تاثیر ویتامین e بر اسپرم

تاثیر ویتامین e بر اسپرم

هر نوع اختلال جنسی در آقاان، از جمله تحرک نامعقول اسپرم، تعداد کم اسپرم یا کاهش میل جنسی، باعث خجالت و ناآسودهی آقاها می شود. برای حل این مشکل می توانید با پزشک خود صحبت کنید. همچنین می توانید رژیم غذایی خود را تغییر دهید تا مشکلات اختلال جنسی برطرف شود مثلا می توانید ویتامین E ( خواص قرص ویتامین e، میزان مصرف و عوارض جانبی آن) را به رژیم غذایی خود بیفزایید.

۳ اثر ویتامین e بر اسپرم

اثرنخست: بهبود حرکت اسپرم

ویتامین e و حرکت اسپرم

مصرف مکمل های ویتامین E و یا تغییر رژیم غذایی برای ترکیب غذاهای غنی از ویتامین E، مانند آفتابگردان، آجیل، سبزی و گوجه فرنگی، می تواند به بهبود کیفیت اسپرم کمک کند. شرکت کنندگان در مطالعه ای ۴۰۰ میلی گرم ویتامین E را همراه با ۲۲۵ میکروگرم سلنیوم مصرف کـــردند، نتایج افزایش تحرک اسپرم (بخوانید: برای تقویت اسپرم چه باید کـــرد؟) را نشان داد. گزارش می شود حرکت مستقیم اسپرم بر باروری تاثیر می گذارد، دلیل که اسپرم باید بتواند راه های رسیدن به تخمک را پیدا کند.

اثر دوم: افزایش تعداد اسپرم

ویتامین e و افزایش تعداد اسپرم

تعداد کم اسپرم (بخوانید: آزمایش اسپرم چگونه هست؟) می تواند باروری شما را کاهش دهد. مقدار کم اسپرم به معنی مقدار اسپرم کاهش از ۲۰ میلیون در هر میلی لیتر مایع منی هست. این مسئله می تواند به دلایلی از جمله پیری و عفونت هایی مانند تومورها و نقص های کروموزومی رخ دهد. پزشک شما ممکن هست عمل جراحی یا درمان هورمونی را برای افزایش اسپرم توصیه کند، اما مصرف مکمل ویتامین E نیز ممکن هست مفید باانجام گرفت. ویتامین E، یک آنتی اکسیدان هست که بدن شما را از آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کند. تحقیقات منتشر انجام گرفته در شماره فوریه ۲۰۰۹ “مجله انجمن پزشکی هند” نشان می دهد که تعداد کم اسپرم (بخوانید: چه چیزی برای تقویت اسپرم نیکو هست؟) با آسیب های رادیکال آزاد ارتباط دارد و ویتامین E ممکن هست برای محافظت از اسپرم در برابر این آسیب هستفاده شود.

اثر سوم: افزایش میل جنسی

افزایش میل جنسی و ویتامین e

اضافه کـــردن ویتامین E به رژیم غذایی روزانه باعث افزایش میل جنسی می شود. وب سایت تناسب اندام آقاان گزارش می دهد که خوردن غذاهای حاوی ویتامین E باعث افزایش سطح تستوسترون در بدن می شود. بدون تستوسترون کافی در بدن، هستقامت جنسی و علاقه جنسی کاهش می یابد. 

هنگامی که میل جنسی (بخوانید: قهوه و تغیر در میل جنسی) کاهش می یابد، پزشک هورمون درمانی را توصیه می کند. مرکز پزشکی دانشگاه مریلند مصرف روزانه ویتامین E را به مقدار IU 400 توصیه میکند تا از اختلال عملکـــرد جنسی مانند کاهش میل جنسی که ناشی از اختلالات هورمونی هست جلوگیری شود.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت تعاون پرتال

منبع: www.livestrong.comامتیاز مطلب: ۱۰۰%


۱۰۰


نوشته تاثیر ویتامین e بر اسپرم اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.