نمایشگاه «نقاشان کوچک ادب در پاریس قرن نوزدهم» برپا می‌شود

کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد به معقولت روز جهانی کودک، نمایشگاهی با عنوان «نقاشان کوچک ادب در پاریس قرن نوزدهم» را برگزار می‌کند.

در سال ۱۹۴۶ بعد از جنگ جهانی دوم در اروپا مجمع عمومی سازمان ملل به منظور حمایت از کودکان، سازمانی به نام یونیسف را ایجاد کـــرد که نخست «انجمن بین‌المللی ویژه کودکان سازمان ملل» نام گرفت. در سال ۱۹۵۳ یونیسف یکی از بخش‌های دائمی در سازمان ملل متحد انجام گرفت و روز ۸ اکتبر روز جهانی کودک نام‌گذاری انجام گرفت. وظیفه انجمن کمک به کودکان، مراقبت از آن‌ها و همین طور برآوردن نخستین نیازهای آن‌ها در سال‌های ابتدایی خانومدگی و ترغیب والدین به تعلیم فرخانومدان هست.

کتابخانه عمومی حسینیه‌‌ ارشاد به همین معقولت، نمایشگاه نقاشی‌های دانش‌آموزان کلاس نخست دبستان «ادب» را در سال تحصیلی ۹۶-۱۳۹۵ با عنوان «نقاشان کوچک ادب در پاریس قرن نوزدهم» و موضوع آشنایی با نقاشان مدرنیست برگزار می‌کند.

نمایشگاه «نقاشان کوچک ادب در پاریس قرن نوزدهم»

آیین گشایش این نمایشگاه یکشنبه ۱۶ مهرماه ۱۳۹۶ از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در گالری کتابخانه حسینیه ارشاد واقع در پایتخت، خیابان شریعتی هست و از دوشنبه ۱۷ مهر تا شنبه ۲۲ مهرماه ۱۳۹۶ از ساعت ۹ تا ۱۷ میزبان پایانی هنردوستان خواهد بود.

علاقه‌مندان جهت دریافت هشدارات افزایش می توانند با شماره ۲۲۸۶۶۴۶۵ تماس بگیرند یا پرسش‌های خود را از آدرس  www.hepl.ir  با کتابدار به صورت آنلاین مطرح کنند.

 

نقاشان کوچک ادب در پاریس قرن نوزدهم

 
 

 

 

نوشته نمایشگاه «نقاشان کوچک ادب در پاریس قرن نوزدهم» برپا می‌شود اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.