پیشنهاد کتاب‌هایی با موضوع طبیعت و محیط زیست برای کودکان

سایت تعاون پرتال، فهرستی از کتاب‌های باکیفیت را با موضوع طبیعت و محیط زیست ، ویژه کودکان دوستدار این حوزه ارائه می‌دهد.

این فهرست، کتاب‌هایی را دربرمی‌گیرد که پیش‌تر از سوی سایت تعاون پرتال در بخش کتاب‌های کودکان و نوجوانان معرفی انجام گرفته‌اند. علاقه‌مندان می‌توانند پایانی کتاب‌های زیر را از سایت کتاب هدهد تهیه کنند.

فهرستی برای کودکان دوستدار طبیعت و محیط زیست

  • کتاب به به لیمو

معرفی کتاب در تعاون پرتال – خرید از کتاب هدهد

کتاب به به لیمو و کاکلی روایت منظومی هست که درباره‌ی آلودگی‌ طبیعت و محیط زیست و پیامد آن یعنی نابودی ساکنان زمین هانجام گرفتار می‌دهد. این کتاب به شکل مجموعه کارت‌های تصویری قصه‌گویی یا کامی‌شی‌بای از سوی انتشارات موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان منتشر انجام گرفته هست. (ویژه کودکان ۳ تا ۶ سال و ۷ تا ۹ سال)

 

طبیعت و محیط زیست

 

معرفی کتاب در تعاون پرتال – خرید از کتاب هدهد

این کتاب از مجموعه‌ی کتاب‌های سبز انتشارات فنی هست که در قالب دهستان به معرفی برخی از جانوران و اهمیت و ارزش آب در خانومدگی آنان می‌پردازد. در این کتاب، کودکان با شمارش اعداد از یک تا ۱۰ آشنا می‌شوند. (ویژه کودکان ۳ تا ۶ سال و ۷ تا ۹ سال)

 

آب چال

 

  • می‌خواهم پاندا را نجات دهم

معرفی کتاب در تعاون پرتال – خرید از کتاب هدهد

این کتاب را انتشارات فنی منتشر کـــرده هست. دهستان کتاب درباره‌ی چارلی، خواهر کوچکش لولا و دوستانشان هست که متوجه می‌شوند جانوران زیادی در معرض خطر انقراض هستند و تصمیم می‌گیرند کاری انجام دهند. آن‌ها می‌خواهند یک پاندا را نجات دهند. (ویژه کودکان ۳ تا ۶ سال و ۷ تا ۹ سال)

 

می خواهم پاندا را نجات دهم

 

  • امپراتور سیب زمینی چهارم

معرفی کتاب در تعاون پرتال – خرید از کتاب هدهد

امپراتوری سیب زمینی چهارم، یکی از عاشقان مادر زمین بود و جانش را برای پایداری جهان سبز فدا کـــرد. دهستان در یک آشپزخانه رخ می‌دهد. سوسک‌ها، مگس‌ها و موش‌ها بسیج می‌شوند تا به جنگ سبزیجات بروند. سبزیجات به فرماندهی امپراتور سیب‌زمینی چهارم به مبارزه و دفاع از خود می‌پرداخانومد، اما در انتها شکست می‌خورند. این کتاب از سوی انتشارات موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان منتشر انجام گرفته هست. (ویژه کودکان ۱۰ تا ۱۲ سال و ۱۳ سال به بالا)

 

کودک و طبیعت

 

  • برادر عقاب، خواهر آسمان

معرفی کتاب در تعاون پرتال – خرید از کتاب هدهد

در گذشته‌های زیاد دور، مهاجران سفیدپوست اروپایی، به جنگی هولناک با بومیان سرخ‌پوست سرزمینی پرداختند که اکنون امریکا نامیده می شود. هنگامی که جنگ سرخ‌پوستان با سفیدپوستان در آستانه  پایان بود، مدیر سیاتل، رهبر دلیر و خردمند اقوام شمالی غرب این سرزمین، پس از امضا قراردادی با سفیدپوستان برای فروش اجباری زمین های آقام سیاتل به آن‌ها نقل کردرانی ماندگاری برای حاضران ایراد کـــرد که بعد ها پزشکی به نام هنری ای اسمیت آن را باز نوشت. این نقل کردرانی به شکل کتاب در آمده هست. (ویژه کودکان ۱۰ تا ۱۲ سال و ۱۳ سال به بالا)

 

برادر عقاب خواهر آسمان

 

  • بابابزرگ سبز من

معرفی کتاب در تعاون پرتال – خرید از کتاب هدهد

این کتاب دهستان خانومدگی پدربزرگی از زبان نوه‌اش هست. پدربزرگ در مزرعه بزرگ می شود و آرزو دارد در دانشگاه رشته باغبانی بخواند. اما جنگ جهانی می‌شود و به جنگ می‌رود. پدربزرگ پس از جنگ در رستورانی با همسر فردا‌اش آشنا می‌شود. آن‌ها بچه‌دار می‌شوند و بعد نوه‌ها به دنیا می‌آیند و دور و برشان شلوغ می‌شود. حالا پدربزرگ پیر هست و گاهی چیزهایی را فراموش می‌کند؛ به جز خاطرات باغبانی‌اش. این کتاب را انتشارات مبتکران منتشر کـــرده هست. (ویژه کودکان ۷ تا ۹ سال)

 

طبیعت و محیط زیست و کودک

 

  • هر چیزی را دور نریز

معرفی کتاب در تعاون پرتال – خرید از کتاب هدهد

هر کجا هستیم به رهستی سبز باشیم هر چیزی را فوری توی سطل زباله نیندازیم. به چیزهای دور ریختنی مجدد نگاه کنیم و ببینیم چه طور می شود از آن‌ها چیزی به درد بخور و زیبا بسازیم این جوری می‌توانیم با گیمافت اشیا دورریختنی، سبز باشیم و در ساختن طبیعت و محیط زیست سبز و پاکی با دیگران همراه شویم. این کتاب را انتشارات فنی ایران به چاپ رسانده هست. (ویژه کودکان ۷ تا ۹ سال و ۱۰ تا ۱۲ سال)

 

هر چیزی را دور نریز

 

 

نوشته پیشنهاد کتاب‌هایی با موضوع طبیعت و محیط زیست برای کودکان اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.