دمنوش های طب سنتی برای درمان یبوست

یبوست علت ایجاد یبوست درمان یبوست چای گخانومه چای سبز چای رازیانه چای برگ سنا ازبین بردن یبوست

انواع چای ها و دمنوش های طبیعی می توانند به افزایش سلامتی ما کمک کنند و در زمینه های درمانی فراوان کاربرد داشته باشند. برای درمان یبوست می توانید از چای های مختلفی از جمله چای گخانومه، چای سبز، چای بابونه کمک بگیرید. در صورت عدم درمان به موقع یبوست دچار درد شکمی و نفخ انجام گرفتید خواهید انجام گرفت.

یبوست مزمن یک مشکل گوارشی هست که به علت کمبود آب بدن، عوامل ژنتیکی و اختلالات التهابی رخ می دهد.

یبوست باعث ایجاد احساس ناآسودهی و گاهی هم ورم و پف در افراد می شود. کاهش از ۳ بار اجایت مزاج در هفته منجر به این عارضه می شود.

مصرف منظم مایعاتی مثل آب و چای، یکی از بهترین روش های جلوگیری از ابتلا به یبوست و درمان آن هست. هیدراته بودن بدن عملکـــرد دفع را بهبود می بخانجام گرفت. برخی گیاهان به صورت دمنوش به درمان یبوست کمک می کنند:

چای برگ سنا: سنا حاوی ترکیباتی به نام آنتراکوئینون هست که به عنوان مسهل عمل می کنند. علاوه بر این، یافته ها نشان می دهند که سنا راه زیاد موثری برای پاکسازی روده قبل از کولونوسکوپی (شیوه ی درمانی که برای تشخیص سرطان بزرگ انجام می شود) هست. قرن ههست که از دمنوش سنا برای رفع یبوست هستفاده می شود. با این حال مصرف زیاد از حد سنا می تواند باکتری های نیکو روده را کاهش دهد.

چای گخانومه: یکی از بهترین انواع چای برای درمان یبوست هست. این نوع چای حرکات روده را بهبود می بخانجام گرفت و باعث حذف مواد زائد از روده ها می شود. یک فنجان چای گخانومه را با معده خالی برای ۲ تا ۳ بار در هفته مصرف کنید تا شاهد خواص شگفت انگیز آن در درمان یبوست باشید.

یبوست علت ایجاد یبوست درمان یبوست چای گخانومه چای سبز چای رازیانه چای برگ سنا ازبین بردن یبوست

چای رازیانه: برای صدها سال از این نوع چای به عنوان یک مکمل طبیعی در تحریک پاکسازی روده هستفاده می شود. خواص ضد التهابی چای رازیانه باعث کاهش علائم یبوست می شود. رازیانه بطور اساسی در بهبود مشکلات گوارشی نظیر سوء هاضمه، نفخ، کولیک یا دل پیچه، گاز روده، سوزش معده و حتی سندرم روده تحریک پذیر سودمند هست. جویدن یک قاشق چایخوری تخم رازیانه بعد از وعده های غذایی به هضم غذاها و بهبود معده درد و نفخ کمک می کند. زمانی که از سوء هاضمه رنج می برید، می توانید دمنوش رازیانه بنوشید یا نصف قاشق چایخوری پودر تخم رازیانه را همراه با آب و دو بار در روز مصرف کنید.

چای سبز: تحقیقات نشان داده هست که نوشیدن چای سبز موجب به کار افتادن مجدد روده ها می شود. از گذشته های دور از چای سبز برای درمان یبوست و ناآسودهی های معده هستفاده انجام گرفته هست. اگر چای سبز را صبح زود با شکم خالی میل نمائید ، تاثیر آن برای درمان یبوست افزایش خواهد انجام گرفت. می توانید کمی لیمو ترش تازه نیز به چای سبزتان اضافه کنید. اما از اضافه کـــردن شیر و شکر به چای سبزتان خودداری نمائید.

چای دانه کتان: دانه‌ کتان نیز به دلیل داشتن موسیلاژ می‌ تواند باعث افزایش حجم مدفوع و کمک به اجابت مزاج باانجام گرفت. مصرف یک لیوان دم‌ کـــرده تخم کتان به صورت روزانه می ‌تواند روش نیکوی در درمان یبوست فرد باانجام گرفت. به صورت حتم در این مورد حتما با پزشک خود مشورت کنید.

آوای سلامت

نوشته دمنوش های طب سنتی برای درمان یبوست اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.