علت درد قفسه سینه – تعاون پرتال

درد قفسه سینه نخستین چیزی هست که شما ممکن هست فکر کنید ناشی از حمله قلبی می‌باانجام گرفت. به طور قطع درد قفسه سینه، مسأله قابل چشم‌ پوشی نیست. اما شما باید بدانید که علت‌های دیگری هم ممکن هست داشته باانجام گرفت. در حقیقت، افزایش از  جمعیت آمریکا، درد قفسه سینه را تجربه کـــردند در حالی که ربطی به حمله قلبی و مسائل قلبی نداشته هست. علت‌های دیگر درد قفسه سینه می‌تواند به طور مثال به خاطر ریه‌هایتان، مری، ماهیچه‌ها، دنده‌ها و عصب‌ها باانجام گرفت. بعضی از این علل می‌توانند جدی و تحدیدکننده خانومدگی باشند و بعضی دیگر نه. اگر شما نتوانستید درد قفسه سینه خود را شرح دهید، تنها راه برای تأیید علت آن، ارزیابی کـــردن شما توسط یک پزشک می‌باانجام گرفت.

شما ممکن هست درد قفسه سینه را از گردنتان تا قسمت بالایی شکم خود حس کنید. بسته به علت، درد قفسه سینه ممکن هست:

 • تند و تیز
 • مبهم و پراکنده
 • سوزشی
 • احساس بریدگی یا چاقو خوردن
 • احساس تنگی و خفگی و فشردگی

این‌جا بعضی از علت‌های رایج‌تر دردهای قفسه سینه آورده انجام گرفته هست:


علت‌های درد قفسه سینه

مشکلات قلبی

اگرچه این علت، تنها علت درد قفسه سینه نمی‌باانجام گرفت ولی رایج‌ترین علت آن هست.

بیماری انسداد شراین قلبی (CAD) یک انسداد در رگ‌های خونی قلب هست که باعث کاهش جریان خون و اکسیژن‌رسانی به عضلات خود قلب می‌شود. این می‌تواند علت دردی باانجام گرفت که به عنوان آنژین شناخته انجام گرفته هست.

آنژین یک علامت برای مشکل قلبی هست ولی به طور معمول علت آسیب دائمی به قلب نمی‌تواند باانجام گرفت. اگرچه این می‌تواند یک نشانه‌ای باانجام گرفت برای این که شما کاندید یک حمله قلبی در فردا انجام گرفته‌اید.

درد قفسه سینه ممکن هست به بازو، شانه، فک یا کمر شما منتشر شود. ممکن هست احساس خفگی یا فشار و تنگی کنید. آنژین می‌تواند با ورزش، هیجان یا ناآسودهی‌های احساسی، زیادتر و انجام گرفتیدتر شود و با هستآسوده کاهش می‌یابد.

سکته قلبی (حمله قلبی) : Myocardial infarction

کاهش در جریان خون عروق خونی قلب باعث مرگ سلول‌های قلبی می‌شود. با وجود این که شبیه آنژین صدری قفسه سینه هست ولی یک حمله قلبی معمولاً انجام گرفتیدتر هست. درد با فشار معمولاً در مرکز یا سمت چپ قفسه سینه هست و با هستآسوده کاهش نمی‌یابد.

تعریق، حالت تهوع، تنفس کوتاه، ضعف انجام گرفتید از علائم مشابه در حملات قلبی می‌باشند.

میوکاردیت ( التهاب عضله قلبی )

این بیماری علاوه بر درد قفسه سینه می تواند علائمی مانند تب، ضعف و بی حالی، افزایش ضربان قلب و مشکل انجام گرفتن تنفس را به همراه داشته باانجام گرفت. اگرچه هیچ انسدادی در عروق وجود ندارد ولی میوکاردیت میتواند علائم حمله قلبی را تقلید کند.

پریکاردیت ( التهاب پرده قلبی )

این نوعی التهاب یا عفونت پرده اطراف قلب می‌باانجام گرفت. این عارضه می‌تواند دردی شبیه درد آنژین بدهد. اما اغلب دردهای تیز ، انجام گرفتید و پایدار در طول قسمت بالای گردن و عضلات شانه دارد. گاهی اوقات درد حین تنفس شما، بلعیدن غذا، دراز کشیدن به پشت بدتر و انجام گرفتیدتر می‌شود.

بزرگ انجام گرفتن زیادی عضله قلبی

این نوعی بیماری ژنتیکی هست که موجب ضخیم انجام گرفتن و بزرگ انجام گرفتن و رانجام گرفت غیرنرمال عضله قلبی می‌شود. گاهی منجر به اختلال در پمپاژ خون به خارج قلب می‌شود. درد قفسه سینه و تنفس کوتاه اغلب اوقات حین ورزش اتفاق می‌افتد. گاهی اوقات اگر عضله قلبی خیلی ضخیم شود منجر به نارسایی قلبی می‌شود. این مشکل موجب دشوار‌تر انجام گرفتن کار پمپاژ قلب می‌شود. در طول این درد قفسه سینه، این نوع بزرگ انجام گرفتن زیاد از حد عضله قلبی می‌تواند منجر به احساس سرگیجه، منگی و گیجی، احساس ضعف و غش کـــردن و نشانه‌های دیگر می‌شود.

افتادگی دریچه میترال

افتادگی (روی هم خوابیدن) دریچه میترال به حالتی نقل کرد می‌شود که یک دریچه قلبی به طور کالم و معقول نتواند بسته شود. نشانه‌‌های گوناگونی با افتادگی دریچه میترال همراه هستند از جمله درد قفسه سینه، تند زدن نبض (تپش قلبی بالا) و گیجی. اگرچه ممکن هست این بیماری علائمی نداشته باانجام گرفت مخصوصاً در مواقعی که این افتادگی دریچه به صورت خفیف باانجام گرفت.

دایسکشن عروق کرونری

فاکتورهای گوناگونی می‌تواند منجر به این بیماری نادر ولی کشنده شوند؛ که به خاطر یک پارگی در که طول عروق قلبی اتفاق می‌افتد، ایجاد می‌شود که منجر به یک درد انجام گرفتید به همراه یک احساس پارگی و شکافندگی بالارونده (goes of) در طول گردن، کمر یا ناحیه شکمی شود.

علت‌های دیگر درد قفسه سینه

مشکلات ریوی

مشکلات و بیماری‌های ریوی می‌توانند علت انواع گوناگون درد قفسه سینه شوند. این موارد از علل رایج و معمول در قفسه سینه در رابطه با ریه هستند.

پلوریت یا پلورزی

به نام آماس یا التهاب پرده جنب هم شناخته می‌شود. این بیماری یک التهاب (آماس) یا رنجش و سوزش در آستر ریه‌ها و قفسه سینه هست. شما احتمالاً یک درد تیز حین تنفستان یا حین عطسه یا سرفه حس می‌کنید. علت معمول یا رایج ذات‌الریه، باکتری یا عفونت‌های ویروسی یا انسداد رگ‌های خونی ریوی و روی هم افتادگی ریه در اثر نفوذ هوا به لایه جنب (پنوموتوراکس) می‌باانجام گرفت. علت‌هایی که کاهش رایج هستند شامل رماتیسم مفصلی، لوپوس (سل جلدی) و سرطان هست.

آبسه های ریوی یا ذات‌الریه

این نوع از عفونت‌های ریوی می‌توانند منجر به دردهای پلوریتیک یا انواع دیگر دردهای قفسه سینه شوند مثل درد عمیق قفسه سینه. آبسه ریوی یا سینه پهلو به صورت ناگهانی اتفاق می‌افتد و ایجاد تب و لرز، سرفه و دفع خلط از طریق راه‌های هوایی تنفسی شود.

انسداد عروق ریوی

هنگامی که یک لخته خونی حین عبور از رگ خونی در ریه‌ها هستقرار می‌یابد، می‌تواند سبب ایجاد بیماری پلوریت یا التهاب حاد ریه، تنفس دشوار و ضربان قلب تند شود. همچنین ممکن هست سبب تب و شوک شود. انسداد عروق ریوی اغلب به خاطر لختگی که در سیاهرگ های عمقی ایجاد می‌شود یا به خاطر یک آمبولی که پس از جراحی ایجاد انجام گرفته یا از عوارض یک سرطان محتمل می‌شود.

پنوموتوراکس

اغلب به دلیل یک جآسوده که به قفسه سینه وارد می‌شود، اتفاق می‌افتد. پنوموتوراکس زمانی که قسمتی از ریه روی خود می‌خوابد ایجاد می‌شود که علت آن به خاطر وارد انجام گرفتن هوا به قفسه سینه هست. درد آن به هنگام تنفس انجام گرفتیدتر و بدتر می‌شود.

افزایش فشار خون ریوی

با یک دردی مشابه آنژین صدری قفسه سینه همراه هست. این فشار بالای غیرطبیعی خون در رگ‌های ریه باعث مشکل انجام گرفتن عملکـــرد قسمت رهست قلب می‌شود.

آسم

سبب ایجاد تنفس کوتاه، تنفس با صدای خس‌خس، سرفه و گاهی درد قفسه سینه می‌شود. آسم یک بیماری التهابی راه‌های تنفسی هست.

مشکلات گوارشی

مشکلات گوارشی هم می‌توانند درد قفسه سینه ایجاد کنند که شامل موارد زیر می‌شوند:

بیماری ریفلاکس (بازگشت) معده‌ای روده‌ای (GERD)

این بیماری همچنین به نام بازگشت اسید شناخته می‌شود. GERD زمانی که محتوی معده به مری بازمی‌گردند اتفاق می‌افتد. این اتفاق ممکن هست موجب احساس ترشی در دهان و احساس سوزش در قفسه سینه یا در مری (که به اسم سوزش قلبی شناخته می‌شود) شود. فاکتورهایی که موجب بازگشت اسید می‌شود شامل چاقی مفرط، هستعمال دخانیات، حاملگی و غذاهای چرب یا ادویه‌دار می‌شود. ناحیه درد قلبی و سوزش قلبی‌ای که علت آن بازگشت اسید هست تقریباً مشابه هست زیرا جای قلب و مری نزدیک هم هست و از یک شبکه عصبی، عصب می‌گیرند.

بیماری‌های اسپاسمی مری

انقباض ناهماهنگ ماهیچه (اسپاسم) و فشار انقباضی زیاد (مری فندق‌ شکن) مشکلاتی هستند که در مری پدید می‌آیند و علت درد قفسه سینه را سبب می‌شوند.

ازدیاد حساسیت در مری

این حالت تایمی اتفاق می‌افتد که مری خیلی دردناک می‌شود در زمانی که کوچک‌ترین تغییری در فشار رخ می‌دهد یا زمانی که در معرض اسید قرار می‌گیرد.  هنوز علت این ازدیاد حساسیت شناخته انجام گرفته نیست.

پارگی یا سوراخ انجام گرفتن مری

به طور ناگهانی، درد قفسه سینه انجام گرفتید به همراه هستفراغ یا یک حالتی که مری را درگیر کند، از علائم سوراخ انجام گرفتن مری می‌باانجام گرفت.

زخم معده

یک درد و ناآسودهی راجعه هست که ممکن هست در نتیجه‌ی زخم‌های دردناک در ناحیه آستر معده یا در قسمت ابتدایی روده هستند، ایجاد شود. اغلب در کسانی که هستعمال دخانیات دارند یا نوشیدنی الکلی یا داروهای مسکن از قبیل آسپرین NSAID مصرف می‌کنند دیده می‌شود. که این درد زمانی که شما داروهای ضد اسید معده مصرف می‌کنید بهتر می‌شود.

فتق هیاتال

یک مشکل و بیماری رایج هست که زمانی که قسمت بالایی معده به قسمت پایینی قفسه سینه بعد از غذا خوردن فشار می‌آورد، اتفاق می‌افتد. این بیماری اغلب سبب ایجاد علائم رفلکس که شامل سوزش قلبی یا درد قفسه سینه هست، می‌شود. این درد زمانی که شما می‌خوابید و یا دراز می‌کشید، بدتر می‌شود.

التهاب پانکراس:

شما ممکن هست التهاب پانکراس داشته باشید زمانی که شما درد در ناحیه پایینی قفسه سینه حس کنید و این درد هنگامی که شما به پشت می‌خوابید افزایش می‌شود و زماین که به جلو خم می‌شوید، درد کاهش می‌یابد.

 مشکلات کیسه صفرا

آیا شما بعد از خوردن یک وعده غذایی خیلی چرب، احساس پُری یا درد پایینی و رهست قفسه سینه یا در قسمت بالایی و رهست شکم خود می‌کنید؟

اگر این چنین هست، علت درد قفسه سینه شما ممکن هست به خاطر مشکلات صفراوی شما باانجام گرفت.

مشکلات هستخوانی- ماهیچه‌ای- عصبی

گاهی اوقات درد قفسه سینه می‌تواند در نتیجه فشار مفرط یا یک آسیب به ناحیه قفسه سینه در اثر افتادن یا تصادف باانجام گرفت. دیگر علت‌های قفسه سینه می‌تواند شامل موارد زیر باانجام گرفت:

مشکلات دنده‌ای

درد حاصل از شکستن دنده در زمان تنفس عمیق یا سرفه کـــردن، بدتر می‌شود. این درد اغلب به یک ناحیه محدود می‌شود و ممکن هست زمانی که شما آن را فشار می‌دهید، درد احساس شود. در قسمت مفصل دنده به جناغ نیز ممکن هست التهاب (ورم) دیده شود.

کشش ماهیچه‌ای

یک سرفه خیلی انجام گرفتید می‌تواند سبب اسیب یا التهاب ماهیچه‌های بین دنده‌ای و تاندون‌های بین دنده‌ای شود که این خود عامل ایجاد درد قفسه سینه هست. این درد پایدار هست و هنگام فعالیت انجام گرفتیدتر می‌شود.

بیماری زونا

این بیماری که به علت ویروس آبله مرغان ایجاد می‌شود، می‌تواند یک درد محکم و تیز خیلی سریع قبل از ظهور ضایعات پوستی ایجاد کند. این ضایعات تعدادین روز بعد ظاهر می‌شوند.

دیگر عوامل بالقوه‌ای که می‌توانند درد قفسه سینه ایجاد کنند:

دیگر عوامل بالقوه‌ای که می‌توانند درد قفسه سینه ایجاد کنند، اضطراب و حملات روانی هست. بعضی نشانه‌ها و علائم دیگر هم می‌توانند با آن همراه باشند که شامل: احساس گیجی، احساس تنگی نفس، تپش قلب، احساس سوزش یا خارش و لرزیدن هست.

 


چه زمانی برای درد قفسه سینه نزد پزشک برویم؟

زمانی که شما در شک و تردید هستید، با پزشک خودتان راجع به هر نوع درد قفسه سینه که دارید تماس بگیرید؛ به خصوص زمانی که خیلی ناگهانی دچار درد انجام گرفتید یا زمانی که درد شما با داروهای ضد التهاب تسکین پیدا نکـــرد یا زمانی که درد شما با هر روش خوددرمانی از قبیل تغییر رژیم غذایی تغییر پیدا نکـــرد؛

اگر شما در حین درد قفسه سینه هر کدام از علائم زیر را داشتید، حتماً با اورزانس تماس بگیرید.

 • احساس فشار ناگهانی، احساس فشردگی قفسه سینه، خفگی یا احساس فشردگی و له‌انجام گرفتگی زیر جناغ
 • درد قفسه سینه‌ای که به ناحیه فک، دست چپ یا کمر منتشر شود.
 • درد انجام گرفتید و سریع و ناگهانی قفسه سینه به همراه تنگی نفس، به خصوص بعد از زمان زیادی بدون فعالیت.
 • حالت تهوع، گیجی، ضربان قلب انجام گرفتید یا تنفس سریع و تند، عرق کـــردن مفرط، رنگ خاکستری (رنگ پریدگی).
 • فشار خون خیلی پایین یا ضربان قلب خیلی کم

اگر حین درد قفسه سینه هر یک از علائم زیر را داشتید با پزشک خود تماس بگیرید:

 • تب و لرز، سرفه به همراه خلط زرد یا سبز
 • مشکلات تعریقی
 • درد قفسه سینه خیلی انجام گرفتید که از بین نرود.

ترجمه انجام گرفته از وبسایت: www.webmd.com

نوشته علت درد قفسه سینه – تعاون پرتال اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.