زمان تفکیک اتاق دختر و پسر در خانه

فرخانومد دختر و پسر حریم خصوصی دختر تفکیک جنسیتی بچه ها تفاوت جنسیتی بلوغ جنسی

تفاوت جنسیتی دختر و پسر و زمان بندی به بلوغ رسیدن آن ها باید در خانواده و حریم آن مورد توجه قرار گیرد و والدین با پلن ریزی منظم زمان تفکیک اتاق ها و حریم خصوصی دختر و پسر را مشخص نمایند.

زیادی از خواهر و برادرها سال‌ها به طور موفقیت آمیز از یک اتاق خواب مشترک هستفاده می‌کنند. اما این کار بعد از اپایان دوران ابتدایی ابداً کار درست و عاقلانه‌ای نیست. والدین باید توجه کنند که پسرها و دخترها بعد از دوران ابتدایی به نیکوی از تفاوت‌های جنسی یکدیگر با رویدادند. این درست همان زمانی هست که به خصوص دخترها دوست دارند، برای خود حریم خصوصی داشته باشند.

به نقل پایگاه رویدادی تحلیلی طنین یاس،تایمی فرزاندان دختر و پسر در سنین خردسالی هستند، آسوده‌تر می‌توان به کارهای روزانه آنها پرداخت. کارهایی همچون حمام کـــردن، پوشاندن لباس، غذا دادن، هستفاده از اتاق خواب مشترک و غیره… این چنین کارها را می‌توان به صورت مشترک برای خردسالان در نظر گرفت. اما اشکال کار درست جایی هست که تفاوت سنی برادر و یا خواهر زیاد باانجام گرفت و به اصطلاح خواهر و یا برادر نیکو و بد را از هم تشخیص می‌دهند. این درست زمانی هست که پدر و مادر دچار تردید می‌شوند که آیا زمان آن رسیده هست که کارهای مشابه خواهر و برادر را جدا کنند یا نه؟ گرچه پدر و مادر حق دارند، برای دختر و یا پسر خود اتاق خواب مشترک ایجاد کنند و یا شرایط به نحوی باانجام گرفت که مجبور به این کار باشند. حال اگر جدا نکـــردن خواهر و برادر برای پدر و مادر نگرانی ایجاد کند، چه باید کـــرد. در ادامه این مطلب شما را با شیوه جدا کـــردن خواهر و برادر از هم و چگونگی برخورد با آنها آشنا می‌کنیم.

 

۱. جداسازی جنسیت درهنگام حمام کـــردن

افزایش پدر و مادرها مخالف آن هستند که خواهر و یا برادر هر چقدر هم کوچک باشند با هم به حمام بروند. گر چه افزایش والدین بر این باورند که به هیچ وجه نباید خواهر و برادر با هم به حمام بروند اما عده‌ای تصور می‌کنند که چنین چیزی مشکلی ایجاد نمی‌کند. به صورت حتم تا زمانی که خودشان نیکو و بد را تشخیص دهند. به طور کلی در جامعه ما سعی می / کنند که کودکان را از همان زمان خردسالی از کارهای مشابه همچون حمام کـــردن دور کنند. باید توجه داشت، کودکانی که مدرسه می‌روند، دیگر می‌توانند نیکو و یا بد را از هم تشخیص بدهند، دلیل که آنها به اندازه کافی بزرگ انجام گرفته‌اند و می‌توانند به تنهای حمام کنند.

 

۲. به فکر زمان حمام کـــردن کودکان خود نباشید

برخی از والدین برای اینکه زمان زیادی را برای حمام کـــردن کودکان خود صرف نکنند، سعی می‌کنند فرخانومدان خود را با هم حمام کنند. این گونه والدین باید بدانند که تایمی شما به طور جداگانه برای حمام کـــردن فرخانومد دختر و پسر خود تایم می‌گذارید، در واقع می‌توانید پیوند عاطفی بین خود و فرخانومدتان را افزایش کنید. برای اینکه در طول حمام کـــردن فرخانومدتان خسته نشود، سعی کنید در مورد اتفاقاتی که در طول روز افتاده صحبت کنید و یا برایشان دهستان‌هایی که علاقه دارند را بگویید. آب گیم نیز می‌تواند برای کودکتان زیاد جذاب باانجام گرفت. در حین حمام کـــردن می‌توانید، شیوه شستن صحیح موها و بدن را به کودک خود تعلیم دهید اما اگر شما و فرخانومدتان با هم حمام می‌کنید و به زیادی از این نکات توجه نمی‌کنید، این کار نه به نفع شمهست و نه به نفع فرخانومدتان.

 

۳. جداسازی جنسیت در اتاق‌های خواب

زیادی از خواهر و برادرها سال‌ها به طور موفقیت آمیز از یک اتاق خواب مشترک هستفاده می‌کنند. اما این کار بعد از اپایان دوران ابتدایی ابداً کار درست و عاقلانه‌ای نیست. والدین باید توجه کنند که پسرها و دخترها بعد از دوران ابتدایی به نیکوی از تفاوت‌های جنسی یکدیگر با رویدادند. این درست همان زمانی هست که به خصوص دخترها دوست دارند، برای خود حریم خصوصی داشته باشند. دلیل که دخترها اغلب به دنبال حریم خصوصی برای خود هستند. اگر فضای کافی برای در اختیار دادن اتاق خواب برای فرخانومدان خود ندارید، صرف نظر از سن‌شان، افزایش احتیاط کنید و روحیاتشان را در نظر داشته باشید.

فرخانومد دختر و پسر حریم خصوصی دختر تفکیک جنسیتی بچه ها تفاوت جنسیتی بلوغ جنسی

 

 

۴. چگونه کودکان را با اتاق خواب جدید وفق دهیم

کودکان ممکن هست از اینکه اتاق خواب‌شان را جدا کنید، ناآسوده شوند. چون آنها این موضوع را درک نمی‌کنند. در چنین مواردی به آن‌ها یادآور شوید که اتاقشان طراحی جدیدی دارد. همچنین شما با هستفاده از مبلمان و لوازم جدید می‌توانید کودک خود را ترغیب کنید که از اتاق خواب مشترک فاصله بگیرد. برای هرکدام از خواهر و برادرها یک میز حیاتیان تهیه کنید، این کار باعث می‌شود تا اعتماد به نفسشان بالا برود. در صورت امکان سعی کنید، هر چیزی را که برای یک فرخانومد می‌خرید، نمونه مشابه آن را برای فرخانومد دیگر خود نیز تهیه کنید تا دچار اختلاف نشوند.

 

۵. به صورت جداگانه با فرخانومدانتان درباره تفاوت‌های جنسیتی‌شان صحبت کنید

تایمی زمان آن رسیده هست، که حمام کـــردن فرخانومدنتان را از هم جدا کنید و برای هر کدام یک اتاق خواب جدا تهیه کنید، از قبل باید در این باره با فرخانومدان خود صحبت کـــرده باشید. سعی کنید در مورد تفاوت جنسیتی فرخانومدان خود هیچ چیزی را مخفی نکنید. صادقانه و آشکار درباره تفاوت جنسیتی به شکل پسندیده با فرخانومدانتان صحبت کنید. اطمینان حاصل کنید که تایمی درباره آناتومی بدنشان صحبت می‌کنید از اصطلاحات عامیانه هستفاده نکنید. شما می‌توانید خود و همسرتان را مثال بخانومید. لزومی هم ندارد زیاد وارد جزئیات شوید. به آنها این اطمینان را بدهید که هر سوالی برای‌شان پیش آمد، می‌توانند پاسخش را نزد شما بیابند. بهتر هست مسائل مربوط به دخترها را مادر و مسائل مربوط به پسرها را پدر مطرح کند. با کودکان خود درباره حریم خصوصی صحبت کنید و به آنها تعلیم دهید که هر کس برای خودش حریم خصوصی دارد و نباید بدون اجازه وارد حریم خصوصی دیگری شوند. والدین نباید یادشان برود که فرخانومدشان در مدارس و دیگر جاهایی که با دوستان خود جمع می‌شوند، درباره مسائل خصوصی افزایش بحث می‌کنند.

 

۶. مراقب پاسخ سوال‌های فرخانومدانتان باشید

پدر مادرها باید خود را در برابر هر گونه سوال فرخانومدان خود از جمله دلیل خودشان اتاق خواب مشرک دارند، آماده کنند. در هر صورت پدر و مادر باید یکسری فرهنگ سازی‌ها را برای کودکان خود در نظر داشته باشند تا در هنگام پرورش آنها دچار مشکل نشوند. والدین پیش از پاسخ دادن به هر سوالی باید کمی فکر کنند، دلیل که فرخانومدان پاسخ والدین خود را حجت فرض می‌کنند و این می‌تواند در جامعه آن‌ها را دچار مشکل کند.

مشرق

نوشته زمان تفکیک اتاق دختر و پسر در خانه اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.