رنگ ادرار عامل تشخیص بیماری های عفونی

یکی از علائم بروز عفونت های مجاری ادرار و سرطان مثانه تغییر رنگ ادرار می باانجام گرفت. به همین دلیل افراد در صورت مشاهده خون در ادرار و تغییر رنگ ناگهانی ادرار حتما باید به پزشک مراجعه نمایند. دکتر سهیلا امینی مقدم، عضو هیات علمی دانشگاه علوم دکتری ایران نقل کرد بود: سوزش ادرار در خانم ها یکی از مشکلات ادراری شایع هست که این بیماری یک تنه بیماری خاصی شآقاه نمی توان لکن توان دارد نشانه ای از یک بیماری خاص دیگر باانجام گرفت. افزایش اشخاصی که درگیر سوزش ادرار می گردند، در طریق دستگاه ادراری که توان دارد کلیه ها، حالب (لوله ای که کلیه را به مثانه متصل می کند) و یا مجاری ادراری باانجام گرفت التهاب یا عفونتی نیز رخ داده باانجام گرفت. اما بر بر اساس مرسوم مجاری ادراری هست که درگیر التهاب و عفونت انجام گرفته و فرد را دچار سوزش ادرار می کند.

وی در ادامه اضافه کـــرد: در خانم ها به سبب کوتاه بودن طول مجاری ادراری و آناتومی طبیعی خانم ها عفونت های ادراری در خانم ها زیادتر رویت می گردد به خصوص خانم هایی که باردار نیز می گردند به سبب تغییرات هورمونی بوجود آمده خطر عفونت های ادراری افزایش پیدا می کند. در صورتی که سوزش ادرار همراه با درد زیر شکم و تکرر ادرار همراه بود بر بر اساس مرسوم نشان دهنده التهاب مثانه هست.

این سرطان شناس متذکر گردید: عفونت های دستگاه تناسلی، عفونت های واژن و دهانه رحم توان دارد با سوزش ادرارهمراه باانجام گرفت.

امینی مقدم هانجام گرفتار داد: رویت خون در ادرار، علامت زیاد جدی هست و توان دارد یکی از نشانه ها سرطان مثانه باانجام گرفت. در مورد دیگر نشانه ها سرطان مثانه میتوان به سوزش ادرار نیز اشاره نمود اما شایع ترین نشانه آن دگرگونی در رنگ ادرار هست. به صورت حتم نانقل کرد نماند سنگ های ادراری نیز توان دارد موجب دگرگونی رنگ ادرار و علاوه بر این سوزش ادرار گردند. به طور کل، سوزش ادرار توان دارد علامتی از بیماری های متفاوت دستگاه گوارش و تناسلی نیز باانجام گرفت.

به نقل کرد وی، اگر عفونت به بخش بالای دستگاه ادراری برسد، به عبارتی عفونت به کلیه ها سرایت پیدا نماید و نشانه های چون تب و لرز، بی حالی، درد در پهلوها و سوزش ادرار در مریض رویت گردد، فرد سریعا لازم هست به متخصص مراجعه کند دلیل که فرد مشکوک به عفونت کلیه هست .

عضو هیات علمی دانشگاه علوم دکتری ایران در مورد ارزش رنگ ادرار عنوان کـــرد: ادرار لازم هست رنگی روشن داشته و دفعات دفع ادرار در خانم ها نباید زیاد باانجام گرفت. قرمزی در ادرار متاثر از سنگ و سرطان مثانه یا سرطان دستگاه فوقانی ادراری هست. چرک داشتن در ادرار و تیره یا زرد بودن بی از اندازه رنگ ادرار متاثر از بعضی از عفونت ها مثل سِل و…

منبع/راهنمای تور

نوشته رنگ ادرار عامل تشخیص بیماری های عفونی اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.