چگونه از هستئوآرتریت خلاص شویم؟ این ۱۲ مکمل را امتحان کنید

گلوکزآمینآرتریت یک اصطلاح عمومی هست که التهاب مفاصل را توصیف می کند. هستئوآرتریت، همچنین به نام بیماری تخریب مفصلی، شایع ترین نوع آرتریت هست. این با شکستگی غضروف در مفصل همراه هست و معمولاً در ناحیه کمر، زانو و ستون فقرات اتفاق می افتد. این نیز اغلب بر روی مفاصل انگشت، مفصل در قاعده شانه و مفصل در قاعده انگشت پا تاثیر می گذارد.

روش های درمان معمول پیشرفت هستئوآرتریت را تغییر نمی دهد. با این حال، دو مکمل تغذیه ای – گلوکوزامین و سولفات کاندرویتین – مورد مطالعه قرار گرفته اند تا مشخص شود آیا می توانند درد را از بین ببرند و یا شاید شکسته انجام گرفتن غضروف کاهش دهند زیرا بخش قابل توجهی از هستئوآرتریت هست.
برخی از مکمل ها می توانند به هستئوآرتریت کمک کنند. برخی از گزینه های نیکو عبارت از گلوکوزامین، اسیدهای چرب امگا ۳، SAMe، ASUs، bromelain، MSM، کورکومین و غیره می باشند هستئوآرتریت (OA)، یک بیماری مفصل تخریب انجام گرفته، در نتیجه التهاب در مفصل به علت شکستن غضروف هست. غضروف ماده ژل مانندی هست که از انتهای هستخوان های مفصل محافظت می کند. در صورتی که غضروف یک مفصل فرسوده شود هستخوان ها در برابر یکدیگر قرار می گیرند که موجب درد و دفورمیته فراوان می شود. التهاب نیز سبب مشکلاتی در حرکت می شود. برای از بین بردن درد، افراد مبتلا به هستئوآرتریت محصولات مختلفی را امتحان می کنند زیرا آنها به دنبال یافتن مکمل ها برای هستئوآرتریت هستند.
آیا داروهای خانگی برای هستئوآرتریت کار می کنند؟
بهترین مکمل ها برای هستئوآرتریت
تغییر سبک خانومدگی برای درمان هستئوارتریت
غذاهای معقول OA را بخورید
غذاهای خاص می توانند علائم OA را با افزایش التهاب بدن افزایش دهند.

آیا داروهای خانگی برای هستئوآرتریت کار می کنند؟

هستئوآرتریت (OA) یک بیماری دژنراتیو هست. درمان مبتنی بر ترکیبی از طب سنتی و تغییرات شیوه خانومدگی هست. داروها می توانند درد را درمان کنند اما تایمی که مدت طولانی این داروها را مصرف می کنید عوارض جانبی وجود دارد. درمان های خانگی، تغییرات شیوه خانومدگی و درمان های طبیعی می تواند به کنترل درد OA با عوارض جانبی کاهشی کمک کند. بعضی از روش ها حتی ممکن هست مانع پیشرفت OA شوند.
درمان های خانگی برای جایگزینی درمان فعلی شما نیست. اما آنها ممکن هست برای OA، افزایش کمک کنند. با این وجود، حیاتی هست که قبل از اینکه آنها را امتحان کنید، پزشکتان را از درمان خانگی و تغییرات شیوه خانومدگی بارویداد کنید

بهترین مکمل ها برای هستئوآرتریت

اهداف درمان هستئوآرتریت برای کاهش درد و سفتی مفصل، بهبود ثبات و حرکت مفصل و افزایش توانایی انجام فعالیت های روزانه هست. هستئوآرتریت معمولاً با داروها، ورزش، گرما و سرما درمانی روی مفصل، هستفاده از دستگاه های حمایتی مانند عصا و کنترل وخانوم درمان می شود. در صورتی که گزینه های دیگر درمان موثر نباانجام گرفت جراحی ممکن هست برای از بین بردن درد هستئوآرتریت کمک کند. نوع درمان آرتروز به تعدادین عامل شامل سن، سطح فعالیت، شغل، سلامت کلی، تاریخ پزشکی و انجام گرفتت بیماری بستگی دارد.
با این حال، درمان های سنتی برای هستئوآرتریت پیشرفت بیماری را تغییر نمی دهد. از آنجا که فروپاشی غضروف بخش قابل توجهی از هستئوآرتریت هست، محققان تلاش خود را برای یافتن عوامل برای جلوگیری از این شکست انجام داده اند. گلوکوزامین و سولفات کندرویتین دو مکمل تغذیه ای هستند که در حال حاضر مورد مطالعه قرار می گیرند تا مفید بودن آنها در درمان هستئوآرتریت بررسی شود.

۱٫ گلوکوزامین / کندرویتین

مطالعات متعدد نشان می دهد که گلوکوزامین دارای اثر مثبت بر OA، به خصوص OA کمر یا زانو می باانجام گرفت. مطالعات به طور کلی نشان می دهد که کندروتین یک درمان عالی برای درد هست علاوه بر کاهش سفتی مفصلی و تورم، همچنین علائم OA را حدود ۳ ماه پس از درمان متوقف می کند.
اما یکی از بزرگترین آزمایش های بالینی که در سال ۲۰۰۶ انجام انجام گرفت نتایج متناقضی داشت. این مطالعه که شامل ۱۶۰۰ نفر مبتلا به OA زانو بود دریافت که در حالی که کندروتین / گلوکوزامین باعث کاهش درد در افرادی که OA متوسط دارند کاهش درد در گروه کلی کاهش یافت. ولی تحقیق هنوز ادامه دارد.
با این حال، اغلب مطالعات نشان می دهند که گلوکوزامین به درستی کار می کند اما لازم هست بین ۲ تا ۴ ماه مصرف شود گلوکوزامین / کندرویتین می تواند همراه با داروهای ضد التهابی غیرهستروئیدی (NSAIDs) در درمان OA هستفاده شود. اما گلوکوزامین / کندریتین ممکن هست خطر خونریزی شما را افزایش دهد. این افزایش برای کسانی هست که داروهای ضد فشار خون مانند وارفارین و کلوپیدوگرل مصرف می کنند. همچنین گمان می رود که گلوکوزامین ممکن هست با برخی از داروهای سرطانی ارتباط برقرار کند. بنابراین لازم هست قبل از درمان با گلوکوزامین / کندرویتین با پزشک خود صحبت کنید.

۲٫ اسیدهای چرب امگا ۳

روغن ماهی و دیگر اسیدهای چرب امگا ۳ می تواند به کاهش التهاب با دوزهای بالایی که برای بهترین اثر نیاز هست کمک می کند. ضعف اسیدهای چرب امگا ۳ این هست که مقدار بالا می تواند خطر خونریزی زیاد از حد را افزایش دهد. این شایع تر هست که فرد مبتلا به OA همچنین داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین، کلوپیدوگرل و آسپرین را مصرف می کند.

۳٫ (S-adenosyl-L-metionine (SAMe

تعدادی از مطالعات نشان می دهد که SAMe ممکن هست به کاهش درد ناشی از OA کمک کند. یک مطالعه نشان داد که SAMe به عنوان امراض درد در NSAID ها موثر هست. مطالعه دیگری که شامل افراد مبتلا به OA زانو بود دریافتند که SAMe به عنوان Celebrex نیز کار می کند تا درد و بهبود عملکـــرد مفصلی را کاهش دهد. با این وجود، SAMe طول می کانجام گرفت تا اثر کند.
اما SAMe می تواند با بعضی از داروها مانند لوودوپا، داروهای ضد افسردگی، دکسترومتورفان، دمرول (مپریدین) نخستترام (ترامادول) ارتباط برقرار کند. توجه داشته باشید که افراد مبتلا به اختلال دوقطبی باید از SAMe اجتناب کنند زیرا ممکن هست خطر ابتلا به مانیا را افزایش دهد. قبل از مصرف SAMe با پزشک مشورت کنید.

۴٫ (Avocado Soybean Unsaponifiables (ASUs

برخی از مطالعات این مکمل طبیعی نشان می دهد که ASU ها می توانند علائم هستئو آرتریت را کاهش دهند و حتی ممکن هست سرعت پیشرفت بیماری را کاهش دهند. با این حال، تحقیقات افزایشی لازم هست تا ببینیم آیا ASU ها بعضی از بهترین مکمل ها برای هستئوآرتریت هستند و آیا می توانند آسیب مفصلی را متوقف کنند. ASU ها ناکامی دارند در نتیجه خطر خونریزی را افزایش می دهند به همین ترتیب افرادی که داروهای رقیق کننده خون مانند پلاویکس (کلوپیدوگرل)، آسپرین و وارفارین مصرف می کنند.

۵٫ برملائین

Bromelain یک آنزیم هست که از آناناس تهیه می شود. برملائین با التهاب مبارزه می کند. با این حال، خطر خونريزي در افرادي که داروهاي پلاسمايي، وارفارين و آسپيرين مصرف مي کنند افزايش مي يابد. اگر از زخم معده رنج می برید از برملائین اجتناب کنید. هستفاده از زردچوبه همراه با برملائین قدرت آن را افزایش می دهد.

۶٫ MSM

متیل سولفونیل متان (MSM) شکل اصلی گوگرد موجود در بدن انسان هست. گوگرد در پایان سلول های بدن یافت می شود و مواد مغذی حیاتی برای سلامتی بافت مفصل هست. توابع آن شامل تثبیت بافت های همبند مانند تاندون ها، رباط ها و غضروف هست. حدود ۱۰۰ سال پیش مشخص انجام گرفت افرادی که مبتلا به آرتریت هستند کمبود گوگرد دارند. یافته انجام گرفته هست که بازگرداندن سطح گوگرد، به طور قابل توجهی سبب بهبود آرتریت این افراد هست. ۱۲۰۰ – ۲۰۰۰ میلی گرم در روز، دوز MSM نرمال هست.

۷٫ سلادرین

این ترکیبی طبیعی از اسیدهای چرب غنی انجام گرفته باعث کاهش سریع درد و التهاب می شود. علاوه بر این، مطالعات بالینی نشان می دهد که سلآدرین عوارض جانبی ندارد. شما می توانید سلآدرین را در فرم های کرم یا کپسول دریافت کنید. کرم را در صورت نیاز در ناحیه مفصل تحت تاثیر بمالید در حالی که دوز کپسول سه عدد روزانه با هر وعده غذایی یک عدد هست.

۸٫ کورکومین

کورکومین یکی دیگر از بهترین مکمل ها برای هستئوآرتریت هست. کورکومین از غده کورکومای لونگا (زردچوبه) بدست می آید. این مواد رنگدانه زرد هست که همچنین از پودر کاری رنگ زرد آن را متمایز می کند. زیادی از مطالعات علمی نشان داده اند که کورکومین دارای خواص ضد التهابی قوی هست. یک محصول مانند Theracurmin از کورکومین مشتق انجام گرفته هست زیاد زیستی و قابل دسترس هست. این باعث می شود که انتخاب نیکوی برای عملکـــرد بهتر مفاصل آسیب دیده باانجام گرفت. ۱۸۰ میلی گرم در روز یک دوز معمول Theracurmin هست.

۹٫ Boswelliaserrata

در طب آیورودا، Boswelliaserrata برای صدها سال برای درمان هستئوآرتریت هستفاده انجام گرفته هست. در سالهای اخیر، رزین آدامس، salaiguggul به یک محصول حاوی اسیدهای فعال boswellic پردازش می شود که نتایج بهتر را می پردازد. مطالعات عصاره بوسولیک اسید نشان می دهد که دارای خواص ضد آرتریتی قابل توجه هست. این روش به طرق مختلفی برای جلوگیری از اقدامات واسطه های التهابی عمل می کند و از این طریق جلوگیری یا کاهش سنتز غضروفی و بهبود عرضه خون به بافت های مفصلی هست. علاوه بر این، آماده سازی گیاهان Boswellia برای تشخیص آرتروز و آرتریت روماتوئید مفید هست. دوز معمول ۴۰۰ میلی گرم هست که سه بار در روز مصرف می شود.

۱۰٫ (Harpagophytumprocumbens (Devil’s Claw

همچنین به عنوان گیاه گرانبها شناخته می شود به کاهش درد در ارتباط با OA که به تنهایی یا همراه با یک NSAID مصرف می شود کمک می کند. برخی مطالعات نشان داده اند که زمانی که این گیاه در طی چهار ماه هستفاده می شود آن را به شیوه ای مشابه با داروهای هستئوآرتریت شناخته انجام گرفته به عنوان دی اکئین مورد هستفاده برای درمان درد در ناحیه زانو و کمر عمل می کند. مطالعه ای با هستفاده از پودر پنجه شیطان نشان داد که برخی از شرکت کنندگان در این مطالعه می توانند به آسودهی مقادیر کاهشی از NSAID ها و داروهای کاهش درد را مصرف کنند. با این حال گیاه ممکن هست با اینترلوکین ها ارتباط برقرار کند.

۱۱٫ چای سبز: نوشیدنی ضد التهابی

چای سبز دارای پلی فنول هست. این ترکیبات ممکن هست به کاهش التهاب و نیاز به دارو کمک کند. یک مطالعه در تحقیق و درمان آرتروز گزارش داد چای سبز باعث افزایش حفاظت از غضروف انجام گرفت.
با توجه به خطر مشکلات کبدی و عوارض جانبی از غلظت زیاد چای سبز بهتر هست در حد متوسط مصرف شود.

۱۲٫ پماد و کرم های موضعی

شما ممکن هست بخواهید تعاون پرتال های موضعی را به عنوان جایگزینی برای داروهای خوراکی بدون تعاون پرتال (OTC) مثل هستامینوفن و ایبوپروفن مصرف کنید. این ژل ها و کرم ها ممکن هست شامل آسپرین یا ضد درد باانجام گرفت تا درد را از بین ببرد. شما می توانید آنها را به طور مستقیم به مفاصل آسیب دیده اعمال کنید. این محصولات می توانند به نیکوی برای مناطقی که در نزدیکی سطح پوست مانند زانوی شما هستند موثر باشند.
یکی دیگر از داروهای موضعی، کپسایسین هست. کپسایسین ترکیبی از فلفل های چیلی گرم هست. بهترین کار این هست که شما آنرا به مفاصل دردناک سه تا چهار بار در روز اعمال کنید. برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض خطرات، بعد از هر بار هستفاده، دست ها را بشویید.

تغییر سبک خانومدگی برای درمان هستئوارتریت

تغییرات شیوه خانومدگی اغلب برای کمک به درمان درازمدت افزایش موثر هست. ورزش منظم، رژیم غذایی سالم و حفظ وخانوم می تواند به بهبود سلامت و عملکـــرد مفصل کمک کند. با گذشت زمان، عضلات پایدار مفاصل شما تقویت و در برابر آسیب محافظت می شوند.
فعال بمانید
ورزش با مفاصل دردناک می تواند دشوار باانجام گرفت. اما فعال ماندن می تواند در دراز مدت درد را کاهش دهد و حتی تقویت عضلات برای جلوگیری از آسیب های مفصلی افزایش می شود. بنیاد آرتروز می گوید ورزش “موثرترین درمان بدون دارو برای کاهش درد و بهبود حرکت در هستئوآرتریت هست”.
بهترین انواع تمرینات برای OA ورزش های مقاومت کم، بهبود انعطاف پذیری، ارائه یک عنصر هوازی و انجام گرفتت پایین هست. گزینه ها عبارتند از:
دوچرخه سواری
شنا كردن
تای چی
پیاده روی
یوگا
قبل از شروع تمرینات جدید، به خصوص اگر از قبل فعال نبوده اید با پزشک خود صحبت کنید. بنیاد آرتروز توصیه می کند که ۱۵۰ دقیقه تمرین هوازی هر هفته با انجام گرفتت متوسط لازم هست شما همچنین می توانید با دوره های کوتاهتر تمرین ورزش کنید و زمانی را که قوی تر می شوید اضافه کنید.
به عنوان مثال، شما می توانید ۱۰ دقیقه راه بروید و به تدریج سرعت و طول پیاده روی خود را افزایش دهید. اگر ورزش جدیدی دارید ممکن هست بعد از تمریناتتان درد کمی پیدا کنید. این به این معنی هست که شما باید یک یا دو روز هستآسوده کنید و سپس پلن ورزشی را شروع نمایید تمرین را ترک نکنید.

غذاهای معقول OA را بخورید

خوردن یک رژیم غذایی متعادل می تواند به شما کمک کند احساس نیکوی داشته باشید و وخانوم خود را کاهش دهید. تحقیقات نشان می دهد که غذاهای خاص به ویژه OA مفید هستند.
این غذاها را بخورید
کلم بروکلی
میوه های خانواده مرکبات
ماهی غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ (ماهی تن، ماهی خال مخالی، ماهی سالمون)
سیر (حاوی دی الیل دی سولفید هست که ممکن هست آسیب غضروف را کاهش دهد)
چای سبز
محصولات لبنی کم چربی (کلسیم و ویتامین D ممکن هست سلامت مفصل و هستخوان را افزایش دهد)
آجیل
روغن های گیاهی مبتنی بر آووکادو، زیتون، گلرنگ و گردو

غذاهای خاص می توانند علائم OA را با افزایش التهاب بدن افزایش دهند.

از خوردن این غذاها اجتناب کنید
الکل
آسپارتام (شیرین کننده مصنوعی)
نمک
چربی اشباع و ترانس
قند
نان سفید
برنج
حفظ وخانوم سالم
با توجه به نظر بنیاد آرتروز، هر پوند وخانوم بدن معادل ۳ تا ۶ پوند در مفاصل هست. کاهش وخانوم می تواند راه طولانی در کاهش درد مفاصل و پیشگیری از OA باانجام گرفت. این ممکن هست برای افراد مبتلا به OA در زانوها و باسن ها مفید باانجام گرفت زیرا این مفاصل وخانوم زیادی را تحمل می کنند.
هانجام گرفتار
در حالی که وسوسه در نظر گرفتن این مکمل های احتمالی برای هستئوآرتریت بهترین هست متخصصان توصیه می کنند که ابتدا با پزشک خود صحبت کنید. توجه داشته باشید که اگر چه آنها نیاز به تعاون پرتال ندارند مکمل ها ممکن هست عوارض جانبی داشته باشند. علاوه بر این، بعضی از مکمل ها ممکن هست متاثر از داروهای ضد انعقاد خون و مانند آن باشند.

  تبليغات

نوشته چگونه از هستئوآرتریت خلاص شویم؟ این ۱۲ مکمل را امتحان کنید اولین بار در پرتال تعاون پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.