روش های غلط برای مراقبت از پوست

مراقبت از پوست کرم ضد آفتاب حساسیت پوست پوستی جوان و زیبا پوست زیبا

مراقبت و بهداشت به منظور جوانسازی و کاهش چین چروک پوست زیاد مورد توجه افراد به ویژه خانم ها قرار دارد اما برخی اوقات خانومان در انتخاب روش ها و نحوه مراقبت از پوست دچار اشتباه می شوند و با روش غلط به پوست خود آسیب می رسانند.
به نقل رویدادنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه رویدادنگاران؛ کارشناسان درجدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند انجام خدمات مختلف پوستی و زیبایی باید متناسب با نوع پوست هر فرد توسط متخصص انجام شود، زیرا امکان تشخیص اشتباه و ایجاد آسیب پوستی توسط افراد غیر متخصص وجود دارد.

افراد دارای گونه‌های پوستی فراوان هستند، از جمله پوست طبیعی، پوست خشک و پوست چرب که هرکدام مراقبت پوستی خاص خود را نیازدارند.

یکی از شایع‌ترین مشکلات پوستی بروز جوش‌های زیر پوستی و سیاه هست که افراد با روش‌های مختلف خانگی و دارویی می‌خواهند آن‌ها را از بین ببرند.

این نوع جوش‌ها به دلایل مختلف از جمله دگرگونی‌های هورمونی، مصرف برخی داروها، تجمع میکروب و باکتری درزیر پوست، تغذیه نامعقول، مصرف شیرینی، خوراکی‌های پرچرب و مواردی ازاین دست به وجود می‌آیند.

حتی اگر پوست شما دارای مشکل آکنه نیست بازهم نیازمند به مراقبت و رسیدگی به پوست صورت خود هستید تا دچار چین و چروک و افتادگی نشود.

زیادی از افراد درسنین بزرگسالی دچار مشکل آکنه می‌شوند درحالی که در دوران نوجوانی و جوانی با این مشکل مواجه نبوده اند.

نخستین گام در مراقبت از پوست تغذیه سالم و شستشوی پوست با شوینده معقول هست.

هر شوینده‌ای برای نوع خاصی از پوست معقول هست و خرید بدون دقت و کارشناسی می‌تواند سبب آسیب به پوست شما شود.

از جمله اشتباه‌های رایجی که زیادی از بانوان انجام می‌دهند هستفاده از ماسک و اسکراب‌های مختلف و نیز پاکسازی پوست در مراکز زیبایی هست.

پاکسازی پوست شامل از بین بردن آلودگی‌های زیر پوستی و جلوگیری از به وجود آمدن جوش و جوش‌های سر سیاه هست، اما این کار باید توسط متخصص و با بررسی نوع پوست انجام شود.

پاکسازی پوست به دلیل تحریک بخش‌های درم و اپیدرم پوستی در برخی افراد می‌تواند سبب التهاب و ایجاد جوش صورت شود.

پوست صورت مانند کانال گوش به صورت خودکار به پاکسازی و خارج کـــردن مواد سمی می‌پردازد، اما دربرخی افراد به دلیل بازبودن زیاد از اندازه منافذ پوستی و ورود مواد آلوده از محیط بیرونی، آکنه و جوش صورت به وجود می‌آید.

افراد اگر دارای پوست طبیعی هستند نیاز به پاکسازی پوست ندارند و شستن صورت با آب ولرم و اجازه دادن به پوست برای خشک انجام گرفتن می‌تواند مانع از ایجاد آکنه در آن‌ها شود.

افراد دارای پوست خشک افزایش در معرض ایجاد چین و چروک پوستی هستند، این افراد باید از کرم مرطوب کننده معقول پس از شستشوی پوست خود هستفاده کنند.

یکی از بهترین شیوه‌ها برای پاکسازی آلودگی و چربی از سطح پوست با هستفاده از دستگاه میکرودرم ابرژن انجام می‌شود که حتماً باید توسط متخصص پوست انجام شود.

دراین شیوه پزشک به وسیله یک دستگاه و پودری ویژه به لایه برداری از سطح پوست و نیز کوچک کـــردن منافذ باز پوستی می‌پردازد.

پس از اپایان درمان که باید حداقل هر یک ماه یک بار انجام شود بیمار باید از کرم‌های ترمیم کننده و نیز ضد آفتاب معقول هستفاد کند تا پوست صورت او دچار آسیب نشود.

بارعایت موارد بالا می‌توانید از داشتن پوستی جوان و زیبا در هرسنی لذت ببرید.

منبع/باشگاه رویدادنگاران

نوشته روش های غلط برای مراقبت از پوست اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.