ظروف یکبار مصرف یا ظروف تعداد بار مصرف؟!

احسانه طاهری؛ كارشناس ارانجام گرفت تغذیه

 

 

این روزها شاید کمی دور به نظر آید که روزگاری غذاها در ظروف چینی گل قرمز ریخته و برای آشنا یا همسایه‌ای به پیشکش برده می‌‌انجام گرفت. این روزها گاهی در حیاتیانی‌‌های حیاتی خانوادگی نیز میزبان برای رهایی از زحمت شستن ظرف‌‌های حیاتیانی یا ترس از شکستن آن‌‌ها، حیاتیانی خود را با هستفاده از انواع رنگارنگ و مدل‌‌های متنوع ظروف یکبار مصرف برگزار می‌‌کند.

غذاهای نذری در معقولت‌‌ها در ظروف یکبار مصرف ریخته می‌‌شود و در بین آقام توزیع می‌‌گردد. در مدارس و ادارات نیز غذاهای دانش آموزان یا کارکنان در ظروف یکبار مصرف سرو می‌‌گردد. تقریبا پایان انواع شیر و محصولات لبنی، نوشابه‌‌ها و نوشیدنی‌‌ها، روغن‌‌های مایع و زیادی دیگر از انواع مواد غذایی در ظروف یکبار مصرف بسته‌بندی می‌‌شوند.

اگر نیکو نگاه کنیم می‌‌بینیم که خانومدگی صنعتی یا به اصطلاح مدرن منطقهنشینی تغییرات زیادی را به گونه‌ای در خانومدگی ما ایجاد کـــرده هست که شاید گاهی ابداً متوجه آن‌‌ها نمی‌‌شویم. اگر این حجم از ظروف پلهستیکی و یکبار مصرف را به تعداد پلهستیک‌‌های دریافتی از خریدهای کوچک و بزرگ روزانه خود اضافه کنیم می‌بینیم که با چه حجم وسیعی از ضایعات پلهستیکی مواجه خواهیم انجام گرفت.

بنابراین این سوال مطرح می‌‌شود که آیا هستفاده از ظروف یکبار مصرف توصیه می‌‌شود؟ و دیگر این که آیا بر خلاف نام این ظروف می‌‌توان زیاد از یکبار از آن‌‌ها هستفاده کـــرد؟ كه سعی می‌‌كنیم در این مقاله سوال نخست را مورد بررسی قرار دهیم.

ظروف یكبار مصرف گیاهی جایگزین معقول برای ظروف پلهستیكی 

مواد پلهستیکی، حاوی ترکیبات فنول می‌‌باشند که در هنگام تماس آن‌‌ها با مواد داغ  تولید گاز دیوکسین می‌‌کنند که به انجام گرفتت سمی و سرطان زهست. از این رو اتحادیه اروپا در نظر داشته هست که تا سال ۲۰۱۵، زیاد از نیمی از ظروف یکبار مصرف پلهستیکی را با ظروف یکبار مصرف گیاهی یا ظروف کاغذی جایگزین کند.

دیوکسین به انجام گرفتت سمی هست؛ به طوری که نشان داده انجام گرفته هست که هستفاده از مواد غذایی حاوی سم دیوکسین ناشی از هستفاده از ظروف یکبار مصرف می‌‌تواند منجر به نقایص مادرزادی و سقط جنین شود. آیا تاكنون به این نكته توجه كرده اید كه هریك از انواع ظروف یكبار مصرف برای هستفاده خاصی طراحی و ساخته می‌‌شوند.

شما می‌‌توانید در هنگام خرید این ظروف به علائم اختصاری درج انجام گرفته در پشت ظروف توجه كنید. به‌طور مثال ظروف پلی اتیلنی (PE) و پروپیلنی (pp) كه به رنگ سفید می‌‌باشند و عمدتا برای بسته بندی و نگهداری محصولات لبنی، روغن و سركه به كار می‌‌روند.

برای غذاهای نذری از چه ظروفی هستفاده كنیم

 ظروف پلی هستایرنی فوم دار (EPS) و ظروف پلی هستایرنی سفید‌رنگ (HIPS) مانند ظروف فومی سفیدرنگی كه درب تا انجام گرفته دارد و اغلب غذاهای نذری در آن‌ها ریخته می‌‌شود و در رستوران‌‌ها برای بردن مازاد غذا در اختیار مشتریان قرار داده می‌‌شود برای مواد غذایی گرم و مرطوب مشكلی ایجاد نمی‌كند، ولی برای نگهداری مواد غذایی داغ نامعقول هست. بنابراین درجه حرارت غذایی كه در آن‌‌ها ریخته می‌‌شود زیاد حیاتی هست.

هرگز غذایی را كه درجه حرارت بالایی دارد را مستقیما از قابلمه یا زود‌پزی كه روی حرارت هست داخل این ظروف نریزید. علاوه بر توجه به نوع ظروف یكبار مصرف، درجه حرارت و كاربرد آنها توجه داشته باشید كه هرگز در ظروف یكبار مصرف پلیمری كه منشاء نفتی دارند مواد غذایی گرم یا پرچرب، مواد ترش و اسیدی نگهداری نكنید.

بنابراین برای ترشی انداختن ترشی و یا نگهداری ترشی، سركه و سایر مواد اسیدی به مدت طولانی از این ظروف هستفاده نكنید. دلیل كه به انجام گرفتت سرطان‌زا هستند بنابراین توصیه می‌‌شود كه  ظروف شیشه‌ای را جایگزین آن نمایید. هم‌چنین توجه داشته باشید كه در هنگام خرید با در نظر گرفتن پایان موارد فوق، ظروف یكبار مصرف را از نوع مرغوب آن خریداری كنید.

در هنگام خرید توجه داشته باشید كه در سطح داخلی ظرف رگه‌های مواد پلهستیكی وجود نداشته و سطح داخلی و خارجی ظرف یكدست و یكنواخت باانجام گرفت. به طور مثال در مورد ظروف غیر فومی نباید قسمتی از آن روشن‌تر و قسمت دیگر تیره‌تر باانجام گرفت. هم چنین رنگ ظروف باید سفید روشن باانجام گرفت.

ظروفی كه رنگ‌ها سفید تیره و یا كرم‌رنگ هست ممكن هست پلهستیك آنها نامرغوب و یا گیمافتی باانجام گرفت. هم‌چنین سعی كنید كه كمتر از ظروف پلهستیكی رنگی هستفاده نمایید. چون ضمن این‌كه به علت رنگ آن كمتر می‌‌توانید مرغوبیت پلهستیك آن را بررسی كنید خود مواد رنگی نیز می‌‌تواند با مواد غذایی واكنش نشان دهد و تولید تركیبات مضر برای سلامتی را نماید. 

موارد هستفاده از لیوان‌های یكبار مصرف شفاف

ظروف پلی هستایرنی شفاف (GPPS) مانند لیوان‌‌های یكبار مصرف شفاف تنها برای نوشیدنی‌‌های سرد معقول می‌‌باانجام گرفت و برای مواد غذایی داغ مانند چای و قهوه معقول نیستند. این درحالی هست كه اگر توجه كرده باشید در هنگام مراسم و جشن‌‌های مختلف اغلب چای یا شیر داغ در این لیوان‌‌های یكبار مصرف ریخته و در بین آقام توزیع می‌‌گردد.

در زیادی از موارد علاوه بر طعم نامعقول نوشیدنی‌‌های داغ در این نوع لیوان‌‌ها كه به علت آزاد انجام گرفتن مواد سمی به درون آن هست، این لیوان‌‌ها به علت كیفیت پایین و نامرغوب بودن و درجه حرارت بالای چای یا شیر ذوب انجام گرفته  و پاره می‌‌شوند.

 

نوشته ظروف یکبار مصرف یا ظروف تعداد بار مصرف؟! اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.