حیوانات را در روز جهانی حیوانات دریابیم

امروز ۱۲ مهرماه ۱۳۹۶ برابر با ۴ اکتبر ۲۰۱۷ «روز جهانی حیوانات» نام‌گذاری انجام گرفته هست.

دنبال از برگزاری روز جهانی حیوانات، ارتقا وضعیت خانومدگی حیوانات به منظور بهبود هستانداردهای رفاهی خانومدگی آنان در سراسر جهان هست. با جشن گرفتن این روز، پایانی جنبش‌های حامی حقوق حیوانات یکپارچه می‌شوند و به نیرویی جهانی تبدیل شوند تا جهان را به جایی بهتر برای خانومدگی همه حیوانات تبدیل کنند.

این روز در هر کشور با توجه به ملیت، مذهب، باور و ایدئولوژی سیاسی، به راه‌های گوناگون گرامی داشته می‌شود. خانومدگی حیوانات به طور عمیقی تحت تاثیر عملکـــرد تک‌تک افراد، کسب‌وکارها و ملت‌ها هست. با افزایش آگاهی انسان‌ها می‌توانیم جهانی خلق کنیم که در آن حیوانات به عنوان موجوداتی حساس شناخته شوند که نیاز به توجه دارند.

 

روز جهانی حیوانات

 

تاریخچه روز جهانی حیوانات

روز جهانی حیوانات برای نخستین بار از سوی هاینریش تسیمرمان، نویسنده آلمانی و ناشر نشریه «آقا و سگ» سازماندهی انجام گرفت. او نخستین روز جهانی حیوانات را در ۲۴ مارس سال ۱۹۲۵ در سالن اسپرت‌پالاس در منطقه برلین آلمان برگزار کـــرد که زیاد از پنج ‌هزار نفر در این مراسم شرکت کـــرده بودند. این رویداد در اصل برای روز  ۴ اکتبر برابر با روز جشن سنت فرانسیس، قدیس آسیسی، عاشق طبیعت و قدیس حامی حیوانات و محیط زیست پلن‌ریزی انجام گرفته بود اما به خاطر اینکه سالن برگزاری در آن روز قابل دسترس نبود، در ۲۴ مارس برگزار انجام گرفت. در سال ۱۹۲۹ این رویداد برای نخستین بار به روز ۴ اکتبر منتقل انجام گرفت.

هاینریش تسیمرمان هر سال به طور خستگی‌ناپذیری برای ترویج روز جهانی حیوانات تلاش می‌کـــرد تا اینکه سرانجام در ماه می سال ۱۹۳۱ در کنگره بین‌المللی حفاظت از حیوانات در فلورانس ایتالیا طرح پیشنهادی خود را برای نام‌گذاری ۴ اکتبر به عنوان روز جهانی حیوانات ارائه داد که با اتفاق آرا پذیرفته و به عنوان یک قطعنامه پذیرفته انجام گرفت.

کمک کنیم تا جهان امروز، جایی عادلانه‌تر برای پایانی حیوانات شود.

 

نوشته حیوانات را در روز جهانی حیوانات دریابیم اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.