درست بشویید

تماهنامه دنیای خانومان

 

نحوه شستشوی حوله ها

بهتر هست حوله ها در دمای بالا و با آب جوش شسته شوند افزایش میکروب ها در دمای بالای ۷۶ تا ۷۷ درجه سانتی گراد از بین می روند و به همین علت بهتر هست حوله ها در دمای آب با دمای بالاتر از این حد شسته شوند. بهتر هست حوله ها  به طور جداگانه شسته شوند اما معمولاً به خاطر ظرفیت لباسشویی و زمان کم، این اتفاق نمی افتد و افراد حوله و لباس را با هم در لباسشویی می ریخانومد.

نکته ای که باید به آن توجه داشت، این هست که افراد مبتلا به بیماری های قارچی و میکروبی پوست زگیل، عفونت قارچی  کشاله ران، برای پیشگیری از انتقال بیماری به سایر افراد باید حتماً حوله هایشان را جدا از سایر افراد خانواده شسته، نگهداری و خشک کنند.

پس از شستشو و خشک انجام گرفتن حوله ها مشکلی وجود نخواهد داشت و کافی هست حوله ها در محلی خشک و غیرمرطوب مثلاً کمد و کشوی مخصوصی که برای نگهداری آنها در نظر گرفته انجام گرفته هست قرار داده شوند. نکته ای که باید به آن توجه داشت این هست که حوله ها نباید در حمام که محیط مرطوبی هست، قرار داده و نگهداری شوند، چون در این صورت احتمال آلودگی  ور انجام گرفت و تکثیر میکروب ها افزایش می شود. 

رفع بوی لباس پشمی زیر

جوراب‌ و لباس‌های زیر پشمی و غیره اگر در محلولی ازیک چهارم فنجان سرکه و ۴ لیتر آب خیس بخورند بوی ناآسوده کننده خود را ازدست خواهند داد.

تمیز کـــردن روغن موتور از دستها

برای تمیز کـــردن دستهای کثیف و چرب در اثر هستفاده از انواع روغن های موتور کافی هست دستتان را با مقداری روغن زیتون یا روغن مایع مخصوص پخت وپز به هم بمالید تا همه آثار ولکه های ناشی از روغن موتور پاک شوند. 

نحوه نرم نگه داشتن پتو

نرم و پرزدارنگه داشتن پتوهای پشمی و کتانی پس از شست و شو متداوم برای خانم‌هادغدغه آفرین هست؛ مشکل با اضافه کـــردن دو فنجان سرکه سفید به آب مورد هستفاده برای شست و شو تا حدّ زیادی بر طرف می‌شود. به صورت حتم به یاد داشته باشید هرگز مادّه شوینده بخاردار و سرکه را با هم به آب نیفزایید؛ زیرا گازی خطرناک از آن متصاعد خواهد انجام گرفت.

نحوه شستن چادر مشکی

اگر چادر مشکی را با مایع ظرفشویی بشویید خیلی بهتر و براقتر می شود. پس از شستن نیز از نرم کننده هاله هستفاده کنید تا الکتریسیته آن نیز ازبین برود.

 

 

نوشته درست بشویید اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.