رعایت نکات بهداشت در هنگام تهیه و توزیع نذورات

مسمومیت غذایی تب مالت بیماری عفونی بهداشت مواد نخستیه بهداشت توزیع نذورات

در ماه محرم و شروع عزاداری های حضرت ابا عبدالله حسین (ع) آقام شیفته آن حضرت اقدام به پخش نذورات می نمایند اما در این میان به منظور حفظ سلامت آقام باید به نکات بهداشتی و ایمنی نیز توجه جدی شود.

فوق تخصص بیماری‌های عفونی و گرراهی عنوان کـــرد: رعایت نکات بهداشت در هنگام تهیه مواد نخستیه، پخت و توزیع نذورات موجب پیشگیری از احتمال بروز بیماری‌هایی مانند تب مالت، مسمومیت غذایی و سرطان می‌شود.
دکتر مسعود آقاانی، فوق تخصص بیماری‌های عفونی و گرراهی در گفت‌و‌گو با رویدادنگار گروه اجتماعی رویدادگزاری آنا با توجه به فرارسیدن ایام محرم، گفت: در این ایام توزیع نذورات افزایش می‌یابد برای همین به افراد تهیه و تولید کننده نذورات توصیه می‌شود نکات بهداشتی را در روند تهیه مواد نخستیه، پخت و توزیع نذری رعایت کنند.
وی با تاکید براینکه هستفاده از دستکش و شست‌و‌شوی مداوم دست‌ها از زمان تهیه مواد نخستیه و توزیع نذورات الزامی هست، افزود: عدم رعایت بهداشت فردی موجب انتقال زیادی از بیماری‌های عفونی و واگیر به سایر افراد می‌شود.
این هستاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه یادآور انجام گرفت: برخی مواد غذایی فسادپذیری بالایی دارند برای مثال به افرادی که قصد توزیع نذوراتی مانند شیربرنج، فرنی، شیر، نسکافه، شیر کاکائو و … را دارند توصیه می‌شود برای پیشگیری از مسمومیت غذایی حتما مواد فساد پذیر را در یخچال و دمای معقول نگه‌دارند.
آقاانی تصریح کـــرد: هم‌چنین به افراد توصیه می‌شود برای توزیع نذوراتی مانند شیر، شیرکاکائو و … به جای لیوان پلهستیکی از لیوان‌های کاغذی هستفاده کنند زیرا مصرف مواد گرم در ظروف پلهستیکی احتمال سرطان را افزایش می‌دهد.
این فوق تخصص بیماری‌های عفونی و گرراهی با توجه به افرادی که قصد توزیع موادی غذایی مانند آش رشته را دار، گفت: به این افراد توصیه می‌شود برای پیشگیری از بروز بیماری تب مالت حتما کشک را قبل از توزیع به نیکوی بجوشانند.
به نقل کرد وی، مصرف کشک‌های محلی و غیرپهستوریزه احتمال بروز بیماری تب مالت را افزایش می‌دهد.
این هستاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید براینکه آقام در این ایام باید به انجام گرفتت از مصرف مواد غذایی که زمان زیادی از زمان تهیه آن گذشته خودداری کنند، یادآور انجام گرفت: مصرف اینگونه مواد غذایی احتمال بروز مسمومیت غذایی را افزایش می‌دهد.

منبع/آنا

نوشته رعایت نکات بهداشت در هنگام تهیه و توزیع نذورات اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.