راهنمایی های پزشکی برای درمان سریع سرماخوردگی

ویروس سرما خوردگی گلو درد گرفتگی در سینوس‌ها گرفتگی بینی سرماخوردگی سرفه و درد خستگی اضطراب آلرژی های بینی

با تغییر فصل و سرد انجام گرفتن هوا سرماخوردگی در زیادی از افراد دیده می شود برای مقابله با این بیماری باید یک سری نکات حیاتی را رعایت کنید تا بتوانید این بیماری را به سرعت درمان کنید. برای طولانی نانجام گرفتن دوره این بیماری و درمان سریع تر می توانید از خواب کافی، سوپ مرغ، پرهیز از مصرف الکل و قهوه ، مصرف مهست و ادویه های مختلف بهره بگیرید.

با اینکه سرما فاکتور مستقیم بروز سرماخوردگی نیست، اما شما را مستعد بیماری می کند. عواملی مانند خستگی، اضطراب و هسترس روحی، آلرژی های بینی و گلو نیز از مواردی هستند که به بروز سرماخوردگی کمک می کنند.

به گرازش  ازreadersdigestمعمولا درمان تکمیل سرما خوردگی حدود ۵ روز طول می کانجام گرفت اما اگر رژیم غذایی و روش خانومدگیمان را تغییر دهیم می توانیم سیر بهبود این بیماری ویروسی را سریع تر کنیم:

به اندازه کافی بخوابید: تایمی می خوابید و یا هستآسوده می کنید، در واقع به بدنتان اجازه می دهید که همه انرژی خود را برای مبارزه با سرماخوردگی بکار گیرد. خوابیدن و هستآسوده کـــردن باعث می شود عملکـــرد سیستم ایمنی بدن شما افزایش یابد و همه توانایی خود را برای مبارزه با ویروس سرما خوردگی هستفاده کند. بنابراین حداقل۸ ساعت در شب بخوابید و علاوه بر آن در طول روز هم حتما تعداد خواب کوتاه داشته باشید.

قهوه ننوشید: مصرف نوشیدنیهایی مثل قهوه و چای سیاه غلیظ خودداری کنید. زیرا این نوشیدنی ها به جای آنکه به بدن شما آبرسانی کنند، آب بدن شما را کم می کنند. در عوض نوشیدن آب زیاد به بدن شما کمک می کند که سموم و مواد زائد را سریعتر دفع کند و باعث می شود که خون و سلولهای شما به نیکوی کار کنند.

سوپ مرغ بخورید: این نوع سوپ حاوی ماده‌ای به نام سیستئین هست که می ‌تواند به بهبود مخاط و گرفتگی گلو کمک کند. همچنین خوردن آن می ‌تواند از التهاب ریه‌ ها بکاهد.

  1. ویروس سرما خوردگی گلو درد گرفتگی در سینوس‌ها گرفتگی بینی سرماخوردگی سرفه و درد خستگی اضطراب آلرژی های بینی

مهست را فراموش نکنید: مهست و همچنین دیگر مواد لبنی، سرشار از روی، هستند که به بهبود عملکـــرد سیستم دفاعی بدن کمک می ‌کنند.

مرکبات و توت‌ها را به رژیم غذایی بیفزایید: این را بدانید که ویتامین ث، جلوی سرماخوردگی را نمی ‌گیرد، اما خوردن میوه ‌هایی که سرشار از این ویتامین هستند، به شما کمک می‌کند تا هر چه سریعتر بهبود یابید. همچنین این دست از میوه‌ ها اندکی خاصیت ضد حساسیت دارند که به کاهش ناآسودهی‌ های تنفسی نیز کمک می ‌کنند.

از ادویه‌ جات بهره ببرید: سیر، زردچوبه، فلفل تند و سایر ادویه‌ جات طعم دهنده می‌ توانند منجر به باز انجام گرفتن مجراهای تنفسی و سینوسی شوند.

گوشت قرمز و غذاهای دریایی مصرف کنید: این دسته از موادغذایی را به خاطر میزان پروتئین موجود در آنها انتخاب کنید و به خاطر داشته باشید که آنها منابع غنی روی هستند.

الکل ننوشید: زمانی که شما سرماخورده هستید، بهتر هست با نوشیدن زیاد مایعات به مبارزه بیماری بروید. اما نوشیدن مشروبات الکلی تنها وضع را بدتر و رگهای کوچک را گشاد می ‌کند. این موضوع منجر به ایجاد حس گرفتگی در سینوس‌ها می ‌شود و توان بدن برای مبارزه با عفونت کم می گردد.

آوای سلامت

 

نوشته راهنمایی های پزشکی برای درمان سریع سرماخوردگی اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.