درمان های خانگی جوش های روی پوست

تحریریه گروه ترجمه تعاون پرتال

 

علایم شایع جوش ها، خارش و قرمز انجام گرفتن نواحی آسیب دیده روی پوست می باانجام گرفت.

همچنین وجود تنخست های کوچک و یا تغییرات در رنگ، ظاهر و یا بافت پوست نیز از دیگر نشانه های رایج این نوع از مشکلات پوستی هست.

به طور کلی هر ناحیه از بدن ممکن هست جوش بخانومد و یا بخش گسترده ای از پوست را بگیرد.

این مشکلات پوستی خفیف که اغلب آزاردهنده می شوند، عموما به دلایل مختلفی همچون اگزما، پسوریازیس، آلرژی، نیش حشرات، تماس با علف های هرز، آکنه، عرق زیاد از حد و یا تماس با برخی از گیاهان سمی مانند سحر وحشی یا بلوط پدید می آیند.

همچنین جوش ها ممکن هست نشانه عفونت های ویروسی، باکتریایی و یا قارچی باشند. به طور کلی اگر جوش ها تا ۵ روز بهبود نیافتند باید به یک متخصص پوست مراجعه کـــرد.

از طرفی برای مقابله با مشکلات پوستی، یکسری درمان های خانگی وجود دارد که در ادامه معرفی انجام گرفته اند:

۱- روغن زیتون

روغن زیتون طبیعی، نوعی مرطوب کننده ای عالی هست که با وجود ویتامین E و ترکیبات آنتی اکسیدان قوی فراوان، پوست را به نیکوی معالجه کـــرده و روند بهبود آن را سرعت می بخانجام گرفت.

برای این منظور، مقدار مساوی از روغن زیتون و عسل را با هم مخلوط کـــرده و ترکیب حاصل را روزی ۲ تا ۳ مرتبه به آرامی روی نواحی صدمه دیده پوست، بمالید.

جوش شیرین

جوش شیرین، خشکی ایجاد انجام گرفته توسط جوش ها را از بین می برد. در ضمن، خارش، سوزش و التهاب پوست را نیز بهبود می بخانجام گرفت.

بنابراین، یک قسمت جوش شیرین را با ۳ قسمت آب مخلوط کـــرده و آن را روزی یکبار به محل آسیب دیده بمالید. پس از تعداد دقیقه، محل صدمه دیده را تکمیلا بشویید.

این درمان را می توانید تعداد روز ادامه دهید. به صورت حتم دقت کنید که نباید جوش شیرین برای مدت طولانی روی پوست بماند، زیرا خود آن ممکن هست باعث آزار و سوزش پوست شود.

بلغور جوی دوسر

بلغور جوی دوسر دارای خواص ضد التهاب بوده و یک مسکن قوی می باانجام گرفت؛ بنابراین آن را می توان برای تسکین خارش های پوستی ایجاد انجام گرفته در اثر اگزما، آفتاب سوختگی، آبله مرغان و یا آلرژی، به کار برد.

برای این منظور، مقداری بلغور جوی دوسر را با یک مخلوط کن، آسیاب کـــرده و سپس به آن، یک فنجان آب اضافه کـــرده و مخلوط را به نیکوی هم بخانومید.

بعد از آن، ترکیب ایجاد انجام گرفته را حدود ۲۰ دقیقه روی محل آسیب دیده پوست بگذارید. این روند را آنقدر ادامه دهید تا جوش های ایجاد انجام گرفته، تکمیلا برطرف شوند.

در ضمن، برای از بین بردن جوش های پوستی ایجاد انجام گرفته در صورت، مقادیر مساوی از بلغور جوی دوسر را با عسل و مهست چکیده مخلوط کـــرده و سپس اجازه دهید پماد حاصل تقریبا نیم ساعت روی پوست تان بماند.

در نهایت، صورت خود را تکمیلا بشویید. این درمان را می توانید تا بهبودی تکمیل، ادامه دهید.

آلوئه ورا

آلوئه ورا دارای خواص ضد التهابی، نرم کننده، ضد باکتری و ضد ویروس بوده و بنابراین برای مقابله با جوش ها، دارویی زیاد موثر هست.

همچنین ژل آلوئه ورا، تسکین دهنده بوده و خارش و سوزش های ایجاد انجام گرفته پوستی را آرام می کند.

محتوای ژل مانند درون برگ های آلوئه ورا را هستخراج کـــرده و به محل آسیب دیده بمالید؛ سپس، پوست را به مدت ۲۰ دقیقه به حال خود رها ساخته و در نهایت، محل را بشویید.

این درمان را حداقل روزی ۳ بار تکرار کـــرده و تا بهبودی تکمیل، ادامه دهید.

کمپرس آب سرد

کمپرس آب سرد برای مقابله با جوش های ایجاد انجام گرفته به خصوص اگر دلیل آن سوختگی، تماس با گیاهان سمی و یا نیش حشرات باانجام گرفت، روش معقولی هست.

این روش همچنین ضد التهاب بوده و از گسترش تنخست های ایجاد انجام گرفته، ممانعت می کند.

تعداد قالب یخ کوچک را داخل یک کیسه پلهستیکی قرار داده و آن را تعداد دقیقه روی نواحی آسیب دیده پوست خود، قرار دهید.

این کار را روزی تعداد بار و به مدت تعداد روز تکرار کنید. در ضمن، هرگز یخ را مستقیما روی نواحی آسیب دیده قرار ندهید.

سرکه سیب

سرکه سیب خام و ارگانیک، گزینه عالی دیگری برای درمان های خانگی جوش ها و آرام کـــردن خارش ههست.

علاوه بر آن این سرکه که تصفیه نانجام گرفته و خالص هست، به دلیل دارا بودن اسید هستیک، با عفونت هایی که باعث ایجاد جوش و مشکلات پوستی می شوند و یا شرایط فعلی را بدتر می کنند، به نیکوی مقابله می کنند.

یک پارچه نخی را در مقداری سرکه سیب فرو کـــرده و بعد آن را روی پوست آسیب دیده خود، قرار دهید و بعد از تعداد دقیقه، پارچه بردارید.

این کار را می توانید روزی تعداد بار و به مدت تعداد روز ادامه داده تا تکمیلا بهبود بیابید.

اگر سرکه سیب باعث سوزش می شود، بهتر هست قبل از مصرف، مقداری آب به محلول اضافه کـــرده و سرکه سیب را رقیق کنید.

اما اگر همچنان آزاردهنده هست، درمان با این روش را متوقف کـــرده و از روش دیگری هستفاده نمایید.

بابونه

بابونه یک تسکین دهنده طبیعی بوده و باعث کاهش التهاب های پوستی می شود. این گیاه همچنین ضد باکتری، قارچ و ویروس نیز می باانجام گرفت.

برای هستفاده از بابونه، یک دستمال کاغذی و یا پارچه ای نخی برداشته  و آن را در چای بابونه ای که از قبل دم کـــرده اید، خیس کنید.

سپس، محل آسیب دیده را به مدت ۱۵ دقیقه کمپرس نمایید. این روند را می توانید  حداقل روزی ۲ تا ۳ مرتبه تکرار کنید.

چریش

چریش ( یا نیم- Neem) گیاهی ضد حساسیت هست که دارای خواص ضد باکتری، قارچ و التهاب می باانجام گرفت.

برای مقابله با جوش های ایجاد انجام گرفته، یک مشت از برگ های نیم را در مقداری آب به مدت ۲۰ دقیقه بریزید.

سپس، یک پارچه نخی تمیز را در محلول حاصل خیس کـــرده و آن را به مدت ۱۰ دقیقه، روی محل صدمه دیده قرار دهید.

این کار را می توانید روزی تعداد بار و به مدت تعداد روز تکرار کنید.

گل متداوم بهار

این گیاه یک مسکن طبیعی عالی بوده که از آن می توان برای کاهش خارش و سوزش پوستی در اثر آکنه، خشکی پوست، اگزما، سوختگی و یا جآسوده، هستفاده کـــرد.

بنابراین، مقداری از روغن گل متداوم بهار را برای مدت تعداد ساعت روی محل آسیب دیده قرار دهید. این روند درمان را روزی دو بار تا بهبود تکمیل، تکرار کنید.

گشنیز

گشنیز گیاهی هست که ضد خارش، مسکن، ضد التهاب و همچنین دارای خواص ضد عفونی کننده می باانجام گرفت.

در نتیجه می توان این گیاه را برای معالجه جوش ها به کار برد.

برای این منظور، مقداری از پماد تهیه انجام گرفته از برگ های خرد انجام گرفته گشنیز را به محل آسیب زده و آن را به مدت نیم ساعت به حال خود رها سازید.

سپس، محل را تکمیلا بشویید. در ضمن، برای ایجاد این مرهم نیازی به اضافه کـــردن آب به برگ های خرد انجام گرفته گشنیز نمی باانجام گرفت.

 

نوشته درمان های خانگی جوش های روی پوست اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.