درد عضلانی اسکلتی – تعاون پرتال

درد عضلانی اسکلتی دردی هست که عضلات، رباط ها ، تاندون ها و هستخوان ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

چه چیز منجر به درد عضلانی اسکلتی می شود؟

علل درد عضلانی اسکلتی متنوع هست. بافت های عضلانی ممکن هست در اثر سائیده انجام گرفتن و پاره انجام گرفتن ناشی از فعالیت های روزانه آسیب ببیند. ضربه به یک ناحیه (حرکات تند، تصادفات رانندگی، سقوط، شکستگی، رگ به رگ انجام گرفتن، جا به جا انجام گرفتن، و ضربه های مستقیم به عضله) همچنین می تواند منجر به درد عضلانی اسکلتی شود. دیگر دلایل درد شامل ضرب دیدگی، حرکات تکراری، تحرک زیاد از حد، و تحرک طولانی باانجام گرفت.

تغییر در وضعیت نشستن یا رعایت نکـــردن مسائل مربوز به فیزیک بدن ممکن هست منجر به بروز مشکلات ستون مهره ها و کوتاهی ماهیچه شود، در نتیجه منجر به هستفاده ی زیاد از حد از ماهیچه های دیگر و دردناک انجام گرفتن آنها شود.


علائم درد عضلانی اسکلتی چیست؟

افراد با درد عضلانی اسکلتی گاهی از اینکه کل بدن آنها درد می کند شکایت می کنند. ممکن هست آنها حس کنند عضلاتشان کشیده انجام گرفته یا زیاد از حد کار کـــرده هست. گاهی، عضلات فشرده هستند یا احساس سوزش دارند. علائم از فردی به فرد دیگر متغیر هست، اما علائم عمومی عبارتند از:

  • درد
  • خستگی
  • اختلالات خواب

چگونه یک درد عضلانی اسکلتی تشخیص داده می شود؟

پزشک شما ممکن هست بررسی فیزیکی تکمیل  انجام دهد و شرح حال پزشکی را بپرسد. به علاوه، پزشک شما ممکن هست مطالعات تشخیصی انجام دهد تا تشخیص را تایید کند.


درد عضلانی اسکلتی چگونه درمان می شود؟

انواع مختلف از راه های درمانی، یا حرکتی، می تواند برای درمان افراد دچار مشکلات تنظیم ستون مهره ها هستفاده شود. برای برخی دردهای انجام گرفتید عضلانی اسکلتی، این تکنیک ها دیده انجام گرفته که اثربخشی سریعی دارند.

درمان های دارویی همچون ضد التهاب های غیر هستروئیدی (NSAIDs) ممکن هست برای درمان التهاب یا درد هستفاده شوند.

در بیماران با اختلالات عضلانی اسکلتی مانند فیبرومیالژیا، درمان ها برای افزایش میزان سروتونین و نور اپی نفرین بدن (انتقال دهندههای عصبی که خواب، درد و عملکـــرد سیستم ایمنی را تنظیم می کنند) ممکن هست به در دوزهای پایین تجویز شود. برخی از داروها که برای کمک به خواب هستفاده می شوند عبارتند از زولپیدم (آمبین)، ازوپیکلون (لونستا) و راملتئون (روزرم).

سایر درمان ها عبارتند از:

تزریق داروهای بی هوشی یا ضد التهاب در نواحی دردناک یا نزدیک آن ها.

  • تمرینی که شامل قوی کـــردن عضلات و کشش آنها شود
  • فیزیوتراپی یا کار درمانی
  • طب سوخانومی
  • بیو فیدبک
  • مالش هستخوان درمانی (یک سیستم تکمیل از بررسی و درمان طراحی انجام گرفته برای به دست آوردن و نگه داشتن سلامت با گیمابی فعالیت طبیعی به بدن هست)
  • کایروپراکتیک ستون فقرات
  • ماساژ درمانی

ترجمه انجام گرفته از وبسایت: www.webmd.com

نوشته درد عضلانی اسکلتی – تعاون پرتال اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.