پلن‌های کانون برای روز جهانی و هفته ملی کودک

هفته ملی کودک از امروز ۱۵ مهرماه ۱۳۹۶ آغاز می‌شود و تا ۲۱ مهرماه همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۸ پذیرای علاقه‌مندان در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون خواهد بود. امسال این هفته با شعار «هر کودک نشانی خدهست…» نام‌گذاری انجام گرفته هست.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به معقولت هفته ملی کودک، نمایشگاهی با مشارکت ۴۰ نهاد و سازمان برپا می‌کند که به ارائه درست‌آوردهای خود در این حوزه می‌پرداخانومد. در کنار این نمایشگاه، ۱۶ نشست و کارگاه تخصصی نیز ویژه علاقه‌مندان برگزار می‌شود.

پلن‌های هفته ملی کودک ۱۳۹۶

– سالن کنفرانس شماره دو مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری، شنبه ۱۵ مهرماه از ساعت ۱۴ تا ۱۶ پذیرای نشست «گزارش نمایشگاه تصویرگری براتیسلاوا» هست. علی بوذری، هدا حدادی، سحر ترهنده، زهرا محمدنژاد و نرگس محمدی نقل کردرانان این نشست هستند.

– شورای کتاب کودک یک‌شنبه ۱۶ مهرماه دو نشست را میزبانی خواهد کـــرد. در این روز از هفته ملی کودک از ساعت ۱۱ تا ۱۳ لیلا کفاش‌زاده، پرور قویدل و عاطفه سلیمانی درباره «میراث فرهنگی و محیط زیست» نقل کرد خواهند گفت.

– همچنین نشست «خواندن برای کودکان با نیازهای ویژه» نیز در ساعت ۱۴ تا ۱۶ با نقل کردرانی مهشید دولت، سوده کریمی و سمانه نادی برگزار می‌شود.

– دبیرخانه هفدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس در همین روز از ساعت ۱۴ تا ۱۷ نشستی را با موضوع «دهستان کودک و نوجوان و ادبیات پایداری» برگزار خواهد کـــرد. نقل کردرانان این پلن مصطفی رحماندوست، منطقهام اقبال‌زاده، طاهره ایبد و افسانه موسوی‌گرمارودی خواهند بود.

– ۱۷ مهرماه کارگاه «تعلیم برای دوشنبه‌های کتاب‌خوانی در مهدهای کودک» از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت اجتماعی سازمان بهزیستی برگزار می‌شود. مریم محمدخانی و شکوه حاجی‌نصراله مربیان این کارگاه هستند. این کارگاه در دو نوبت ۹ تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۶ برگزار می‌شود.

– شورای کتاب کودک برگزار کننده‌ کارگاه «انتخاب‌ کتاب‌های معقول برای کودکان» با مدیریت الهام رحمانی و زهرا صیادی در روز سه‌شنبه ۱۸ مهر از ساعت ۹ تا ۱۲ خواهد بود.

– موسسه‌ مادران امروز و انجمن تصویرگران کتاب کودک، به ترتیب از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و ۱۳ تا ۱۸ برگزار کننده‌ یک نشست و یک کارگاه در روز چهارشنبه ۱۹ مهرماه در هفته ملی کودک خواهند بود. مرضیه شاه‌کرمی درباره‌ «نقش آگاهی و تعلیم در تربیت» نقل کرد خواهد گفت و پدرام کازرونی کارگاه تصویرگری «دوستی کودکان با حیات‌وحش» را هدایت می‌کند.

– پنج‌شنبه ۲۰ مهر نشست «کودکان زیر چتر ایمان» با نقل کردرانی سیدعلی کاشفی خوانساری، قاسمعلی فرهست و مجید رهستی از ساعت ۱۱ تا ۱۳ برگزار می‌شود.

 

پلن هفته ملی کودک

 

نوشته پلن‌های کانون برای روز جهانی و هفته ملی کودک اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.