طرز تهیه سوپ سفید با جو و شیر + خواص جوپرک • انواع آش و سوپ • همراه تعاون پرتال

فهرست سرفصل ها

طرز تهیه سوپ جو سفید + خواص جوپرک

خوردن دانه جو تشنگی را فرو می نشاند. تب را برطرف می کند و به عنوان مقوی و تونیک عمل می کند. و مالت در هضم غذاهای نشهسته ای خیلی کمک می کند و برای کاهش ترشح شیر کاربرد دارد. جو گیاهی هست یک ساله که ارتفاع ساقه هستوانه ای آن بسته به ارقام مختلفه از ۱۰۰ ـ ۴۰ سانتی متر فرق می کند.

طرز تهیه سوپ جو سفید + خواص جوپرک
طرز تهیه سوپ جو سفید + خواص جوپرک

تعلیم طرز تهیه و نحوه پخت سوپ سفید

سوپ سفید یا سوپ جو، از خوشمزه ترین و پرطرفدارترین سوپ ههست. این سوپ ها معمولا سوپ های مجلسی، غلیظ و به اصطلاح پروپیمان هستند.

سوپ سفید هم از این قاعده مستثنا نیست. این خوراک می تواند به همراه نان به عنوان یک غذای اصلی مقوی و لذیذ سرو ‌شود.

تعلیم طرز تهیه و نحوه پخت سوپ سفید
تعلیم طرز تهیه و نحوه پخت سوپ سفید

مواد لازم برای پخت سوپ جو و سوپ سفید برای ۴ تا ۶ نفر:

 جو پرک  ۱۰۰ گرم، خیسانده
 هویج متوسط رنده‌ انجام گرفته  یک عدد
 کتف مرغ آبپز  ۴ تا ۶ عدد
 آب مرغ  ۳ پیمانه
کره ۶۰ گرم
آرد سفید ۳ قاشق غذاخوری
شیر نیم لیتر
خامه ۱۰۰ میلی لیتر
جعفری ساطوری یک قاشق غذاخوری
نمک و فلفل به میزان لازم

 

طرز تهیه سوپ سفید :

جو را آبکش کـــرده و همراه یک لیتر آب جوش روی شعله ملایم ۱۰ دقیقه بپزید. هویج و آب مرغ را اضافه کـــرده و پخت سوپ را ۲۰ دقیقه دیگر ادامه دهید تا هویج نرم شود.

دکتر سلام
دکتر سلام ..موبایل

کره را روی شعله متوسط در یک قابلمه کوچک آب کنید. هنگامی که کره شفاف انجام گرفت، آرد را اضافه کـــرده و مخلوط کنید. پس از یک دقیقه شیر را اضافه کـــرده و دائم هم بخانومید تا غلیظ انجام گرفته و سس آماده شود.

گوشت مرغ را از هستخوان جدا کـــرده و همراه سس سفید به سوپ اضافه کنید. اگر غلظت سوپ زیاد بود، کمی آب جوش اضافه کنید. نمک و فلفل سوپ را اندازه کـــرده و خامه را اضافه کنید. یکی، دو دقیقه قبل از سرو جعفری را اضافه کنید تا نپزد و رنگش عوض نشود.

طرز تهیه سوپ سفید
طرز تهیه سوپ سفید

نکاتی برای پخت سوپ سفید مجلسی :

• به جای آب مرغ از آب گوشت یا سبزیجات هم می توانید هستفاده کنید.

• به جای شیر، سس را با آب مرغ یا گوشت می توانید تهیه کنید، طعم سوپ متفاوت می شود و اسمش دیگر سوپ سفید نیست.

• جو پرک را زیاد نپزید چون در سوپ له می‌‌شود.

• اگر کمی پیاز را تفت داده و نخست کار به سوپ اضافه کنید، سوپ پرمایه تر می شود.

منبع : مجله آشپزی ایده آل – bartarinha.ir

 

● خواص جو :

جو به طور کلی در طب سنتی به سه صورت مختلف هستعمال می شود :

۱) جوی تکمیل که دانه با سبوس روی آن باانجام گرفت و فقط دنباله آن را کنده باشند.

۲) جوی مقشر یا پوست گرفته که عملاً قسمتی از پوست آن گرفته انجام گرفته هست.

۳) جوی سفید کـــرده که پایان پوست و سبوس آن را گرفته و به صورت جوی سفید درآمده باانجام گرفت که در اصطلاح به آن جوی مرواریدی می گویند.

جوی تکمیل معمولاً برای تهیه غرغره ها به کار می رودو در سایر موارد از جوی مقشر یا جوی تکمیلاً سفید هستفاده می شود.

● خواص دارویی :

مالت جو کمک به هضم غذا می کندو مغذی هست و سینه را نرم می کند ، برای معالجه سوء هاضمه تجویز انجام گرفته هست.

خوردن دانه جو تشنگی را فرو می نشاند. تب را برطرف می کند و به عنوان مقوی و تونیک عمل می کند. و مالت در هضم غذاهای نشهسته ای خیلی کمک می کند و برای کاهش ترشح شیر کاربرد دارد.

جو از نظر طبیعت طبق نظر حکمای سنتی سرد و خشک هست و مواد مغذی آن از گندم کاهش هست، ولی قابض و خشک کننده هست. غلیان صفرا و خون را تسکین می دهد و تب های گرم و تب های سل را تقلیل می دهد. مضر مثانه هست، از این نظر باید با روغن و انسیون خورده شود.

اگر جو مقشر را بپخانومد به حدی که جوها شکفته و نیکو پخته شوند، ولی آن را نمالند و آن را صاف کـــرده و سردش کنند ماءالشعیر به دست می آید ؛ ماءالشعیر سرد و تر هست. مسکن حدت خون ، صفرا ، اخلاط سوخته و تب ها و امراض گرم هست. حرارت باطنی را تسکین می دهد و حرارت کند و عطش مفرط را فرو می نشاند و برای سل، زخم های ریه، ذات الجنب، سردرد گرم و امثال اینها نافع هست.

زود هضم می شود ، مولد خون صالح هست و به اصطلاح خونساز هست ولی معده را سست می کند. برای آلات داخل شکم اشخاص سرد مزاج مضر هست و نفاخ. از این نظر باید گل قند خورده شود و در مواردی که شکم بسته هست، خوردن ماءالشعیر جایز نیست، و جمع بین ماءالشعیر سکنجبین نیز جایز نیست. اگر ماءالشعیر با نصف وخانوم جو آن ، خشخاش کوبیده مخلوط و مانند حریره شود، برای سردرد گرم مفید هست و با عناب ، سپستان ، انجیر و پرسیاوشان برای درد سینه و سرفه مجرب هست.

شیره جو که آن را کشک الشعیر گویند سرد مایل به خشک هست و غلیظ تر از ماءالشعیر هست و برای اسهال صفراوی و مزاج های گرم مفید هست و غرغره با آن برای ورم گلو و درد گلو نافع هست.

ضماد و آرد جو رادع هست، ورم های دشوار را تحلیل می برد، دمل های گرم را سر باز می کند و به تنهایی و یا مخلوط با هم وخانوم آرد جو و تخم پنیرک، برای سل ، ذات الجنب ، ورم های زیر بغل ، سینه ، پستان ، پشت گوش و سایر اعضا مفید هست و ضماد آن با ریوند چینی برای ورم هایی که حرارت آنها در کمال حدت نباانجام گرفت ، زیاد نافع هست و با سرکه برای ورم های صفراوی و مخملک مفید هست. اگر آرد جو نباانجام گرفت ، جو مقشر را با آب و یا عصاره برگ های معقول ساییده و هستفاده کنید.

ضماد آرد جو با آب برای نقرس گرم و با آب گشنیز تازه برای تحلیل خنازیر و ورم های گرم سفت و ورم گلو نافع هست.

آب پخته جو با سرکه برای جرب و خارش و آب برگ کاهو و نظایر آن برای سردرد ، ورم چشم ، باد سرخ و محکم کـــردن عضو شکسته نافع هست. خوردن آرد جو با شکر غذای نیکوی برای اطفال و مسکن عطش و التهاب هست.

نان جو ثقیل الهضم و سنگین هست و نفاخ. اگر خمیر آرد جو را بگذارند که ترش شود و در دوغ حل کنند و یک شب بگذارند بماند و بخورند برای تسکین غلیان خون صفراوی ، تشنگی مفرط ، قی صفراوی، تب های گرم ، اسهال صفراوی و خارش زیاد مفید هست.

جو به عنوان دارویی برای عروق قلبی
جو به عنوان دارویی برای عروق قلبی

جو برای سرد مزاجان مضر هست از این نظر باید با شکر خورده شود.

● نگاهی به تحقیقات علمی جدید در مورد خواص درمانی جو:

جو از روزگاران کهن متداوم به عنوان بسته ای از ترکیبات دارویی مفید برای بیماران قلبی و یبوست و دیگر اختلالات هاضمه و احتمالاً سرطان شناخته انجام گرفته هست.

▪ جو به عنوان دارویی برای عروق قلبی:

جو ، به نظر می رسد که از تعداد طریق در کاهش کلسترول مؤثر هست. یکی این هست که شبیه داروهای شیمیایی ضد کلسترول بازار، در مکانیسم ساخت کلسترول در کبد دخالت کـــرده و کلسترول را کاهش می دهد. محققان وزارت کشاورزی آمریکا در مرکز تحقیقات مادیسن سه ترکیب جداگانه در جو کشف کـــرده اند که قابلیت کبد در ساختن کلسترول نوع LDL را مهار می کند.( LDL جزوی از کلسترول هست که مضر بوده و به رگ های خونی آسیب می رساند و منجر به حمله های قلبی می شود.)

در آزمایشی خوراندن جو به خوک موجب انجام گرفته که کلسترول خون خوک تا ۱۸ در صد پایین بیاید و بدین ترتیب ، جو در کاهش کلسترول خون انسان نیز مؤثر هست. تحقیقات دکتر روزماری نیومن هستاد دانشگاه موتانا که بر روی عده ای از آقاان داوطلب انجام انجام گرفت، نشان داد که خوردن جو به صورت نان ، دانه پخت و کیک کلسترول خون آنها را به میزان محسوسی پایین آورده هست.

این گروه پس از۶ هفته هر روز سه بار با غذای خود از خوراکی های جو هستفاده کـــرده اند و پس از ۶ هفته کلسترول خون آنها ۱۵ در صد کاهش یافته هست.آزمایشها نشان می دهد هر چقدر کلسترول خون افزایش باانجام گرفت، تأثیر رژیم جو در کاهش آن افزایش هست.

در آزمایش فوق گروه دیگری که طی همان مدت ۶ هفته از آرد گندم یا سبوس گندم به جای جو هستفاده کـــرده بودند، هیچ کاهشی را در کلسترول خون نشان ندادند.

به نظر دکتر نیومن خاصیت کاهش کلسترول در خون ، حداقل قسمتی مدیون وجود مواد بتاگلوکان محلول در آن هست. (مواد بتوگلوکان الیاف صمغی هستند که به خصوص در جو و یولاف(جو دو سر) به صورت قابل حل در آب حل می شود. این مواد نه فقط در پوسته نازک خارجی بلکه در داخل مغز دانه جو نیز وجود دارد.)

دکتر نیومن در حال حاضر با همکاری گروهی از دانشمندان سوئدی دست اندر کار اجرای تحقیقاتی هستند که معلوم کند کدام واریته جو از این نظر بهترین هستند یعنی کلسترول خون را افزایش کاهش می دهند.

آزمایش هایی که در دانشکده پزشکی دانشگاه ویسکانسن انجام گرفته نیز نشان می دهد که کپسول های حاوی روغن جو که محتوی عواملی برای کاهش قابلیت کلسترول سازی کبد هستند، به اشخاصی که پس از انفارکتوس عمل جراحی قلب کـــرده اند داده انجام گرفته، موجب کاهش کلسترول خون آنها در حدود۱۸ـ ۹ در صد انجام گرفته هست.

▪ جو به عنوان ضد سرطان:

دکتر چارلز اسون ، دانشمند و کارشناس تغذیه در دانشگاه ویسکانسن، معتقد هست که در دانه های گیاهان،مواد شیمیایی ضد سزطان وجود دارد و دکتر ترول ، یکی از صاحب نظران در رشته علوم تغذیه، نیز این نظریه را تدیید می کند. دکتر ترول می گوید مواد شیمیایی معروف به مهار کننده های پروتئاز که در دانه های گیاهی از جمله در جو وجود دارند، عوامل موجب سرطان را در بستر روده ها سرکوب می کنند و به این دلیل جو در ردیف مواد ضد سزطان قرار دارد.

▪ جو برای رفع یبوست:

گروهی از دانشمندان معتقدند جو برای یبوست زیاد مفید هست. در آزمایشاتی که انجام دادند به این نتیجه رسیدند که هر چه افزایش آرد جو را تصفیه کنند، یعنی افزایش سبوس آن گرفته شود اثر شفابخش آن کاهش می شود. بهترین راه این هست که جو با سبوس تکمیل به صورت آرد یا بلغور جو مصرف شود.

جو سفید کـــرده که اغلب در فروشگاه ها عرضه می شود، دارای آثار شفابخش کاهشی به خصوص در رفع یبوست هست. ولی به هر حال جو پوست کنده و بدن سبوس نیز از نظر مبارزه با بیماری های قلبی تا حدودی مفید هست.

دانشمندان دانشگاه ویسکانسن توصیه می کنند برای این که از حداکثر خواص جو هستفاده شود، حتی الامکان آرد تکمیل آن تهیه و مصرف شود، یعنی سبوس آن هیچ گرفته نشود زیرا ترکیبات ضد کلسترول جو افزایش در پوسته خارجی یعنی در سبوس جو قرار دارد.

بر اساس نتایج پژوهشهای جدید، جو الیاف غذایی ذوب شونده زیادی دارد و میزان کلسترول بالای خون را زیاد کاهش می دهد. کلسترول بالا میزان خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد. پژوهشگران خوردن روزانه جو را توصیه می کنند.
منبع:aftab.ir

طرز تهیه سوپ جو سفید + خواص جوپرک

loading…

***

loading…

نوشته طرز تهیه سوپ سفید با جو و شیر + خواص جوپرک • انواع آش و سوپ • همراه تعاون پرتال اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.