حملات قلبی و سرطان را با این دارو درمان کنید

راه های جلوگیری از حمله قلبی خواص دارویی کاناکینومب چگونه از سرطان جلوگیری کنیم چگونه از حمله قلبی جلوگیری کنیم

کاناکینومب داروی جدیدی می باانجام گرفت که خواص معجزه آسایی دارد و با تزریق آن می توان به حد چشمگیری از حمله قلبی و سرطان جلوگیری کـــرد. در این مقاله از دکتر سلام هشداراتی در خصوص داروی کاناکینومب را آماده کـــرده ایم. توصیه ما این هست که حتما این مقاله را مطالعه کنید و از دست ندهید. با ما همراه شوید.

آشنا انجام گرفتن با یک دسته دارویی تکمیلا جدید که می‌تواند امید تازه‌ای برای درمان بیماری‌ها ایجاد کند، زیاد خوشحال‌کننده هست.

هم اکنون داروهای گروه هستاتین (مانند آتوروهستاتین، سیموهستاتین، فلووهستاتین و لووستاتین) برای پایین آوردن کلسترول خون به بیماران در معرض خطر حمله قلبی داده می‌شود.

اما از سوی دیگر دانشمندان از مدت‌ها قبل می‌دانستند که کاهش التهاب در بدن، می‌تواند در مقابله با همین حملات قلبی و نیز مرگ‌های ناشی از سرطان زیاد مؤثر باانجام گرفت. آنها زیاد از دو دهه هست که متوجه انجام گرفته‌اند که نیمی از حملات قلبی در کسانی رخ می‌دهد که کلسترول بالا ندارند.

به تازگی نتایج نخستیه هستفاده از داروی جدیدی به نام کاناکینومب canakinumab منتشر انجام گرفته هست. این دارو هر سه ماه یک بار تزریق می‌شود و می‌تواند به میزان یک چهارم احتمال حمله قلبی مجدد را کم کند، در صورتی که هستاتین‌ها به صورت کلی حدود ۱۵ درصد احتمال حمله قلبی را کاهش می‌دادند.

این یافته جدید می‌تواند روی خانومدگی ۲۰۰ هزار بیماری که سالانه در برتانیا دچار حملات قلبی می‌شوند، تأثیر نیکوی بگذارد.

در گام بعدی قرار هست این دارو روی بیماران مبتلا به سرطان آزمایش شود.

پروفسور پول ریدکر از دانشکده پزشکی هاروارد، نتایج این پژوهش را در کنگره انجمن قلب اروپا در بارسلونا ارائه کـــرده هست.

در این پژوهش ده هزار بیماری که دچار حمله قلبی انجام گرفته بودند مورد تزریق داروی جدید قرار گرفتند. به طور معمول، یک چهارم کسانی که حمله قلبی می‌کنند، ظرف پنج سال، دچار یک حمله قلبی مجدد می‌شوند. اما در این پژوهش ۴ ساله، مشخص انجام گرفت که داروی جدید، میزان حملات را ۲۴ درصد کاهش می‌دهد. یک نتیجه جانبی دیگر این پژوهش این بود که بیمارانی که کاناکینومب گرفته بودند، ۵۱ درصد کاهش دچار مرگ ناشی از سرطان انجام گرفتند.

راه های جلوگیری از حمله قلبی خواص دارویی کاناکینومب چگونه از سرطان جلوگیری کنیم چگونه از حمله قلبی جلوگیری کنیم

نقل کرد می‌شود که داروی جدید سومین تغییر بزرگ دانش پزشکی در مقالبه با سکته‌های قلبی هست؛

– در گام و مرحله نخست، پزشکان متوجه اهمیت رژیم غذایی، ورزش و ترک سیگار انجام گرفتند.

– در گام دوم آنها متوجه کارایی نیکوی داروهای هستاتین انجام گرفتند.

– و حالا داروی کاناکینومب، جبهه سوم نبرد با حملات قلبی را گشوده هست.

نتایج این تحقیق در نشریه معتبر پزشکی NEJM هم چاپ انجام گرفته هست.

گمان می‌رود به صورت مشابهی بتوان از این دارو یا داروهای مشابه درمقابله با سرطان، آرتریت روماتوئید، اوستئوآرتریت و نقرس هستفاده کـــرد.

داروی جدید از طریق بلوک کـــردن اینترلوکین ۱، تأثیر خود را اعمال می‌کند. مشکل اساسی درمان جدید هزینه‌بر بودن آن هست، به طوری که هزینه سالانه درمان یک بیمار با آن ۴۰ هزار پورو هست، در صورتی که داروهای هستاتین، داروهای ارزانی هستند.

اما در عین حال کارشناسان می‌گیند که اگر این درمان جدید همه‌گیر شود، از طریق کاهش هزینه عمل‌های جراحی باز قلب (بای‌پس)، منجر به صرفه‌جویی غیرمستقیم بارزی می‌شود.

منبع: یک پزشک

نوشته حملات قلبی و سرطان را با این دارو درمان کنید اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.