نقل کردان وزیر بهداشت در خصوص هفته سالمند

یادداشت وزیر بهداشت در خصوص هفته بهداشت دکتر سید حسن هاشمی جایگاه سالمندان در جامعه

دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت در هفته سالمند یادداشتی در خصوص گرامی داشت این روز نوشت: از یاد نبریم که سالمندان، ستون های تکرار نانجام گرفتنی خیمه خانه و خانواده ما هستند. در این مقاله یادداشت وزیر بهداشت در خصوص هفته سالمند را آماده کـــرده ایم. با ما همراه شوید.

متن یادداشت دکترسيد حسن هاشمی که آن را در صفحه شخصی خود منتشر کـــرده، به شرح زیر هست.

هفته‌ای برای تکریم بزرگان

از امروز هفته‌ای را آغاز می‌کنیم برای پاسداشت کسانی که دوران سالمندی را با همه شیرینی‌ها و تلخی‌هایش سپری می‌کنندّ، آن‌ها که مایه برکت و نعمت جامعه ما بوده و هستند.

فصل سالمندی ویژگی‌های خاص خود را دارد و بر مهست که با مهربانی و صبوری، دین خود را به نازک دلانی که روزگاری چون کوه در برابر دشواری‎های خانومدگی ایستادگی و ما را حمایت کـــرده‌اند، ادا کنیم.

نکته‌ای که در این عرصه باید به آن عنایتی جدی داشته باشیم، این که پیامد طبیعی پلن‌های توسعه و پیشرفت نظام‌های سلامت، سالخوردگي ساکنان کره خاکی هست.

از جمله تخمین زده می‌شود تا ۲۰ سال فردا زیاد از ۱۵درصد جمعیت کشور ما را سالمندان تشکیل دهند.

همچنین در جهان معاصر، افزایش کیفیت خانومدگی و مشارکت فعال اجتماعی در طول عمر، از نیازهای ضروری خانومدگی بشر محسوب می‌شود؛ به همین دلیل باید زیرساخت‌ها و خدمات به‌نحو مطلوب توسعه یابد و اجرای راهنماهای بالینی، ایجاد نظام ارجاع و پرونده الکترونیک سلامت مورد توجه قرار گیرد.

نکته حیاتی دیگر، فرهنگ‌سازی برای دقت و توجه افزایش آقام به امر پیشگیری و حفظ و ارتقای سلامت شخصی هست که نقش حیاتیی در داشتن نظام سلامتی کارآمد دارد.

امیدوارم با رعایت این موارد و تلاش برای تامین فردا‌ای بهتر برای سالمندان، نه در یک هفته که در پایان روزهای سال، دین خود را به این عزیزان ادا کنیم و از یاد نبریم که آنها ستون‌های تکرار ناانجام گرفتنی خیمه خانه و خانواده ما هستند.

منبع: هممنطقهی آنلاین

نوشته نقل کردان وزیر بهداشت در خصوص هفته سالمند اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.