خطرات هستفاده از حوله

نگهداری از حوله نظافت حوله حوله های کثیف حوله دستی حوله دستشویی حوله حمام حوله بهداشت حوله

حوله می تواند منبع و مرکز تجمع انواع باکتری های بیماری زا باانجام گرفت سعی کنید با رعایت بهداشت و شست و شوی مرتب این وسایل از بروز امراض عفونی در بدنتان پیشگیری کنید. هرگز از حوله های مشترک هستفاده نکنید و حتما پس از هربار هستفاده ازحوله شخصی آن را خشک کنید.


افراد زیادی به طور تکمیل دست های خود را شستشو نمی دهند، از این رو هنگامی که دست های خود را با حوله خشک می کنند، در حقیقت باکتری را به مکانی منتقل می کنند که احتمال رانجام گرفت آنها زیاد هست.
حوله های کثیف می توانند میزبان انواع مختلفی از میکروب ها باشند و با گسترش بیماری های عفونی ارتباط داشته باشند. به نقل کرد کارشناسان، شما نمی توانید حوله های خود را ۱۰۰ درصد عاری از میکروب نمایید، اما می توانید با شستشوی منظم حیاتی‌ترین آنها را از بین ببرید.

حوله‌ها کثیف‌تر از آن چیزی هستند که فکر می‌کنید

به گرازش از “تایم”، حوله ها دام های باکتریایی نیکوی هستند، زیرا هر زمان که از آنها هستفاده می کنید، باکتری های پوست و هر میکروب دیگری که حمل می کنید را به سطح آنها انتقال می دهید. افزایش این میکروب ها هیچ گونه اثرات سلامت منفی ندارند، زیرا از شما ناشی می شوند. به نقل کرد امیلی مارتین، هستادیار اپیدمیولوژی در دانشگاه میشیگان، بدن ما برای خانومدگی در این محیط به همراه پایانی این میکروب ها سازگار انجام گرفته هست.

اما حوله ها محیطی عالی برای رانجام گرفت باکتری ها و دیگر میکروارگانیسم ها فراهم می کنند، زیرا آنها اغلب مرطوب، گرم و جاذب هستند و در حمام های تاریک آویزان می شوند.

به دلیل این که دست ها می توانند میکروب ها را از هر سطحی که با آن در تماس بوده اند به حوله ها منتقل کنند، حمام به طور خاص یک مکان تهدید آمیز برای حوله هست. به نقل کرد چارلز گربا، میکروبیولوژیست در دانشگاه آریزونا، دست ها می توانند با ارگانیسم های مدفوع، مانند باکتری کلی‌فرم، اشریشیا کلی یا حتی سالمونلا در تماس باشند.

افراد زیادی به طور تکمیل دست های خود را شستشو نمی دهند، از این رو هنگامی که دست های خود را با حوله خشک می کنند، در حقیقت باکتری را به مکانی منتقل می کنند که احتمال رانجام گرفت آنها زیاد هست. به نقل کرد گربا، پس از دو روز، اگر صورت خود را با یک حوله دستی خشک کنید، احتمالا نسبت به این که دست خود را در یک توالت کـــرده و سیفون را بکشید، باکتری ای.کولای افزایشی روی صورت خود خواهید داشت.

حتی در خارج از خانه، حوله ها نشان داده اند که به گسترش عفونت کمک می کنند. در همین رهستا، سوزان ویتیر، مدیر میکروب شناسی بالینی در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا، نگرانی خود را درباره حوله هایی که مرطوب یا خیس باقی می مانند، ابراز داشته هست.

نگهداری از حوله نظافت حوله حوله های کثیف حوله دستی حوله دستشویی حوله حمام حوله بهداشت حوله

این حوله ها می توانند مکانی نیکو برای رانجام گرفت و پرورش MRSA، عفونتی که به واسطه هستافیلوکوک اورئوس مقاوم به آنتی بیوتیک شکل می گیرد، هستند. برخی افراد این عفونت را روی پوست یا در بینی خود حمل می کنند، بدون این که بیمار شوند. اما مطالعات نشان داده اند که انتقال آن می تواند دیگران را آلوده کند. تیم های ورزشی، افرادی که لوازم خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند و تماس پوستی مکرر دارند، از آسیب پذیرترین افراد محسوب می شوند.

با این وجود، بعید هست که با لمس یک حوله هستفاده انجام گرفته بیمار شوید. خطر بزرگ‌تر زمانی شکل می گیرد که یک بریدگی یا خراشیدگی روی پوست خود داشته یا دارای پوستی خشک باشید، که می تواند به میکروب ها اجازه ورود به بدن را بدهند.

بهترین روش برای محافظت از خود شستشوی منظم حوله های آشپزخانه و حمام هست. به نقل کرد گربا، حوله های حمام و دستشویی را باید پس از دو روز هستفاده بشویید، به ویژه اگر در خانه کودک دارید. برای شستشوی حوله ها از آب داغ و شوینده ای با اکسیژن فعال انجام گرفته هستفاده کنید تا حوله به طور تکمیل پاک شود.

اگر در خشک نگه داشتن حوله ها دقت داشته باشید می توانید مدت زمان افزایشی از آنها هستفاده کنید. اگر حوله بین هر بار هستفاده به طور تکمیل خشک انجام گرفته باانجام گرفت، احتمال انتقال باکتری ها از فردی به فرد دیگر تقریبا وجود نخواهد داشت. اما در این شرایط نیز حداقل هفته ای یک بار باید حوله ها شسته شوند. اگر حوله ها بو گرفته باشند نیز نباید دیگر زیاد از این مورد هستفاده قرار بگیرند.

عصر ایران

نوشته خطرات هستفاده از حوله اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.