پلن «دوشنبه های با من بخوان» در مهدکودک‌های پایتخت

فروشگاه کتاب هدهد از سوی موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان پلن «دوشنبه های با من بخوان» را با دنبال ترویج کتابخوانی میان کودکان در مهدکودک‌های منطقه پایتخت برگزار می‌کند.

در قالب پلن «دوشنبه های با من بخوان»، فروشگاه کتاب هدهد، دوشنبه‌های هر هفته اقدام به برگزاری نشست‌های بلندخوانی برای کودکان در مهدکودک‌ها می‌کند. همراه با برگزاری نشست کتابخوانی، فعالیت‌های عملی پس از بلندخوانی نیز با کودکان انجام می‌شود.

مهدکودک‌هایی در منطقه پایتخت که خوهستار برگزاری پلن «دوشنبه های با من بخوان» در فضای تعلیمی خود هستند، می‌توانند با اعلام درخوهست خود به کتاب هدهد، از این پلن به طور رایگان بهره‌مند شوند. همچنین کتاب هدهد در ادامه همکاری با مهدکودک‌ها، امکان تجهیز کتابخانه، برگزاری کارگاه‌هایی در پیوند با ادبیات و تعلیم کودکان و همچنین برگزاری نمایشگاه‌هایی از کتاب‌های باکیفیت را برای این مراکز فراهم می‌کند.

موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان، پلن «دوشنبه های با من بخوان» را در رهستای طرحی از سوی دولت برگزار می‌کند که بر اساس آن، روزهای دوشنبه به عنوان «روز کتابخوانی» در مهدکودک‌ها تعیین انجام گرفته هست. تعدادی پیش، با هم با نخستین روز مهرماه ۱۳۹۶، علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و عباس صالحی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) با حضور در مهدکودک ایران‌مهر، دوشنبه‌های هر هفته را روز کتابخوانی در مهدکودک‌ها اعلام کـــردند.

مهدکودک‌های متقاضی اجرای پلن می‌توانند جهت کسب هشدارات افزایش و پیوستن و ثبت‌نام در پلن «دوشنبه های با من بخوان» با شماره ۸۸۵۵۲۳۱۸-۲۱ تماس بگیرند یا به آدرس تلگرامی @hodhod_book درخوهست خود را ارسال کنند.

کتاب هدهد، فروشگاه کتاب موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان هست. این فروشگاه مرجعی از بهترین و معقول‌ترین کتاب‌های کودک و نوجوان هست. دنبال کتاب هدهد، افزون بر کارشناسی و گزینش آثار و کتاب‌های باکیفیت برای کودکان و نوجوانان، در دسترس گذاشتن آن‌ها برای این گروه سنی و مربیان، آموزگاران، پدران و مادران، مروجان کتاب و سایر مخاطبان علاقه‌مند هست. کتاب هدهد افزون بر فروش کتاب‌های باکیفیت، اقدام به برگزاری نمایشگاه‌ کتاب، برگزاری کارگاه‌هایی در پیوند با ادبیات کودکان و همچنین تجهیز کتابخانه‌ها در مهدکودک‌ها، نهادها، موسسات و مراکز فرهنگی می‌کند.

 

دوشنبه های با من بخوان

 

نوشته پلن «دوشنبه های با من بخوان» در مهدکودک‌های پایتخت اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.