روشن تر کـــردن فضای خانه با هستفاده از رنگ ها • سبك خانومدگي • همراه تعاون پرتال

روشن تر کـــردن فضای خانه با هستفاده از رنگ ها

 

 

شاید برایتان جالب باانجام گرفت که بدانید زیادی از احساسات منفی شما همچون خستگی، بدخلقی، نگرانی یا بی حوصلگی می تواند به نوع دکوراسیون منزل و به ویژه منابع نور محیط خانه مرتبط باانجام گرفت.

یکی از واقعیت های غیر قابل انکار در این زمینه، این نکته هست که افراد مختلف در محیط هایی با نور طبیعی، واکنش های ایده آل تر، عملکـــردهای معقول تر و احساسات بهتری را تجربه می کنند.

این موضوع می تواند اهمیت نور را در طراحی دکوراسیون خانه شما زیاد از پیش مشخص کند. مطمئنا راه های زیاد نیکوی برای تامین نور معقول اتاق ها، حتی برای اتاق های تاریک خانه وجود دارد، که با به کارگیری این روش ها می توان به صورت بهینه تری از فضای روشن منزل هستفاده کـــرد.

قسمت های تاریک خانه را بررسی کنید

احتمالا خانه شما با هر طراحی یا نقشه ای که از نظر معماری داشته باانجام گرفت، نقاطی را در خود جای داده هست که از نظر بهره گیری از نور، تعدادان بهینه نیستند. این بخش های خانه به عنوان نقاط تاریک شناخته می شوند و می توانند شامل صندوق خانه و گنجه، اتاق های نشیمن، اتاق خواب و … باشند که معمولا دسترسی زیادی به نور طبیعی ندارند، یا در آنها از ترکیب رنگی در نقاشی دیوارها و چیدمان مبلمان ها هستفاده انجام گرفته هست که محیط شان را تبدیل به حفره هایی تاریک کـــرده هست.

‘); d.write(‘

طراحی دکوراسیون خانه,نحوه روشن کـــردن فضای منزل

 

قبل از اینکه این قسمت های خانه را پرنورتر کنید، لازم هست که فاکتورهایی که موجب تاریک انجام گرفتن این فضاها انجام گرفته هست را بشناسید. باید بفهمید که آیا نیاز به پنجره های افزایشی برای ورود نور طبیعی به اتاق ها دارید، یا اینکه بایستی از رنگ های روشن تری برای مبلمان و وسایل منزل خود هستفاده کنید؟

از رنگ های روشن و خنثی در کنار رنگ های تیره هستفاده کنید

اگر به رنگ های گرم و تیره در دکوراسیون منزل علاقه مند هستید و دوست دارید رنگ هایی مثل قهوه ای اسپرسو، عسلی، فندقی و … را در وسایل منزلتان به کار گیرید، حتما از رنگ های خاکستری روشن و سفید هم غافل نشوید. هستفاده از این رنگ های روشن در کنار رنگ های تیره ای که برای کفپوش ها و مبلمان اتاق هستفاده می شود، تعادل زیاد نیکوی را در میزان روشنایی محیط خانه فراهم خواهد کـــرد.

 

روشن کـــردن فضای منزل,راهکارهایی برای روشن کـــردن فضای منزل

 

سقف به رنگ تیره احتیاج به نور افزایشی دارد

در زیادی از خانه ها، سقف اتاق ها به رنگ تیره رنگ آمیزی می شوند. همچنین ممکن هست از ورقه های چوبی برای پوشاندن سقف خانه هستفاده شود. این مسئله باعث می شود فضای اتاق ها تاریک تر به نظر برسد و در عین حال که آرامش افزایشی به محیط منتقل می شود، هستفاده از روشنایی افزایش در اتاق ها ضرورت پیدا کند.

سعی کنید از دلیلغ های روشنایی افزایشی در اطراف چنین اتاق هایی بهره گیرید و با ایجاد نور غیر مستقیم، محیط این بخش های خانه را روشن تر کنید. به ویژه اگر از کلید های دیمر هستفاده کنید، می توانید انجام گرفتت نور را بنا بر دلخواه خودتان در ساعت های مختلف روز تغییر دهید.

 

روشنایی فضای آشپزخانه,دکوراسیون خانه روشن

آشپزخانه های پر نورتر، لذت بخش تر خواهند بود

اگر به هستفاده از رنگ های تیره در آشپزخانه علاقه دارید و ترجیح می دهید کابینت های آشپزخانه را با رنگ های تیره انتخاب کنید، حتما باید از دلیلغ های روشنایی افزایشی هم بهره گیرید. سعی کنید در حاشیه کابینت های دیواری نور افزایشی برای روشن کـــردن فضا اختصاص دهید و در عین حال از نور های مستقیم روی میز آشپزخانه هم هستفاده کنید. اگر می خواهید از فضای آشپزخانه خودتان لذت افزایشی ببرید و با اشتهای افزایشی آشپزی کنید، حتما هستفاده از دلیلغ های نورانی را مدنظر قرار دهید.

 

دلیلغ های روشنایی معقول منزل,رنگ دکوراسیون اتاق ها

 

در اتاق خواب خود تعادل معقولی میان روشنایی و تاریکی برقرار کنید

اتاق خواب خانه یکی از مکان هایی هست که باید به طور تکمیل مطابق سلیقه خودتان طراحی شود و دکوراسیون آن بایستی به گونه ای باانجام گرفت که آرامش و آسودگی افزایشی برایتان فراهم کند. مطمئنا حیاتیانان شما به اتاق خوابتان کاهش رفت و آمد خواهند داشت و محیط آن زیاد شخصی تر از دیگر نقاط خانه خواهد بود. اگر دیوارهای اتاق خواب تیره باشند، بهتر هست با به کارگیری کنترهست معقول و هستفاده از رنگ های روشن مثل طیف زرد و رنگ های کرمی در تخت خواب خودتان، تعادل چشم نوازی در دکوراسیون اتاقتان ایجاد کنید.

بالشت ها و رخت خواب ها با رنگ های گرم و روشن در کنار رنگ های تیره اتاق جو آرامش بخشی را به محیط می بخشند. چنانچه مشاهده می کنید توصیه زیادی به هستفاده از دلیلغ های نورانی انجام گرفتید در اتاق خواب نمی کنیم. بهتر هست برای این قسمت از خانه هستفاده از آباژورها و نورهای غیرمستقیم را در ارجحیت قرار دهید.

 

نحوه روشن کـــردن فضای منزل, تکنیک های روشن کـــردن فضای خانه

 

از به کارگیری رنگ های تیره هراس نداشته باشید

آیا به فکر رنگ آمیزی مجدد اتاق هایتان افتاده اید؟ اگر به هستفاده از رنگ های تیره علاقه دارید، هیچ هراسی به دل خودتان راه ندهید. مطمئن باشید که به کارگیری این رنگ ها دکوراسیون خانه تان را متغییر و جذاب خواهد کـــرد.

این رنگ ها علاوه بر اینکه ظاهر خاص و شخصی تری به فضای اتاق هایتان می بخانجام گرفت، می تواند آرامش افزایشی را نیز به محیط خانه منتقل کند. در عین حال با کمی هوشمندی افزایش و هستفاده از دلیلغ های روشنایی معقول می توانید محیط این اتاق ها را بنا به کاربردی که دارند زیباتر و قابل هستفاده تر نمایید. با توجه به میزان نور طبیعی که وارد اتاق می شود و تعدد پنجره ها، طیف رنگ به کار رفته در دکوراسیون خانه را روشن تر یا تیره تر کنید.

 

راهکارهایی برای روشن کـــردن فضای منزل,طراحی دکوراسیون خانه

 

همچنین به نورهای سقفی و دلیلغ های تعبیه انجام گرفته در حاشیه دیوارها هم توجه ویژه نشان دهید. در عین حال به کارگیری مبلمان و وسایلی که رنگ های روشنی دارند به تعادل بهتر محیط نیز کمک خواهند کـــرد.

به یاد داشته باشید که صرف نظر از رنگ دکوراسیون اتاق ها، به کار گیری نور معقول در محیط خانه می تواند جلوه زیباتری به تزئینات اتاق و دکوراسیون منزل شما ببخانجام گرفت و حتی فضاهای محدود و کوچک خانه را دلبازتر و بزرگ تر نشان دهد. حیاتی ترین نکته ای که بایستی مد نظر قرار دهید این هست که سعی کنید منابع نور طبیعی خانه را به هیچ وجه فراموش نکنید و بهترین بهره را از پنجره های تعبیه انجام گرفته در محیط اتاق هایتان ببرید.

 

منبع : bartarinha.ir

loading…***

نوشته روشن تر کـــردن فضای خانه با هستفاده از رنگ ها • سبك خانومدگي • همراه تعاون پرتال اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.