داروهای ضد افسردگی باعث افزایش مرگ زودرس می شوند

عوارض قرص های ضد افسردگی پیامدهای خطرناک داروهای ضد افسردگی افزایش مرگ زودرس با مصرف قرص های زودرس

در تازه ترین بررسی های که در خصوص قرص های رایج ضد افسردگی در کانادا رخ داده هست، محققان به این موضوع پی برده اند که مصرف مداوم قرص های ضد افسردگی باعث افزایش ۳۳ درصدی مرگ زودرس می شوند. در این مقاله از دکتر سلام به عوارض هستفاده از قرص های ضد افسردگی پرداخته ایم. توصیه ما این هست که حتما این مقاله را مطالعه کنید.

محققان باور دارند، مضرات داروهایی که برای کنترل و درمان افسردگی رایج هست زیاد افزایش از منفعت آنههست و مصرف این نوع داروها باید هرچه زودتر قطع شود؛ به خصوص در زمانی‌که فرد دچار افسردگی حاد هست و به همین منظور نیز داروهای تجویزی برای وی زیاد قوی هستند.

پژوهشگران تأثیر داورهای ضد افسردگی را بر روی ۳۸۰ هزار نفر بررسی کـــردند و در نهایت به این نتیجه رسیدند که مصرف داروهای ضد افسردگی می‌تواند خطر ابتلا به مرگ زودرس را تا ۳۳ درصد افزایش دهد.

بر همین اساس محققان می‌گویند: «افراد افسرده‌ای که از بیماری‌های قلبی رنج نمی‌برند، در مقایسه با دیگر افراد سالمی که به بیماری افسردگی دچار نیستند، ۳۳ درصد افزایش در معرض مرگ زودرس قرار دارند».

روانپزشکان این یافته‌ها را مورد بحث قرار داده‌اند و باور دارند، برای افرادی که دچار افسردگی هستند تجویز این داروها حیاتی هست و اگر غیر این باانجام گرفت شرایط بیمار به حادترین مرحله می‌رسد؛ با این وجود محققان کانادایی می‌گویند: «مصرف داروهای ضد افسرگی باید انجام گرفتیدا کاهش یابد».

محققان فکر می‌کنند که داروهای ضد افسردگی با تغییر در جذب سروتونین، دوپامین و دیگر مواد مغذی به بدن آسیب می‌خانومند؛ این مواد شیمیایی برای اعضای اصلی بدن، از جمله قلب، کلیه‌ها، ریه‌ها و کبد که از سروتونین و سایر مواد شیمیایی از جریان خون هستفاده می‌کنند، حیاتی هستند.

داروهای ضد افسردگی جذب این مواد شیمیایی را در سراسر بدن متوقف می‌کنند و محققان هانجام گرفتار می‌دهند که داروهای ضد افسردگی می‌توانند با جلوگیری از عملکـــرد درست اندام‌ها، خطر مرگ را افزایش دهند.

پژوهشگران در پایان گفتند: در میان افراد بدون بیماری قلبی عروقی، مصرف داروهای ضد افسردگی، خطر حملات قلبی و سکته مغزی را ۱۴ درصد افزایش می‌دهد.

منبع: رویدادگزاری فارس

نوشته داروهای ضد افسردگی باعث افزایش مرگ زودرس می شوند اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.