معلولان از هستفاده صندلی چرخدار بی نیاز خواهند انجام گرفت!

ویلچر معلولیت ساخت اعضای مصنوعی درمان معلولیت

ریشه کن کـــردن معلولیت کاری زیاد بزرگ و انسانی هست؛ اختلالات زیادی وجود دارند که موجب معلولیت و از دست دادن توان حرکت اندام های فرد می شوند. این اختلالات در اغلب موارد لاعلاج و دائمی می باشند؛ اما دانشمندان به تازگی روشی جدید را برای درمان این افراد یافته اند. با دکتر سلام همراه باشید.

متداوم در فیلم های علمی ـ تخیلی دیده ایم که در فردا ای نزدیک این احتمال وجود دارد که بتوانیم اعضای رباتیک را با اعضای از دست داده بدن جایگزین کنیم و یا اینکه از آنها برای انجام بهتر کارهای خود کمک بگیریم.

در حال حاضر این فناوری در قالب لباس های عجیب و غریب وجود دارد که جلوی افراد سالخورده را از سقوط یا بلند کـــردن اجسام سنگین می گیرد و این تنها تعداد نمونه از کارایی های این لباس ها هست.

به هر حال یک شرکت تازه تأسیس در پاریس به تازگی یک اسکلت ساخته که طراحی آن به گونه ای هست که به افراد فلج از پا کمک می کند تا مجدد راه بروند و یا اینکه حداقل با کمک دیگران این کار را انجام دهند. این شرکت در تعداد سال اخیر در حال آزمایش این فناوری جدید بود و اخیراً اعلام کـــرد موفق به سرمایه گذاری دور دوم (Series B) انجام گرفته که نقل کرد می شود ۱۵ میلیون یورو ارزش دارد.

«نیکلاس سایمون» مدیر عامل و یکی از سه بنیانگذار Wandercraft در صحبت های خود اعلام کـــرد: «افتخار می کنیم که یک گروه سرمایه گذاری فوق العاده برای مأموریت خود به دست آورده ایم تا بتوانیم مخاطبان صندلی های چرخدار را از دیگران بی نیاز کنیم. این گروه نه تنها سرمایه های مورد نیاز را تأمین می کنند بلکه دانش و تجربه منحصر به فرد خود را در زمینه رباتیک، فناوری های پزشکی و رانجام گرفت جهانی در اختیار ما قرار می دهند. با توجه به موفقیت در آزمایش های بالینی نخستیه و بعد از گذشت ۵ سال از توسعه و پیشرفت در زمینه رباتیک و پزشکی، پایانی منابع مورد نیاز برای ورود به بازار و برداشتن موانع معلولیت را در اختیار داریم.»
این شرکت ادعا می کند طراحی و ساخت این اسکلت به پایان رسیده و در مرحله توضیح درباره مشخصات و کارایی قرار دارد و مسئولین درباره نحوه هستفاده از آن برای بیماران و نحوه کار کارکنان پزشکی با آن را توضیح خواهند داد. همچنین شرکت اعلام کـــرده قصد دارد در اواخر سال جاری یک فیلم دمو (نمایشی) از این اسکلت را به نمایش بگذارد.

 

منبع: همرسان

نوشته معلولان از هستفاده صندلی چرخدار بی نیاز خواهند انجام گرفت! اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.