پیشگیری از پوکی هستخوان با مصرف شوید

فواید درمانی شوید شوید و جلوگیری از پوکی هستخوان درمان بی خوابی با شوید پیشگیری از عفونت میکروبی با شوید

شوید یکی از گیاهانی هست که کاربرد زیادی در آشپزی دارد. همچنین این گیاه دارای فواید درمانی زیادی می باانجام گرفت که از جمله این فواید می توان به پیشگیری از پوکی هستخوان، آرام بخش و پیشگیری از عفونت میکروبی اشاره کـــرد. در این مقاله به خواص درمانی شوید پرداخته ایم. حتما این مقاله را مطالعه کنید.

مصرف شوید برای محافظت از سلامت هستخوان‌‌ها و جلوگیری از کاهش تراکم هستخوانی اهمیت دارد. عصاره شوید اثرات آرام‌بخش و خواب‌آور خاصی دارد به همین دلیل هست که مصرف شوید به افراد کمک می‌کند تا خواب شبانه نیکوی داشته باشند.

شوید به ‌خودی ‌خود نوعی اشتها‌آور محسوب می‌شود و کاربردهای خیلی زیادی در آشپزی دارد. روغن‌‌های ضروری‌ یا عصاره‌ای که در شوید وجود دارد، ترشح صفرا و شیره‌‌های گوارشی را تحریک و فعال می‌کنند. روغن‌‌ها یا عصاره شوید به حرکت بهتر روده کمک می‌کنند، نقش مؤثری در آسودهی فرآیند دفع دارند و یبوست را هم رفع می‌کنند. روغن‌های ضروری یا عصاره‌ای که در گیاهان دارویی وجود دارند، دارای خواص منحصر به‌فرد و قدرتمندی هستند.این روغن‌های ضروری یا عصاره، خواص آرام‌بخش و خواب‌آوری دارند و احساس آرامش مطلوبی ایجاد می‌کنند. فلاونوئیدها و ویتامین B موجود در عصاره شوید، ترشح آنزیم‌‌ها و هورمون‌هایی را تحریک می‌کنند که اثرات آرام‌بخش و خواب‌آور خاصی دارند به همین دلیل هست که هستفاده از شوید به افراد کمک می‌کند تا خواب شبانه نیکوی داشته باشند. کلسیمی که در شوید وجود دارد، اهمیت این گیاه را افزایش می‌کند.در واقع مصرف شوید برای محافظت از سلامت هستخوان‌‌ها و جلوگیری از کاهش تراکم هستخوانی اهمیت زیادی دارد. شوید می‌تواند به کاهش نوسانات لیپید‌های سرم و سطح انسولین در دیابت تحریک ‌انجام گرفته به ‌واسطه کورتیکوهستروئید کمک کند. کنار این ویژگی خاص، شوید به ‌عنوان نوعی ماده ضدنفخ نیز شناخته می‌شود. در واقع، شوید می‌‌تواند به پیشگیری از شکل‌گیری گاز و نفخ زیاد از حد کمک کند. نفخ و گاز اضافی فقط باعث آزار فرد در محیط‌‌های عمومی نمی‌شود، چون اگر شکل‌گیری آن ادامه پیدا کند، می‌تواند برای اندام‌های ظریف بدن مثل قفسه سینه مضر باانجام گرفت.خاصیت ضدنفخ شوید، گازها را مجبور می‌کند که از طریق دستگاه گوارش به‌ سمت پایین حرکت کنند و این امکان را فراهم می‌کند که گازهای اضافی آسوده‌تر از بدن خارج شوند. شوید، خاصیت ضدمیکروبی هم دارد و از برخی عفونت‌های میکروبی در بدن جلوگیری می‌کند.در واقع، شوید این توانایی را دارد که هم از شکل‌گیری عفونت میکروبی در ارگان‌‌های مختلف پیشگیری کند و هم از عفونت‌‌های بالقوه‌ای که ممکن هست در زخم‌ها یا بریدگی‌های کوچک روی پوست به وجود بیایند.

منبع: کیهان

نوشته پیشگیری از پوکی هستخوان با مصرف شوید اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.