مصرف میوه های شیرین برای افراد دیابتی ممنوع

قند میوه ها علائم دیابت دیابت تشخیص دیابت انواع دیابت

سلامتی و مراقبت از سلامتی در افرادی که دیابت دارند باید زیاد از دیگران مورد توجه قرار گیرد به همین دلیل رعایت رژیم غذایی و مصرف میوه هایی که دارای قند بالایی هستند برای افراد دیابتی توصیه نمی شود و باید برای مصرف آن با پزشک خود مشورت نمایند.

افراد دیابتی ضمن اینکه باید از خوردن زیاد میوه های شرین خودداری کنند نمیتوانند بطور مطلق مصرف این میوه ها را حذف کنند. از همین رو بهتر هست از میوه هایی مثل سیب، خیار، انگور قرمز هستفاده کنند.

به نقل گروه علم و فناوری رویدادگزاری ایمنا، تغذیه دیابتی ها با افراد دیگر به طبع تفاوت هایی دارد که برخلاف انچه زیادی فکر می کنند تنها نخوردن قند و شیرینی اصل حیاتی این رژیم غذایی نیست.

بیماران دیابتی باید غذاهای اصلی و میان وعده ها را در ساعات معینی مصرف کنند و تعداد میزان مصرفی غذایی خود را زیر نظر پزشک افزایش دهد. همچنین افراد یابتی باید ازمواد خ.راکی که دارای مواد نگهدارنده هست خودداری کنند.

امروز گفتگویی درباره تغذیه در بیمارن دیابتی با ” دکتر محمد حسن انتظاری متخصص تغذیه ” انجام داده ایم که مشروح آن را در ادامه می خوانید:

 

آیا قند در بدن لازم هست؟

کمبود و مازاد قند مشکل آفرین هست و مازاد قند تبدیل به دیابت یاد می شود اماقند برای کار کـــرد مغز ضروری هست.

 

نشانه های دیابت چیست؟

نوشیدن زیاد ازحد آب و گرسنگی و یا ادرار زیاد از نشانه های دیابت در افراد هست که افراد با دیدن این نشانه به طور حتم باید تست آزمایش قند خون دهد.

 

دقیق ترین راه تشخیصی دیابت چیست؟

آزمایش خون یکی از دقیق ترین آزمایش های هست که افراد می توانند تشخیص دهند به دیابت مبتلا انجام گرفته اند یا نه.

 

تعداد نوع دیابت وجود دارد؟

دیابت تقسیم بندی های زیادی دارد ولی شایع ترین آن دیابت تیپ یک و تیپ ۲ هست .

دیابت تیپ یک یا وابسته به انسولین که در سن زیر ۳۰ سال برای افراد رخ می دهد و عوارض تیپ یک درافراد ناگهانی و انجام گرفتید هست و دیابت تیپ ۲ که ۹۰ الی ۸۵ درصد از افراد به دیابت نوع ۲ مبتلا می شود و افراد ۳۰ سال به بالا به آن مبتلا و عوارض کاهشی نسبت به دیابت تیپ یک دارد.

همچنین دیابت بارداری از دیگر نوع دیابت ها هست که ممکن هست برخی از بانوان قندشان در دوران بارداری از حد نرمال بالاتر رود که منجر به دیابت می شود.

 

علت شایع انجام گرفتن دیابت چیست؟

خانومدگی صنعتی کم تحرک کـــرده از همین رو منجر ه کم تحرکی افراد انجام گرفته هست و کم تحرکی نیز بیمارهای مختلفی را به دنبال خود می آورد که به یکی از این بیماری ها می توان به دیابت اشاره کـــرد.

همچنین چاقی از دیگر عامل به پدید آمدن دیابت ، فشار خون هست نیمی از افرادی که در بزرگسالی به دیابت مبتلا می شوند به دلیل این هست که در دوران کودکی تغذیه معقولی نداشته اند از همین رو خانواده ها باید به تغذیه کودکان توجه کنند و آنان را از خوردن پفک و چیپس منع کنند.

همچنین غذاهای کمکی زودتر از زمان مقرربه کودک خوداری شود دلیل که این حیاتی می توانند زمینه ساز دیابت در بزرگسالی شود.

 

قند میوه ها علائم دیابت دیابت تشخیص دیابت انواع دیابت

 

 

آیا ژنتیک در مبتلا انجام گرفتن به دیابت نقش دارد؟

ژنتیک در بیماری ها نقش دارد اما عوامل محیطی هم در ژنتیک نقش موثری دارد از همین رو ژنتیک مقصر ایجاد بیماری مانند دیابت در افراد نیست و افراد باید برای جلوگیری از این بیماری پیشگیری های لازم را انجام دهند.

افراد برای جلو گیری از مبتلا انجام گرفتن به این بیماری باید چه اقداماتی را انجام دهند؟

افراد برای پیشگیری از مبتلا انجام گرفتن به این بیماری باید از کم تحرکی دوری و از مصرف غذاهای چرب ، مضر و روغن های جامد گیاهای خودداری کنند.

همچنین والدین به غذاهای کودکان خود توجه کنند دلیل که اگر به آنان مواد خوراکی که نامعقول بدهند ممکن هست زمینه دیابت را در بزرگسالی برای آنان فراهم کنند.

 

چه میوه های برای مصرف افراد برای پیشگیری افراد از دیابت معقول هست ؟

میوه های فصل و میوه های که دارای رنگ غلیظی هستند برای پیشگری و برای بیماران دیابتی مفید هست به طور مثال انگور قرمز و یا اناز قرمز بهتر از سفید رنگ آن هست .

میوه های فصل برای افرادی که چاق نیستند و دیابت ندارند می توانند تعدادین مرتبه از میوه ها هستفاده کنند.

همچنین افراد باید میوه های که قد و قواره متوسط دارند هستفاده کنند دلیل که ممکن هست میوه های که بلند و درشت هیکل هستند کشاورز به آن کود افزایشی داده باانجام گرفت.

 

افراد دیابتی باید چه میوه های مصرف کنند؟

افرادی که دیابت دارند نباید از میل کـــردن میوه های شیرین پرهیز کنند دلیل که بدن آنان نیز به این مواد غذایی احتیاج دارد وآنان نیز بایددر رژیم غذایی خو د باید روزی ۳ الی ۵ بار میوه مصرف کنند.

افراد دیابتی میوه های مثل سیب، خیار، انگور قرمز مصرف کنند دلیل که این میوه ها قند خیلی ناچیزی دارند همچنین افراد باید پوست و هسته انگور قرمزرا میل کنند وآن را دور نریخانومد.

منبع/ایمنا

نوشته مصرف میوه های شیرین برای افراد دیابتی ممنوع اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.