مزايای فراوان چای سبز

تحريريه دنيای خانومان

 

 

مصرف چای سبز در تعداد انگشت شماری از خانواده‌ها رایج هست اما این اطمینان وجود دارد كه افراد با آگاهی از فواید این چای افزایش به سمت مصرف این نوشیدنی باارزش جذب ‌شوند. اخیرا از فواید زیاد چای سبز صحبتهای زیادی می‌شود و حتی چای را بهترین نوشیدنی پس از آب می‌دانند. هم چای سیاه و هم چای سبز دارای رنگدانه‌هایی هستند كه اثر كاهش ابتلا به سرطانهای مختلف در آنها دیده انجام گرفته هست.

زمانی كه چای با غلظتی معقول دم بكانجام گرفت، تنها محتوی نیمی‌از كافئین یك فنجان قهوه هست. با این حال چای بدون كافئین هم وجود دارد. آقام چین از دیرباز چای سبز را به عنوان یك نوشیدنی دارویی مصرف كرده و می‌كنند و به دلیل اهمیت ویژه این گیاه، اصول خاصی نیز برای تهیه آن دارند. به تازگی علاوه بر آقام چین، چای سبز در زیادی از كشورهای جهان طرفداران فراوانی یافته هست. دلیل اصلی این هستقبال، آشنایی آقام دیگر كشورها با خواص درمانی این نوع نوشیدنی هست. هرتعداد در مواردی توصیه و پیشنهاد آقام به یكدیگر عامل اصلی مصرف برخی مواد غذایی یا نوشیدنیها هست اما در مورد چای سبز علاوه بر توصیه دهان به دهان، پژوهشگران نیز خواص دارویی آن را تایید كرده اند.

نوشیدن روزانه سه تا چهار فنجان چای سبز مانع از ابتلا به زیادی از بیماری‌ها می‌شود. پژوهشگران ۲۵ مورد را به عنوان دلایل اصلی مصرف چای سبز می‌دانند. گیاه چای در آب و هوای گرم رانجام گرفت می‌كند. برای تولید چای معمولا برگهای كوچكتر و جوانتر انتخاب می‌شوند.

در مجموع سه نوع چای وجود دارد: چای سیاه، چای سبز و چای نخستانگ (نوعی چای چینی). مزیت چای سبز بر چایهای دیگر این هست كه كمتر تحت تاثیر فرآیند قرار گرفته و تركیبات موجود در آن پایدار باقی مانده هست. چای سبز به عنوان یك تركیب ضدسرطان و آنتی اكسیدان شناخته انجام گرفته هست. تحقیقات نشان می‌دهد كه نوشیدن مرتب چای سبز می‌تواند در پیشگیری و درمان بیماریهای لاعلاجی مثل سرطان زیاد موثر باانجام گرفت. زیادی از خواص چای سبز مربوط به ماده ای به نام كاتچین هست كه فعالیت آنتی اكسیدانی آن زیاد بالا بوده و نسبت به آنتی اكسیدان‌های معروفی چون ویتامینهای C و E زیاد قویتر عمل می‌كند.

نوشیدن چای سبز می‌تواند احتمال ابتلا به بیماری‌های مختلف را كاهش دهد؛ از بیماری‌های ساده باكتریایی گرفته تا بیماری‌های مزمنی چون بیماری‌های قلبی، سكته، سرطان، مشكلات دهانی دندانی، و هستئوپرز. گیاه چای گل بزرگی هست كه دارای برگهای متداوم سبز هست و همانطور كه اشاره انجام گرفت، چای سبز بومی‌كشور چین هست و در آن كشور زیاد از پنج هزار سال مورد مصرف بوده هست. امروزه چای در پایانی‌نقاط آسیا و بخشهایی از خاورمیانه و آفریقا نیز كشت می‌شود.  

نحوه هستفاده

برای هر نفر یك قاشق مرباخوری چای سبز را در قوری ریخته و به ازای هر یك قاشق، یك لیوان آب داغ با دمای ۸۰ تا ۸۵ درجه به آن اضافه كرده و درب قوری را به مدت هفت تا هشت دقیقه بگذارید سپس آن را بنوشید. یادآوری این نكته ضروری هست كه چای سبز مانند چای سیاه لزومی‌به دم كردن ندارد. چای سیاه و چای سبز هر دو از گیاه واحدی به دست می‌آیند. تفاوت در این هست كه برای تهیه چای سبز برگها را بخار داده، گرد (پودر) می‌كنند و سپس آنرا خشك می‌كنند ولی برای تهیه چای سیاه ابتدا برگها خشك و سپس تخمیر می‌شوند و در برخی اوقات مواد و رنگهای شیمیایی به آن اضافه انجام گرفته و در انتها برشته می‌شود، یعنی فرآیند افزایشی روی چای صورت می‌گیرد. 

میزان مصرف روزانه: 

چای سبز به عنوان جایگزینی معقول برای چای سیاه و قهوه توصیه می‌شود. نوشیدن روزانه سه لیوان چای سبز (حاوی سه گرم مواد حل انجام گرفتنی) یا روزانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم عصاره هستاندارد چای سبز (عصاره‌ها باید حاوی ۸۰ درصد پلی فنلها و ۵۵ درصد اپی گالوكزچین) مفید هست. انواع فرآورده‌های كپسولی و مایع چای سبز نیز قابل دسترسی اند. 

 

نوشته مزايای فراوان چای سبز اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.