شایعات مختلف در مورد ماهی تیلاپیا

شایعات مختلف در مورد ماهی تیلاپیا

از خواص درمانی ماهی تیلاپیا چه میزان هشدار دارید؟ در مورد مصرف این نوع ماهی شایعات زیادی به گوش میرسد برخی معتقدند خوردن این ماهی به ضرر سلامتی ما پایان می شود. دکتر خدیجه رحمانی، متخصص تغذیه در مورد مصرف این ماهی توضیحات ویژه ای ارائه دادده اند که در ادامه خواهید خواند.

 تیلاپیا نیاز اکسیژنی کمی دارد و دارای هزینه تولید پایین هست. ضمن اینکه این ماهی قابلیت رانجام گرفت و تکثیر خیلی سریع داشته و به علت نزدیک بودن طعم آن به طعم مرغ، خیلی زود طرفداران زیادی پیدا کـــرده‌هست.

احتمالا شما هم هنگام گذر از ماهی‌فروشی‌ها یا فروشگاه‌های مواد پروتئینی با تابلوی «ماهی تیلاپیا موجود هست» مواجه انجام گرفته‌اید. مدتی هست که این ماهی به بازار ایران وارد انجام گرفته و حتی هستخرهای پرورش ماهی هم شروع به پرورش تیلاپیا کـــرده‌اند.

شاید یکی از عوامل رواج این نوع ماهی در بازار ایران قیمت معقول آن در مقایسه با دیگر ماهی‌ها باانجام گرفت. اما از آنجایی که از قدیم نقل کرد‌اند هیچ ارزانی بی‌سبب نیست، ما درمورد درستی و نادرستی این شایعه (ضررهای ماهی تیلاپیا) با متخصص تغذیه و کارشناس ارانجام گرفت شیلات گفت‌و‌گو کـــرده‌ایم که شما در ادامه این مطلب می‌خوانید.

شایعات مختلف در مورد ماهی تیلاپیا

آیا تیلاپیا ضرر دارد؟

ماهی تیلاپیا در زیادی از کشورهای آسیا، آفریقا و ایالات‌متحده پرورش می‌یابد. این ماهی نسبت به سایر ماهی‌ها قیمت پایینی دارد و به سبب سهولت مصرف، طرفداران زیادی دارد. تیلاپیا مثل زیادی دیگر از ماهی‌ها تیغ‌های آزاردهنده ندارد و گوشت آن به آسودهی فیله و پخته می‌شود اما در سال ۲۰۰۸، متخصصان دانشکده پزشکی دانشگاه «ویک فارست» گزارشی از یک تحقیق منتشر کـــردند که رویداد از مضرات ماهی تیلاپیا می‌داد. تیلاپیا میزان بالایی امگا ۶ دارد. این نوع اسید چرب مزایایی برای ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده بدن دارد اما در عین حال مصرف زیاد از اندازه‌اش هم خطرات زیادی مثل اختلالات مغزی به دنبال دارد و درواقع در این نوع ماهی میزان اسید چرب امگا ۳ از امگا ۶ زیاد کاهش هست.

دکتر خدیجه رحمانی، متخصص تغذیه در مورد نسبت این دو نوع اسید چرب در دو ماهی تیلاپیا و سالمون به سیب سبز می‌گوید: به‌طور معمول اسید چرب امگا ۳ باید افزایش از اسید چرب امگا ۶ باانجام گرفت. به‌طور مثال نسبت امگا ۳ به امگا ۶ موجود در ماهی سالمون ۱۰برابر همین اسیدهای چرب در ماهی تیلاپیهست و همین نسبت به نیکوی ارزش‌های غذایی این نوع ماهی را مشخص می‌کند. در ۳۰۰ گرم ماهی تیلاپیا، ۶۷ میلی گرم امگا ۳، ۸۴ میلی‌گرم امگا۶ و ۱۶ میلی گرم کلسترول وجود دارد و همین آمار می‌تواند به شما نشان دهد که این ماهی علاوه بر امگا۶، دارای میزان بالایی کلسترول هم هست.

تیلاپیا دستپخت چینی‌ها

تیلاپیا نیاز اکسیژنی کمی دارد و دارای هزینه تولید پایین هست. ضمن اینکه این ماهی قابلیت رانجام گرفت و تکثیر خیلی سریع داشته و به علت نزدیک بودن طعم آن به طعم مرغ، خیلی زود طرفداران زیادی پیدا کـــرده‌هست. اوایل ورود ماهی تیلاپیا به ایران، این ماهی مثل زیادی اجناس دیگر بازار از چین وارد می‌انجام گرفت. طی گزارش منتشرانجام گرفته توسط فاکس نیوز این ماهی‌ها در کشور چین در محیط نامعقول آلوده به پسماندهای صنعتی پرورش یافته و با وجود این شرایط به بازار مواد غذایی دیگر کشورها وارد می‌انجام گرفتند.

در این گزارش آمده هست که تیلاپیای چینی در هستخرهای آب حاوی آنتی‌بیوتیک و هورمون پرورش می‌یابد و از زباله، مواد بی‌ارزش و بعضا آلوده برای تغذیه‌شان هستفاده می‌شود و مقادیر بالای هورمون می‌تواند اختلالات زیادی برای نوجوانان در دوره بلوغ به وجود آورد. دکتر خدیجه رحمانی، متخصص تغذیه در مورد این موضوع نظر خاصی ارائه نمی‌کند دلیلکه به نظر می‌رسد سازمان‌های مرتبط همچون سازمان کنترل غذا و دارو و وزارت بازرگانی نسبت به این موضوع نظارت کافی داشته باشند.

شایعات مختلف در مورد ماهی تیلاپیا

کارشناسان چه می‌گویند؟

عیسی گلشاهی، مدیرکل دفتر توسعه بازار شیلات در مورد واردات ماهی تیلاپیا می‌گوید: «واردات این نوع ماهی به شیوه خاصی انجام می‌شود و سازمان‌های دامپزشکی و شیلات بر ورود این ماهی‌ها به بازار نظارت می‌کنند. تولید و پرورش این ماهی در کشور چین و دیگر کشورهای تولیدکننده با هستانداردهای بهداشتی صورت می‌گیرد و پرورش‌دهندگان این ماهی برای صادرات آن به دیگر کشورها ملزم به رعایت هستانداردهای سازمان غذا و داروی کشورهای اروپایی و ایالات‌متحده هستند.

در مورد واردات این ماهی به ایران هم بازدیدهای فنی دقیقی انجام انجام گرفته و توسط سازمان دامپزشکی گواهی‌های بهداشتی اعطا انجام گرفته هست. نمایندگان ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی از مراحل پرورش بازدید می‌کنند و هیچ یک از موارد شایعه‌انجام گرفته درخصوص آلودگی محیطی و تغذیه نامعقول این ماهی‌ها تایید نمی‌شود. این موضوع فقط یک شایعه برای تشویش اذهان عمومی و جلب‌توجه افکار آقام به سمت مواد پروتئینی دیگر هست.» در حال حاضر در مناطق گرراهی کشورمان امکان تولید ماهی تیلاپیا وجود دارد اما با توجه به هزینه‌های پرورش و روند تولید، واردات این ماهی‌ها به قوت خود باقی هست و فرآوری، بسته‌بندی، توزیع و فروش این محصولات در کشور ما به نظر به‌صرفه‌تر می‌رسد.

پرورشی بخوریم یا دریایی؟

بهزاد سعیدپور، کارشناس محیط زیست دریایی و عضو هیات علمی دانشگاه محیط زیست، درخصوص هستفاده از کودهای حیوانی در روند پرورش ماهی تیلاپیا به سیب سبز می‌گوید: «این کار در روند تولید اکثر ماهی‌ها در همه جای دنیا صورت می‌گیرد و منع خاصی وجود ندارد. حتی به صورت طبیعی در رودخانه‌ها هم این اتفاق می‌افتد و این موضوع باعث آلودگی خاصی نمی‌شود دلیلکه این مواد شرایط لازم برای گسترش جمعیت پلانکتون و فیتوپلانکتون‌‌ها (جلبک‌های تک‌سلولی) را فراهم می‌کنند و پیش از تیلاپیا در مورد قزل‌آلای پرورشی یا کپور هم این کار صورت می‌گرفت.»

دکتر خدیجه رحمانی، متخصص تغذیه در مورد ماهی‌های پرورشی و دریایی می‌گوید: «تغذیه دریایی ماهی‌ها از موجودات ریزتر در محیط دریا، زیاد بهتر از ماهی‌های پرورشی هست و توصیه می‌کنیم ماهی‌های دریایی را در نخستویت قرار دهید، اما در نظر داشته باشید که نسبت به اندازه ماهی‌ها حساس باشید دلیلکه هر چه جثه ماهی بزرگ‌تر و سن ماهی بالاتر باانجام گرفت امکان وجود مقدار بالای جیوه در بدن آن افزایش هست، به همین دلیل توصیه می‌کنیم که ماهی‌های کوچک‌تر را به صورت تازه و بدون مواد نگهدارنده مصرف کنید.» تا حد امکان از سلامت پرورش ماهی اطمینان حاصل کنید دلیلکه ماهی‌ها با موادی که پرورش می‌یابند، بزرگ می‌شوند و با همان مواد هم بر سر سفره‌های ما می‌آیند.

شایعات مختلف در مورد ماهی تیلاپیا

چه ماهی‌هایی را جایگزین کنیم؟

در شرایط فعلی کشور ما که سرانه مصرف ماهی پایین هست و ذائقه زیادی از خانواده‌ها با غذاهای دریایی همخوانی ندارد، ورود ماهی تیلاپیا اتفاق نیکوی به حساب می‌آید. بااینکه ماهی تنها منبع ید به‌حساب می‌آید زیادی از خانواده‌ها بر اساس آیین‌های سنتی به‌جز شب یلدا و شب عید، گوشت ماهی را در پلن غذایی‌شان نمی‌گنجانند و خودشان را درگیر بوی عجیب و تیغ‌های آزاردهنده‌اش نمی‌کنند اما با وجود سهولت مصرف این نوع ماهی، دکتر رحمانی، متخصص تغذیه توصیه می‌کند که این ماهی را به‌طور مداوم مصرف نکنید و در گروه غذایی دریایی‌تان تنوع و گوناگونی به‌وجود بیاورید و خانم‌های باردار، شیرده و کودکان از مصرف زیاد این ماهی خودداری کنند.

میزان مصرف ماهی یک فرد بالغ به‌طور متوسط یک یا دو بار در هفته هست و این دفعات را میان ماهی‌های مختلف مثل ماهی قزل‌آلا، سفید، سالمون و تن تقسیم کنید. در مصرف ماهی تیلاپیا احتیاط لازم به خرج دهید دلیلکه مصرف زیاد از اندازه امگا ۶ باعث بیماری‌های قلبی و عروقی، بیماری‌های التهابی مثل آرتریت، آسم و آلرژی، بیماری‌های خودایمنی مثل لوپوس می‌شود. این بیماری‌ها طیف گسترده‌ای دارند و باید در مصرف این نوع از اسید چرب جانب احتیاط را در نظر بگیرید.

متخصصان تغذیه می‌گویند ماهی سالمون، کولی، ساردین، قزل‌آلای رنگین کمانی و تن دارای امگا ۳ افزایشی نسبت به تیلاپیاهستند، در پلن غذایی خود بهره ببرید. آنها هیچ یک از ماهی‌ها را حذف نمی‌کنند اما نسبت به میزان مصرف هانجام گرفتارهای لازم را ارائه می‌کنند.

هرماهی کنسروی تن نیست

از آنجایی که ماهی نسبت به سایر جانشینان گوشت قرمز، پروتئین زودهضمی دارد و چربی‌های ضروری آن برای بدن مفید هست، بهتر هست مواردی را برای درست انتخاب کـــردن در نظر بگیرید. توصیه متخصصان تغذیه این هست که ترجیحا ماهی را به صورت تازه مصرف کنید، اما اگر سراغ کنسروها رفتید، دور این غلط مصطلح را خط بکشید که هر ماهی کنسروی، ماهی تن هست. این روزها انواع ماهی‌ها مثل سالمون، تن و حتی تیلاپیا در کنسرو‌ها بسته‌بندی می‌شوند.

با ماهی ویتامین C مصرف کنید

ماهی‌هایی که چرب هستند، باید به‌صورت تازه میل شوند و ترجیحا آنها را به مدت طولانی در فریزر نگهداری نکنید، علاوه بر اینکه ماهی‌های چرب نسبت به حرارت و نحوه پخت‌وپز حساس هستند.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از روش بخارپز یا کبابی برای صرف این ماده پروتئینی هستفاده کنید، ضمن آنکه مصرف مواد غذایی حاوی آهن‌همراه ویتامین C می‌تواند به جذب آن کمک فراوانی کند. برای این منظور می‌توانید به همراه ماهی کمی آبلیمو یا آب نارنج مصرف کنید تا آهن آن به‌طور تکمیل جذب بدن‌تان شود.

درخوراک‌تان تعادل ایجاد کنید

ماهی تیلاپیا هم مثل ماهی‌های دیگر طبع سرد دارد، پس بهتر هست در انتخاب مواد غذایی که همراه آن میل می‌کنید دقت داشته باشید. متخصصان تغذیه پیشنهاد می‌کنند که با هستفاده از ادویه‌هایی مثل زیره، دارچین و خانومجبیل که طبع گرم دارند ماهی را مزه‌دار کنید و به این وسیله یک تعادل طبیعی به‌وجود آورید.

مجله سیب سبز

نوشته شایعات مختلف در مورد ماهی تیلاپیا اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.