مقابله با یک سرطان خطرناک آقاانه

نشانه های سرطان پروستات مقابله با سرطان پروستات علائم سرطان پروستات سرطان مثانه سرطان متهستاتیک سرطان پروستات پیشگیری از سرطان پروستات

 

آقاان بالای ۵۰ سال باید نسبت به علائم و نشانه های سرطان پروستات افزایش دقت کنند و آگاهی خود را نسبت به این عارضه خطرناک و مرگبار افزایش دهند. متاسفانه یکی از شایع ترین بیماری های آقاانه سرطان پروستات هست که با انجام آزمایش و کنترل به وسیله سونوگرافی قابل پیشگیری و درمان خواهد بود.


متخصص کلینیکال آنکولوژی گفت: اصولا پایان افرادی که تا ۵ سال از ابتلا به بیماری سرطان پروستات، بیماری‌شان تشخیص داده می‌شود می‌توانند به حیات خود ادامه دهند.

فرشید اربابی، متخصص کلینیکال آنکولوژی در خصوص نکاتی که شانس بهبود افراد مبتلا به سرطان پروستات را افزایش می‌دهد اظهار داشت: زیادی از تومورهای پروستات یا به آهستگی رانجام گرفت کـــرده و یا ابداً رانجام گرفت نمی‌کنند، در این صورت آنقدر زیان‌بار نیستند که نیازی به درمان داشته باانجام گرفت. آقاان زیادی با این نوع از تومورها سال‌ها بدون هیچ مشکلی به خانومدگی خود ادامه می‌دهند و مرگ آنها اغلب در اثر مسئله ای غیر از سرطان‌شان اتفاق می‌افتد.

وی افزود: هنگامی‌که سرطان پخش انجام گرفته‌ باانجام گرفت (سرطان متهستاتیک)، درمان آن زیاد مشکل‌تر می‌شود. درصد پایینی از سرطان‌های پروستات می‌توانند به سرعت به نقاط دیگر بدن منتقل شوند. در این صورت، تنها ۲۸ درصد آقاان، ۵ سال پس از تشخیص بیماری‌شان قادر به ادامه حیات هستند. اما رویداد خوش این هست که معمولا پزشکان اکثر سرطان‌های پروستات را در مراحل نخستیه و پیش از گسترش آنها، متوقف می‌کنند.

اربابی در خصوص روش‌های درمان سرطان پروستات توضیح داد: آزمایش خونی به نام «PSA» یکی از روش های درمانی هست، که مربوط به پروتئینی هست که در اغلب آقاان مبتلا به سرطان پروستات بالاتر هست.

نشانه های سرطان پروستات مقابله با سرطان پروستات علائم سرطان پروستات سرطان مثانه سرطان متهستاتیک سرطان پروستات پیشگیری از سرطان پروستات

وی گفت: سطح «PSA» می‌تواند به دلایلی غیر از سرطان پروستات نیز افزایش شود، بنابراین برخی از متخصصان می‌گویند آقاانی که در معرض خطر افزایش این بیماری قرار ندارند، نبایستی مورد این آزمایش قرار گیرند.

این متخصص کلینیکال آنکولوژی در مورد اینکه آیا بیماران به انجام آزمایش دارند یا خیر گفت: بهتر هست این افراد با پزشک خود مشورت کنند. در صورتی که متوجه هر نوع مشکلی مانند اختلال در ادرار، یا وجود خون در ادرار انجام گرفتید، بهتر هست پزشک از این اختلال مطلع شود به دلیل اینکه این‌ علایم می‌تواند نشانه‌های سرطان یا مشکلات دیگری در پروستات باشند.

وی در پایان گفت: اصولا پایان افرادی که تا ۵ سال از ابتلا به بیماری سرطان پروستات بیماری‌شان تشخیص داده می‌شود می‌توانند ۱۰۰٪ به حیات خود ادامه دهند.

رویدادگزاری فارس

نوشته مقابله با یک سرطان خطرناک آقاانه اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.