درگفتگوی اختصاصی با نماینده ولی فقیه در کشوریه سوریه مطرح شد: تجلیل از اقدام ارزشمند مردم شهرستان بهبهان در احیای «جاده ولایت»

http://uupload.ir/files/zpky_26_5725d2bc611608.jpg
آیت‌الله سید ابوالفضل طباطبایی اشکذری، نماینده ولی فقیه در حرم حضرت زینب(س) و کشور سوریه؛ از حضور مردم شهرستان بهبهان در قدمگاه حضرت رضا(ع) تجلیل کرد و گفت: این حضور مصداق تعظیم شعائر الهی است.
آیت‌الله طباطبایی ادامه داد: این حضور درصورتی که هدفمند، راهبردی و در راستای احیای امر اهل بیت(ع) باشد، می‌تواند در جامعه شیعه تأثیرگذار و تحول آفرین باشد.

این عالم برجسته حوزوی، با اشاره به هجرت حضرت رضا(ع) و اینکه مأمون قصد داشت حضرت در این سفر با مردم ارتباطی نداشته باشد و ایشان را از حاشیه شهرها و مناطق کمتر شیعه عبور دهند به تدابیر حکیمانه امام هشتم(ع) اشاره کرد و افزود: هرچند نقشه مأمون آن بود که ارتباط مردم با امام(ع) را به حداقل برساند، اما برخلاف میل او، امام(ع) برای ارتباط با مردم، بارها مسیر کاروان را از حاشیه شهرها به داخل شهر تغییر می‌دادند که نمونه بارز آن را در شهر اهواز شاهد هستیم که کاروان قصد ورود نداشت ولی حضرت به بهانه‌ای تدبیری اندیشیدند که وارد شهر شده و با مردم ارتباط برقرار کنند؛ در واقع این اقدام امام(ع)، یک نوع مانوردهی مقام امامت و ارسال پیام راهبردی به دوستان و دشمنان ایشان بود.

نماینده ولی فقیه در کشور سوریه گفت: بنابراین ما باید از این شیوه و روش امام رضا(ع) در اینگونه مراسمات بهره جسته، به این عواطف پاک و ولایی و حضور گسترده مردمی جهت داده و آن را به سمت مکتب ولایت و امامت سوق داده و امر اهل بیت(ع) را احیاء کنیم.

وی در پایان این گفتگو به طرح اتحاد شهرهای دارای قدمگاه(شلمچه تا مشهدالرضا) اشاره کرد و گفت: این کار خوب و پسندیده‌ای است و هر ایده‌ای که سبب تقویت فرهنگ و اتحاد محبان اهل بیت(ع) شود، مبارک است و باید حمایت ویژه شود.

قدمگاه و مسجد مقدس حضرت رضا(ع) در شهرستان بهبهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.