تایمی بهاره رهنما خودخوهسته به کانون حواشی بدل انجام گرفت

محترم صفدری‌سلطانی

 

سورپرایز داغ 

کاهش کسی فکر می‌کـــرد بهاره رهنما گیمگری که به حوزه‌‌های مختلف فرهنگی از کارگردانی گرفته تا نویسندگی و روخانومامه نگاری سر زده بود سال‌ها بعد از ازدواج نخستش با پیمان قاسم خانی نویسنده موفق سینما و تلویزیون و به صورت حتم مدتی بعد از طلاق از این نویسنده با جوانی ازدواج کند که از او کوچک‌تر هم هست و از آن عجیب‌تر اینکه این ازدواج را به صورت گل درشتی در رسانه‌ها مطرح کند و تصویر‌های رنگارنگ از خود و همسر دومش را در رسانه‌‌ها به اشتراک بگذارد.

اما همان جاه طلبی که باعث انجام گرفته بود بهاره رهنما فارغ از تجربه حوزه‌‌های گوناگون نمایشی از سینما تا تلویزیون و تئاتر همواره مواضع سیاسی خود را هم آشکارا بیان کند موجب انجام گرفت او بی واهمه از واکنش‌های منفی احتمالی رویداد ازدواج دوم خود را رسانه‌‌ای کند.

توجیه رهنما درباره این رویدادرسانی برداشتن سنگی از پیش پای خانومان مطلقه روزگار مهست؛ خانومانی که به دلایل مختلف و از همه حیاتی‌تر محدودیت‌هایی که عرف پیش پایشان گذاشته این جرأت را ندارند که حتی در صورت ازدواج دوم آشکارا به مانند ازدواج نخست لباس عروس بپوشند، به آتلیه بروند و تصویر های خاطره انگیز را ثبت کنند اما رهنما این کار را کـــرد تا راه تازه‌ای را پیش روی جامعه عرف زده ما قرار دهد…

رهنما هم می‌توانست به مانند زیادی دیگر از خانومان مطلقه که تایمی مجددا ازدواج می‌کنند همه چیز را در سکوت و توأم با نوعی حیا و شرم از قضاوت پیش می‌برند ازدواج دوم خود را بی‌سروصدا و در نهایت آرامش به پایان برساند اما این بانوی گیمگر شاید به خاطر فعالیت جسته و گریخته روخانومامه‌نگاری رویداد داشت که ازدواج در خفایش ممکن هست اسباب حاشیه‌سازی‌ها و شاخ و برگ دادن‌های خیالی شود.

از همین رو تصمیم گرفت خودش باانجام گرفت که با مدیریت رسانه‌‌ای این اتفاق هشدارات درست و دست نخست درباره ازدواجش را به مخاطبان عرضه کند و به صورت حتم علیرغم پرسش‌های شکل گرفته درباره هویت همسر دوم اما تا حد زیادی از شکل گیری بازار شایعات جنجالی بی سر و ته جلوگیری کند.

سکوتی قابل پیش بینی

امیرخسرو عباسی همسر دوم بهاره رهنما جوانی‌ست که به مانند بهاره از ازدواج قبلی خود یک فرخانومد دختر دارد. درباره رانجام گرفت شغلی امیرخسرو هشدارات دقیقی منتشر نانجام گرفته هست اما آنچه از سوی منابع نزدیک به عروس خانم اعلام انجام گرفته این هست که امیرخسرو عباسی، هم مهندس هست و هم ساکن الهیه و هم کارآفرین نمونه با تولید کرم زیبایی شترمرغ  و به صورت حتم صاحب برندهای آرایشی و بهداشتی.

در میان خویشاوندان بهاره رهنما به غیر از پدر و مادرش که تصویر هاشان در کنار عروس خانم منتشر انجام گرفت، چهره‌هایی نظیر مهراب قاسم‌خانی و همسرش شقایق دهقان که اتفاقا در حوزه اظهارنظرهای اجتماعی فعالند و مهراب‌شان تقریبا درباره هر اتفاق پرهیاهویی موضع گیری می‌کند، هیچ واکنش حتمی نسبت به ازدواج دوم بهاره از خود نشان ندادند.

عین این مسأله درباره پریا قاسم‌خانی فرخانومد بهاره از همسر نخستش پیمان قاسم‌خانی هم صدق می‌کـــرد.

این دختر جوان هم هیچ واکنشی به این ازدواج نشان نداد؛ همین طور افرادی چون سروش صحت که در حلقه نزدیکترین دوستان بهاره بودند.

در این بین به صورت حتم سهوا یا عامدانه تصویری از حضور بهاره رهنما با لباس عروس در کنار شقایق دهقان در پشت صحنه نمایشی به نام «در چشمان تو اسب می‌دوید» به نام تصویر شب عروسی منتشر انجام گرفت که به صورت حتم خیلی زود هم تکذیبیه پشت تکذیبیه رسید درباره تصویر بخصوص که شقایق دهقان و همسرش با هم با برگزاری مراسم ازدواج بهاره در پاریس به سر می‌بردند و مشغول گذران تعطیلات تابستانی‌!

اما بعید بود آنها از ازدواج دوم بهاره بی‌رویداد بوده باشند بخصوص با حضور فعال مهراب در فضای مجازی و علاقمندیش برای واکنش به همه جور اتفاق فرهنگی و غیرفرهنگی.

 پس دلیل این جماعت واکنش نشان نداده‌اند و حتی در حد یک پیام تبریک خشک و خالی نیز به هستقبال این قضیه نرفته‌اند؟ احترام به پیمان دلیل این مسأله هست؟ یا آن که ترجیح داده‌اند کلا بیخیال ماجرا شوند؟ همین پرسش‌ها درباره عدم موضع‌گیری پریا هم وجود دارد.

بهاره  رهنما تعدادی پیش اعلام کـــرده بود اگر پیمان همسر او نیست اما دوست سی ساله اوست و قدیمی‌ترین دوست او به شمار می‌رود؛ سکوت سنگین حلقه نخست از نزدیکان بهاره رهنما به ازدواج دوم وی نشان می‌دهد که حتی در سبک خانومدگی‌های غیرسنتی و در میان آنهایی که جزو به اصطلاح روشنفکران قلمداد می‌شوند نیز سایه سنت‌ها و عرف بر روی تفکرات و رفتارشان به انجام گرفتت سنگینی می‌کند.

به صورت حتم که این سکوت با این واکنش بهاره رهنما در نخستین گفتگوی تصویری خود پیرامون ازدواج و این ادعا مواجه انجام گرفت که خانواده همسر سابقش از طریق صفحه اجتماعیش برایش پیام تبریک فرستاده‌اند ولی پیام تبریک تکمیلا شخصی و صرفا برای شخص رهنما و نه پیام تبریک اجتماعی که همگان بتوانند آن را ببینند.

بهاره درباره همسر دوم چه گفت؟

بعد از انتشار رویداد ازدواج دوم بهاره رهنما و باخانومشر تصویر ها عروسی، پرسش‌های زیادی از سوی مخاطبان به سمت بهاره رهنما و همسرش روانه انجام گرفت و بهاره در گفتگویی تصویری کوشید به بخشی از پرسش‌ها پاسخ دهد.

 او با «حاجی» خطاب کـــردن شوهر دوم و در کنار طرح ادعاهایی مبنی بر اینکه قرار نبوده تصویر‌های ازدواجش رسانه‌‌ای شود و خانواده همسر نخستش یعنی خانواده پیمان قاسم خانی ازدواجش را از طریق صفحه ایشان(!) تبریک نقل کرد‌اند از این گفت که تنها شرط «حاجی» برای ازدواج، خواندن به‌موقع نماز بوده هست.

بهاره این را هم گفت که شغلش به عنوان گیمگر برای همسر دوم اهمیت نداشته و همسرش این را نقل کرد که حتی اگر گردوفروش سر چهارراه بود هم باز با او ازدواج می کـــرد.

او به صورت حتم بعدتر تایمی با شایعاتی پیرامون نسبت خانوادگی همسرش با برخی مقامات سیاسی مواجه انجام گرفت با ردّ شایعات به صآسوده از این گفت که همسرش با تلاش و کوشش خود بوده که رانجام گرفت کـــرده و بالا آمده هست و وجود ارتباط میان امیرخسرو و نهادهای خاص تکمیلا شایعه هست!!!

ادامه حواشی…

بهاره رهنما با حتمی کـــردن ازدواج دومش با امیرخسرو عباسی حالا حالاها در کانون توجهات قرار خواهد بود و قطعا حالا حالاها پرسش‌هایی برآمده از ذهنیات مخاطبان هست که به سمت وی و همسر دومش می رود.

آیا بهاره رهنما خواهد توانست از پس پاسخگویی به پرسش‌هایی که  در نتیجه کاهشین اظهارنظر وی یا همسر دومش ایجاد خواهد انجام گرفت برآید؟

فعالیت رهنما در حیطه‌‌های مختلف هنری و بخصوص قدرت نویسندگی این شانس را پیش روی او می گذارد که بتواند لااقل از طریق صفحه اجتماعیش و آن طور که خود می‌خواهد به پاسخگویی پرسش‌ها و شکل دهی به ذهنیت مخاطبان بپردازد اما این واقعیت را هم نباید از نظر دور داشت که تأکید موکد بهاره رهنما بر اینکه همسرش کارآفرین هست و با کوشش و تلاش خود بالا آمده پرسش‌های جدی را شکل داده در ذهن مخاطبان مبنی بر اینکه این کارآفرینی چیست که فقط عده‌‌ای خاص توانایی آن را دارند و انبوهی از جوانان بیکار و اتفاقا مستعد وطنی توانایی گام برداشتن در راه کارآفرینی را ندارند؟

اگر بهاره رهنما بتواند درباره این پرسش‌ها هم پاسخی منطقی و مستدل پیدا کند قطعا بخشی از حواشی فردا را آسوده‌تر مدیریت خواهد کـــرد وگرنه ممکن هست حالا حالاها درباره کیفیت کارآفرینی و چه باید کـــرد که کارآفرین انجام گرفت پاسخ جوانان جویای کاری را بدهد که سهم شان از مدیریت‌های بالادستی فقط وعده و وعده بوده و اغلب هم پیه عدم ورود به سیستم‌های شغلی مطلوب به دلیل نداشتن پیوند‌های ارتباطی موثر را به تن مالیده اند.

 

نوشته تایمی بهاره رهنما خودخوهسته به کانون حواشی بدل انجام گرفت اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.