درمان بیوالکتریک برای درد – تعاون پرتال

درمان بیوالکتریک برای درد گزینه درمانی مطمئن و غیر دارویی برای افرادی هست که از درد رنج می برند؛ و در گذشته برای درمان برخی از دردهای مزمن و شرایط درد انجام گرفتید هستفاده می انجام گرفته هست. این روش درد را با مهار کـــردن فرستادن پیام های درد به مغز تسکین می دهد.

تایمی شما زخمی می شوید گیرنده های درد پیامی را به سیستم عصبی مرکزی (مغز و نخاع) می فرستند. پیام بعنوان درد توسط سلول های خاص در بدن ثبت می شود. با هستفاده از جریانات بیوالکتریک، درمان بیوالکتریک درد را با مختل کـــردن سیگنال های درد قبل از رسیدن به مغز تسکین می دهد. درمان بیوالکتریک نیز بدن را اماده تولید اندروفین می کند که به تسکین درد کمک می نماید.


چه حالت هایی با درمان بیوالکتریک معالجه می شود؟

درمان بیوالکتریک می تواند برای درمان درد مزمن و درد انجام گرفتید هستفاده شود و شامل موارد زیر می شود:

سندرم درد پیچیده مقطعی که به عنوان سندرم دیستروفی سیمپاتیکی واکنشی نیز شناخته می شود

 • درد کمر
 • درد عضلانی
 • سردرد  و میگرن
 • بهم ریختگی جریان خون در اندام فوقانی و تحتانی بدن
 • آرتروز
 • سندروم مفاصل گیجگاهی (که بر فک اثر می گذارد)
 • تداخلات سیستم عصبی مانند نوروپاتی دیابتی
 • درد و زخم های دیابتی پوستی ناشی از گردش ضعیف یا تصلب پوستی (حالتی مزمن که می تواند منجر به ضخیم و دشوار انجام گرفتن پوست شود)

درمان بیوالکتریک برای همه افراد معقول نیست و برای افراد زیر توصیه نمی شود:

 • کسانی که دستگاه ضربانساز قلب دارند.
 • خانم های باردار
 • ترومبوز (لختگی خون در بازو و پا)
 • عفونت باکتریایی

درمان بیوالکتریک تا چه حد موثر هست؟

درمان بیوالکتریک در فراهم سازی کنترل درد گذرا موثر هست اما تنها باید قسمتی از یک پلن مدیریت درد کلی باانجام گرفت. تایمی درمان بیوالکتریک بهمراه داروهای تسکین درد هستفاده شود ممکن هست دوز برخی از داروهای تسکین درد را تا ۵۰ درصد کاهش دهد.


طی درمان بیوالکتریک چه اتفاقی می افتد؟

طی درمان بیوالکتریک، تعداد دیسک چسبنده لهستیکی مسطح کوچک (بنام الکترود) در نواحی تحت درمان پوست شما اعمال می شود. گاهی بادکش هایی (بنام vaso pneumatic) ممکن هست روی پوست شما قرار داده شود. الکترودها به کامپیوتری که دوز مورد نیاز برای درمان قطعی و درست را پلن ریزی می کند مرتبط می شود. سپس جریانات الکتریکی متناوب با فرکانس بالا به الکترودها اعمال می شود.

جریانات به سرعت از داخل پوست عبور می کند که طی درمان با کمی ناآسودهی همراه هست و پاسخ شما به شبیه سازی الکتریکی اندازه گیری می شود. هنگامیکه الکتریسیته اعمال می شود، لرزش ملایم و احساس خارش یا سوزش شایع هست. این احساس نباید ناآسوده کننده باانجام گرفت؛ شما باید تسکین نرم درد بهمراه ارامش را حس کنید. هنگامیکه جریانات اعمال می شوند، شما بازخوردی شفاهی را به پزشک معالج ارائه می دهید. اگر احساس زیاد قوی انجام گرفت، لطفا سریعا به پزشک هشدار دهید تا درمان را تنظیم کند. شما باید آسوده باشید و از درمانی  لذت ببرید که حدود ۲۰ دقیقه طول می کانجام گرفت.


عوارض درمان بیوالکتریک

در موارد نادر، طی درمان بیوالکتریک خارش و قرمزی پوست ممکن هست زیر الکترودها اتفاق افتد.


فواصل زمانی انجام درمان بیوالکتریک

تعداد جلسات موردنیاز برای درمان بیوالکتریک به شرایط هر فرد و پاسخ به درمان بستگی دارد. یک جلسه درمانی بیوالکتریک معمولا به تسکین درد منجر نمی شود. درمان معمولا با حدود پنج جلسه در یک هفته اغاز انجام گرفته و به دنبال آن سه جلسه درمانی در هر هفته انجام می شود. یک دوره نرمال درمانی شامل ۱۶ تا ۲۰ جلسه درمان می شود.


نحوه آمادگی برای درمان بیوالکتریک

اگر شما از انسولین یا داروهای رقیق کننده خون هستفاده می کنید، پزشک شما ممکن هست قبل از درمان بیوالکتریک دستورالعمل های خاصی را برای دنبال کـــردن به شما بدهد. ممکن هست از شما خوهسته شود قبل از پروسه درمان ناشتا باشید یا ممکن هست نیاز باانجام گرفت شخصی پس از درمان همراه شما باانجام گرفت و تا منزل همراهیتان کند.


ترجمه انجام گرفته از وبسایت: www.webmd.com

نوشته درمان بیوالکتریک برای درد – تعاون پرتال اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.