثبات اثربخشی این گیاه برای موارد بالا شوادهد و مدارک افزایشی مورد نیاز می باانجام گرفت.


بررسی عوارض جانبی گیاه بلوط درختچه ای

مصرف این گیاه خطرناک می باانجام گرفت. عوارض خطرناکی مثل مسمومیت، هپاتیت حاد، آسیب کبد و کلیه و نارسایی های این دو اندام که ناشی از مصرف این گیاه می باانجام گرفت، گزارش انجام گرفته هست.

مصرف بلوط می تواند باعث ایجاد عوارض جانبی مثل درد معده، حالت تهوع، اسهال، کاهش وخانوم، تب، آسیب کبد و کلیه شود. هستفاده موضی از این گیاه نیز می تواند منجر به واکنش های پوستی مثل خارش و جوش شود.

ملاحظات و هانجام گرفتارها

بارداری و شیردهی: مصرف این گیاه خطرناک می باانجام گرفت. این ماده می تواند باعث ایجاد مشکلات جدی کلیه و کبد شود. محصولات حاوی این گیاه را هستفاده نکنید.

بیماری کبدی: مصرف این گیاه بیماری های کبدی را بدتر می کند. از مصرف این ماده بپرهیزید.


تداخلات دارویی بلوط

تداخل انجام گرفتید: داروهای زیر را با بلوط مصرف نفرمایید

داروهایی که به کبد آسیب می رسانند با بلوط تداخل دارویی داند.

مصرف این گیاه به کبد آسیب می رساند. مصرف این نوع بلوط با هم با داروهایی که به کبد آسیب می رسانند، باعث آسیب های انجام گرفتید کبدی می شوند. اگر از داروهایی که به کبد آسیب می رسانند هستفاده می کنید از مصرف بلوط بپرهیزید.

بعضی از داروهای آسیب رسان به کبد عبارتند از: آستامینوفن (Tylenol)، آمیدارون (Cordarone)، کربامازپین (Tegretol)، ایزونیازید (INH)، متوتروگزات (Rheumatrex)، متیل دوپا (Aldomet)، fluconazole (Diflucan)، itraconazole (Sporanox)، اریترومایسین (Erythrocin, Ilosone)، فنی توئین (Dilantin)، لوهستاتین (Mevacor)، پروهستاتین (Pravachol)، سیموهستاتین (Zocor) و … .


بررسی دوز مصرفی بلوط درختچه ای

دوز مصرفی معقول بلوط درختچه ای بستگی به عواملی از جمله سن مصرف کننده، سلامتی و غیره دارد. در حال حاضر هشدارات علمی کافی و تکمیلی که بتوان براساس آن مقدار معقول مصرف بلوط درختچه ای را تعیین کـــرد وجود ندارد. به یاد داشته باشید که الزاما مصرف گیاهان دارویی بی خطر و بدون عوارض جانبی نمی باانجام گرفت و توجه به میزان مصرف آنها، حائز اهمیت می باانجام گرفت. در زمان مصرف، اطمینان حاصل کنید که براساس دستوالعمل روی شیشه گیاهان دارویی عمل می کنید. حتما قبل از مصرف با مشاور پزشکی، داروساز و پزشک خود مشورت کنید.


ترجمه انجام گرفته از وبسایت: www.livestrong.com

نوشته بلوط درختچه ای و متداوم بهار اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.