چهار مزیت بالای بهداشتی برای ازدواج

سرو کله زدن در مورد امور مالی، بحث در مورد شیوه های پرورش کودک و بحث بر سر آن که چه کسی باید زباله ها را بیرون ببرد؛ گاهی اوقات خانومدگی روز مره متاهلی شما می تواند شما را نسبت به همسر خود کاهش مشتاق کند. اما حتی زمانی که همسرتان شما را تحریک می کند، معلوم می شود که همین عوامل در واقع می تواند مزایای بهداشتی در ازدواج را فراهم کند. این درست هست: مشخص انجام گرفته هست که افراد متاهل نسبت به آنها که مجرد هستند، از مزایای سلامتی خاصی لذت می برند. در حال حاضر، این بدان معنا نیست که بستن گره، شما را به طور خودکار شادتر یا سالم تر می کند.

اما یک مطالعه درمورد شادمانی بزرگ نشان می دهد که روابط، در شادی ریشه پیدا می کنند. با این حال، برای روشن انجام گرفتن باید گفت، مزایای بهداشت ازدواج به افرادی که در رابطه خود دارای نا رضایتی، خشونت یا هسترس هستند، گسترش نمی یابد. (این شامل مواردی مانند ازدواج با کسی که دارای اختلال شخصیت نارسیسیت یا خود شیفتگی هست، می باانجام گرفت.) در این موارد، تنها بودن با یک دایره حمایت کننده و دوست داشتنی از خانواده و دوستان، سالم تر از داشتن یک ازدواج ناراضی، هسترس زا و یا سوء هستفاده کننده هست. اما به طور کلی، انتخاب شیوه خانومدگی کـــردن با هم می تواند سالم تر شود، در این مکان چگونگی آن آمده هست:

۱- شما خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی را پایین می آورید.

یک مطالعه از دانشگاه نیویورک که سوابق زیاد از ۳٫۵ میلیون نفر در سن ۲۱ تا ۱۰۲ ساله را مورد بررسی قرار داد، دریافتند که در هر دو جنس، آقاان و خانومان متاهل، نسبت به همتایان مجرد خود از شانس کاهشی برای ابتلا به یک حمله قلبی برخوردار بوده اند. این نتایج حتی پس از تعدیل عواملی مانند سن، جنس، نژاد و دیگر عوامل خطر نیز صادق هست. جالب توجه هست که داشتن طلاق یا بیوه بودن، احتمال ابتلا به بیماری قلبی عروقی را نسبت به زمانی که فرد ازدواج کـــرده یا مجرد باانجام گرفت، افزایش می کند.

آقاان همچنین در ازدواج، از مزایای سلامتی افزایشی نسبت به خانم ها بهره مند می شوند. یک مطالعه کانادایی نشان داد که در میان آقاانی که در معرض درد قفسه سینه بودند، متاهلان به طور قابل توجهی زود تر از آقاان مجرد به پزشک مراجعه کـــردند تا بررسی شوند، که در نتیجه منجر به کاهش خطر مرگ و میر قلبی انجام گرفت. شاید پزشکان باید مزایای ازدواج را به عنوان بخشی از یک تعاون پرتال دوست داشتنی برای تکمیل درمان بیماری های قلبی عروقی شروع کنند.

۲- شما هسترس کاهشی خواهید داشت.

این ممکن هست در زمانی که شما در میان یک بحث هستید، برخلاف معمول به نظر بیاید، اما متاهل بودن در واقع منجر به تغییر هورمونی می شود که سطح هسترس را تحت تاثیر قرار می دهد. یک مطالعه ۵۰۰ دانشجوی کارشناسی ارانجام گرفت را برای مطالعه افزایش در این زمینه مورد بررسی قرار داد. محققان از شرکت کنندگان خوهستند تا یک سری از گیمهای کامپیوتری که رفتار های اقتصادی را مورد آزمایش قرار می داد، گیم کنند. به منظور ایجاد هسترس افزایش در گیم ها و تاثیر بر سطح کورتیزول یا هورمون هسترس، به دانشجویان می گویند که آزمون نیازمند یک دوره هست که می تواند به جایگزینی حرفه ای در فردا، تاثیر بگذارد. هر دانشجو قبل و بعد از آزمایش برای اندازه گیری کورتیزول، نمونه بزاق داد.

این مطالعه نشان داد که سطح کورتیزول در آقاان و خانومانی که ازدواج نکـــرده بودند نسبت به افراد متاهل افزایش بود. علاوه بر این، کسانی که ازدواج نکـــرده بودند دارای کورتیزول بالاتری بودند، به این معنی که از ابتلا به هسترس بالاتر رنج می بردند. محققان بر این باورند که در حالی که ازدواج می تواند تنش زا باانجام گرفت، می تواند به عنوان یک ابزارقدرتمند برای کمک به دیگران در مورد مقابله با عوامل هسترس زای خانومدگی نیز عمل کند. به طور معمول، سطح کورتیزول پس از بیدار انجام گرفتن و همانطور که روز طی می شود، افزایش می یابد.

۳- اگر سرطان داشته باشید، برای خانومده ماندن افزایش عجله دارید.

کمی دردناک تر هست، اما به همان اندازه حیاتی هست؛ در یک مطالعه نشان داده انجام گرفته بود که میزان بقاء بیماران سرطانی متاهل نسبت به مجردین افزایش یافته هست. افزایشین مزایا در آقاان متاهل و سفید پوست یافت انجام گرفت. محققان میزان بقای بالاتر در میان بیماران متاهل را به یک سیستم پشتیبانی قوی تر نسبت به مجردان اختصاص دادند. با زیاد از ۱٫۶ میلیون مورد جدید سرطان که در سال ۲۰۱۵ تشخیص داده انجام گرفت، این امر می تواند تأثیر واقعی بر سلامت عمومی داشته باانجام گرفت. به صورت حتم، اگر شما ازدواج نکـــرده اید، می توانید با اتصال به کسانی که در شبکه نزدیک خانواده و دوستان خود قرار دارند، به دنبال مزایای مشابهی باشید.

نکته: اجازه ندهید تشخیص سرطان شما را از دیگران جدا کند.

۴- شما طولانی تر خانومدگی خواهید کـــرد.

در نهایت، انجام ازدواج می تواند به معنای خانومدگی طولانی تر شما باانجام گرفت. یک مطالعه منتشر انجام گرفته در سالن های پزشکی رفتاری نشان داد که ازدواج در سنین میانسالی می تواند کلیدی برای رسیدن به سن پیری باانجام گرفت. کسانی که هرگز ازدواج نکـــرده اند، زیاد از دو برابر احتمال مرگ زودهنگام در اثر ابتلا به بیماری را در مقایسه با افرادی که در بزرگسالی یک ازدواج پایدار داشته اند، تجربه خواهند کـــرد. حتی هنگامی که محققان مطالعه را برای رفتار های پر خطر تعدیل کـــردند، نشان داده انجام گرفت که مجرد بودن یا بیوه بودن و نداشتن ازدواج مجدد، شانس رسیدن به پیری را کاهش می دهد.

۵- ضعف ازدواج

مجردی، دائما عذاب و غم و اندوه نیست. یک مورد وجود دارد که ازدواج به آن کمک نمی کند: چاقی افرادی که ازدواج کـــرده اند نسبت به مجردها، از میزان بالا تری از چاقی رنج می برند. از آنجائی که چاقی به زیادی از بیماری های دیگر سلامت مانند دیابت، بیماری های قلبی عروقی و سرطان وابسته هست، حیاتی هست که بعد از اینکه ازدواج کـــردید، انتخاب های سالم را ادامه دهید. رفتن به سرگرمی و پیک نیک، و داشتن روز های فعال یک راه عالی برای حفظ تناسب شما هست. کمبود ارتباط و خوردن در زمان هسترس می تواند به مشکلات وخانوم منجر شود. اگر از داشتن مشکلی با شریک خانومدگی خود رنج می برید، بهتر هست که یک متخصص روابط خانوماشویی را ملاقات کنید؛ او می تواند به شما کمک کند تا از طریق کار کـــردن با یکدیگر در مورد دشواری ها در ازدواج، مشکل را حل کنید. این بهتر هست تا مشکل را به غذا تبدیل کنید.

برگردان: سیما آزادفلاح

نوشته چهار مزیت بالای بهداشتی برای ازدواج اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.