فواید نوشیدن قهوه از دیدگاه علمی

قهوه

یکی از نوشیدنی های محبوب و پرمصرف در دنیا، قهوه می باانجام گرفت. کافئین موجود در این نوشیدنی باعث افزایش انرژی بدن و سرحالی می شود. نوشیدن قهوه دارای فواید درمانی زیادی هست که در این مقاله از دکتر سلام به فواید نوشیدن قهوه از دیدگاه علمی پرداخته ایم. توصیه می کنیم که این مقاله را از دست ندهید و حتما آن را مطالعه کنید. با ما همراه شوید.

افزایش افراد کافئین را از طریق مصرف قهوه دریافت می‌کنند اما آقام اغلب این دغدغه را دارند که باید مصرف آن را کاهش داده یا به طور تکمیل قطع کنند. از سوی دیگر برخی نیز در مصرف روزانه آن افراط می‌کنند که موجب بی‌خوابی، افزایش ضربان قلب و بی‌قراری می‌شود.

به نوشته سایت تخصصی ساینس الرت، با این حال زیادی از تحقیقات انجام گرفته در مورد مصرف قهوه نشان می‌دهد قهوه برای بدن ضرر ندارد و حتی با خواص تکمیلا مطلوبی برای سلامتی همراه هست.

اگرچه در افزایش موارد نمی‌توانیم بگوییم که قهوه واقعا فوائدی برای سلامتی دارد اما از سوی دیگر از زیادی مطالعات و آزمایشات چنین برمی‌آید که مصرف کنندگان قهوه کاهش احتمال دارد دچار انواع خاصی از بیماری‌ها شوند:

۱- سلامت کبد:

بررسی مجدد نتایج ۹ مطالعه نشان داد نوشیدن میزان افزایشی از قهوه با کاهش خطر ابتلا به سیروز کبدی مرتبط هست. در این بررسی آمده هست نوشیدن یک فنجان قهوه در طول روز خطر ابتلا به سیروز را تا ۲۲ درصد کاهش می‌دهد که با افزایش مصرف قهوه در روز این تاثیرگذاری افزایش می‌شود.

۲- بیماری قلبی:

بررسی مجدد نتایج زیاد از ۲۰۰ مطالعه حاکی از آن هست افرادی که در طول روز سه یا چهار فنجان قهوه مصرف می‌کنند ۱۹ درصد کاهش احتمال دارد بر اثر بیماری‌های قلبی – عروقی فوت کنند.

۳- دیابت نوع دو:

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد مصرف هر فنجان قهوه اضافه در روز با کاهش ۷ درصدی خطر ابتلا به دیابت نوع دو همراه هست.

قهوه

۴- سرطان:

کارشناسان در یک بررسی دریافتند نوشیدن قهوه حداقل به میزان سه فنجان در روز ۱۸ درصد احتمال ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد.

۵- بیماری آلزایمر و زوال عقلی:

بررسی انجام گرفته در مورد تاثیر مصرف قهوه و سلامت مغز نشان می‌دهد مصرف مرتب قهوه با کاهش ۱۶ درصدی خطر ابتلا به آلزایمر و زوال عقلی مرتبط هست.

۶- افسردگی:

آزمایش‌ها روی زیاد از ۵۰ هزار خانوم نشان داد نوشیدن حداقل یک فنجان قهوه در هفته خطر ابتلا به افسردگی را ۱۵ درصد کاهش می‌دهد. همچنین در بررسی دیگر که روی ۱۰۰ هزار خانوم و آقا انجام گرفت مشخص انجام گرفت مصرف کنندگان قهوه ۴۵ درصد کاهش احتمال دارد دست به خودکشی بخانومند.

۷- کاهش مرگ و میر زودهنگام:

محققان در مطالعه روی زیاد از ۵۰۰ هزار نفر از آقام اروپا دریافتند در مدت ۱۶ سال آقاانی که در طول روز سه یا چهار فنجان قهوه مصرف می‌کنند ۱۲ درصد کاهش احتمال دارد دچار مرگ زودهنگام شوند و این رقم در خانومان ۷ درصد هست.

منبع: ایسنا

نوشته فواید نوشیدن قهوه از دیدگاه علمی اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.