مبتلا انجام گرفتن به لوپوس در بارداری چه عواقبی دارد؟

لوپوس

لوپوس یک نوع اختلال در سیستم ایمنی بدن هست که باعث می شود سلول های بدن به اشتباه دشمن شناخته شوند و توسط سیستم ایمنی بدن تخریب شوند. در این مقاله از دکتر سلام عوارض ابتلا به لوپوس در دوران بارداری را گردآوری کـــرده ایم. توصیه می کنیم که حتما این مقاله را مطالعه کنید و از دست ندهید. با ما همراه شوید.

دکتر صفیه عشوری مقدم درباره بیماری لوپوس و تاثیر آن بر خانومان باردار با بیان اینکه نسبت شیوع این بیماری در خانومان و آقاان ۹ به ۱ هست و شروع آن افزایش در سنین باروری هست، اظهار کـــرد: در این بیماری زیادی از اعضای بدن از جمله کلیه‌ها، سلول‌های خونی، سلول‌های عصبی، سلول‌های پوستی و… درگیر می‌شوند و حتی ممکن هست تخریب انجام گرفته و عملکـــردشان دچار مشکل شود.

وی با بیان اینکه مبتلایان به لوپوس ممکن هست دچار نارسایی در کلیه، اختلالات عصبی، تشنج و اختلالات خونی شوند، ادامه داد: برای داشتن یک بارداری سالم ضروری هست مادر سالم بوده و اعضای بدن وی از جمله کلیه‌ها که زیاد حائز اهمیت هستند به درستی کارکنند.

این متخصص خانومان خاطرنشان کـــرد: افراد مبتلا به لوپوس علاوه بر داشتن مشکلات پیش‌تر نقل کرد انجام گرفته ممکن هست بیماری‌هایی مانند فشار خون را تجربه کنند. از سوی دیگر باید گفت معمولا یک سوم خانومان باردار مبتلا به لوپوس طی دوره بارداری بیماری‌شان تخفیف یافته یا متوقف می‌شود، یک‌سوم دیگر بیماری‌شان تانجام گرفتید می‌شود و یک‌سوم نیز بیماری‌شان تغییر نمی‌کند.

لوپوس

وی با تاکید براینکه به طور معمول برخی از مبتلایان به این بیماری ممکن هست مقداری از پروتئین بدن خود را از طریق ادرار دفع کنند،‌ تصریح کـــرد: مقدار دفع این ماده در خانومان باردار مبتلا به لوپوسی که در حالت بارداری بیماری‌شان تانجام گرفتید یافته هست، افزایش می‌شود.

عشوری مقدم با بیان اینکه موارد زیادی از سقط جنین نیز در میان این گروه از خانومان مشاهده انجام گرفته هست،‌ عنوان کـــرد: این خانومان ممکن هست مسمومیت دوران بارداری را که همان افزایش فشار خون در این دوران هست، تجربه کنند به این صورت که در افراد عادی این نوع مسمومیت معمولا در هفته ۳۴ یا ۳۵ بارداری مشاهده می‌شود اما در مبتلایان به لوپوس این اتفاق زودتر رخ داده و ممکن هست در هفته ۲۶ یا ۲۷ بارداری مسمومیت بارداری مشاهده شود.

این متخصص خانومان با بیان اینکه در خانومان باردار مبتلا به لوپوس ممکن هست اختلال رانجام گرفت جنین مشاهده انجام گرفته یا نوزاد بعد از تولد دارای وخانوم کم باانجام گرفت، تصریح کـــرد: خطرات مربوط به زایمان، نارس بودن جنین، وخانوم کم جنین و نیاز افزایش به ان‌آی‌سی‌یو( بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان) در این گروه افزایش دیده می‌شود.

وی خاطرنشان کـــرد: برای درمان بیماران مبتلا به لوپوس که باردار می‌شوند نیاز به همکاری زیاد دقیق میان متخصص روماتولوژی، متخصص خانومان و فوق تخصص پریناتولوژی هست،‌ همچنین این خانومان باید در دوران بارداری مصرف داروهایشان را تحت نظر پزشک ادامه دهند زیرا قطع خودسرانه دارو ممکن هست باعث شعله‌ور انجام گرفتن بیماری شود.

منبع: شفا آنلاین

نوشته مبتلا انجام گرفتن به لوپوس در بارداری چه عواقبی دارد؟ اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.