تخم مرغ های ضد سرطان وارد بازار خواهند انجام گرفت!

شاید امروزه ابتلا به سرطان یکی از ترس های اغلب افراد جامعه باانجام گرفت! تنها کافی هست نگاهی به سبک و شیوع خانومدگی خود بکنید؛ اینجهست که درخواهید یافت تا چه حد در معرض خطر ابتلا به سرطان هستید! به تازگی محققان روش هایی را برای درمان سرطان به وسیله تخم مرغ یافته اند. در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

پژوهشگران ژاپنی با مهندسی ژنتیک مرغ‌ها موفق به تولید تخم‌ مرغ‌هایی انجام گرفتند که توانایی مبارزه با سرطان در انسان دارند.

به نقل رویدادآنلاین به گرازش از زومیت،نقل کرد می‌شود مصرف زیاد از اندازه‌ تخم‌ مرغ تکمیل می‌تواند به افزایش کلسترول خون کمک کند. اما تصور کنید روزی فرابرسد که نه‌تنها چنین مضراتی از مصرف تخم مرغ انتظار نداشته باشیم بلکه تخم مرغ همچون دارو به درمان سرطان، هپاتیت یا دیگر بیماری‌ها بپردازد. پژوهشگران ژاپنی مؤسسه‌ی ملی علوم و تحقیقات پیشرفته‌ی صنعتی (AIST) با مهندسی ژنتیکی مرغ‌ها موفق به تولید تخم‌ مرغ‌هایی انجام گرفته‌اند که خاصیت دارویی داشته باشند.

در این تحقیق دانشمندان موفق به تصحیح ژنتیکی سلول‌های پیشگام اسپرم انجام گرفتند که به تولید نوع خاصی از پروتئین منجر می‌شوند؛ پروتئین اینترفون بتا به تحریک سیستم ایمنی بدن می‌پردازد که در نهایت افزایش مقاومت بدن را در پی دارد. بنابر مطالعات پیشین اینترفون در درمان انواع خطرناک سرطان پوست و هپاتیت اثرگذار ظاهر انجام گرفته هست. سلول‌های ابداًح‌انجام گرفته در عمل باروری و در نهایت تولید تخم مرغ نقش خواهند داشت. با تکرار این چرخه و تولید جوجه‌های مذکر، ژن‌هایی با اینترفون بتا به نسل‌های بعدی منتقل می‌شود.

در حال حاضر در آزمایشگاه تحقیقاتی مؤسسه‌، سه مرغ مهندسی‌انجام گرفته حضور دارند که هر روز یا هر دو روز یک‌بار روی تخم‌های خود می‌خوابند. قسمت سفیده‌ی این تخم‌ مرغ‌ها حاوی اینترفون بتا هست. دنبال نهایی این تحقیق کاهش هزینه‌های تولید دارو در فردا خواهد بود. هیرونوبو هوجو، هستاد دانشگاه اوزاکا می‌گوید: ما تحقیقی را شروع کـــرده‌ایم که به تولید داروهای ارزان‌قیمت‌تر در فردا منجر خواهد انجام گرفت. درفردا‌ای نه‌تعدادان دور باید به‌عنوان بخشی از کنترل کیفیت تخم‌ مرغ‌، خصوصیات آن‌ را از لحاظ حضور مواد دارویی بررسی کنیم.

این تحقیق تنها نمونه‌ای از نقش تکنیک‌های ویرایش ژن‌ در تغییر صنایع مختلف به‌خصوص حوزه‌ی سلامت در فردا هست. تا امروز هستفاده از تکنیک‌های ویرایش ژن نظیر کریسپر برای دنبال قرار دادن سلول‌ های سرطانی یا افزایش مقاومت سلول‌ها به ویروس اچ‌آی‌وی دورنمای مثبتی از فردا ارائه می‌دهد. ساخت داروهای ارزان‌قیمت از طریق تخم‌ مرغ هم کاربردی شگفت‌انگیز از ویرایش ژن هست.

مرحله‌ی بعدی تحقیقات شامل افزایش پایداری پروتئین‌های اینترفون بتا برای افزایش میزان آن تا ۱۰۰ میلی‌گرم در هر تخم‌ مرغ خواهد بود.

 

منبع: رویداد آنلاین

نوشته تخم مرغ های ضد سرطان وارد بازار خواهند انجام گرفت! اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.